Publikācijas

Atsauksmes

Pievienot komentāru
Pievienot

Ruta Vēvere 24.09.2023 14:57
Labdien,cienījamais Dailes teātra kolektīv!Šā gada teātra sezonu sāku ar ar Liepājas teātra viesizrādēm Jūsu teātrī un tās abas-"Pilnīgi svešinieki"un "Purva bridējs ugunī"— bija vienkārši lieliskas!Ar nepacietību gaidīju Jūsu teātra sezonas atklāšanas izrādi"Leopoldštate",Džona Malkoviča režijā. Jau pats Malkovičs izsaka ļoti daudz,jābūt kaut kam īpašam un tā arī notika.Tēma ļooti smaga-genocīts pret ebreju tautu un arī ļooti aktuāla šobrīd,jo patreiz arī notiek genocīds pret ukraiņu tautu.Izrādē ebreju dzimta trīs paaudzēs,inteliģenta,izglītota un turīga,kas diemžēl paatrināja viņu likteni,totalitārajā režīmā-starp diviem totalitārajiem režīmiem-nacistu Vāciju un Padomju Savienību.Pat sastādīts dzimtas koks,kas jau liecina par viņu saliedētību un turēšanos kopā,lai kas arī notiktu.Arī es skolas laikā rakstīju savu dzimtas koku,bet tikai gadiem ejot saprotu tās nopietnību un nozīmi.Tik piesātināta izrāde-gandrīz visa teātra aktieru trupa,lieliska scenogrāfija,skaistas dzimtas gleznas,skaisti tērpi utt.utt.Irādes beigu daļa un visa izrāde kopumā,liek aizdomāties,cik skaudrs bija daudzu tūkstošu ebreju liktenis un cik laimīgi mēs varam būt šodien,ka neko tādu nav jāpiedzīvo mums.Šī izrāde IR kā mācībstunda,VISIEM,gan skolniekiem,gan viņu vecākiem,gan vecākā gada gājuma cilvēkiem un to būtu jāredz VISIEM,lai beidzot mēs novērtētu,to,kas mums ir,nevis gausties uz katra soļa.Vērienīga,skaudra un arī pamācoša izrāde. Paldies izcilajam režisoram Džonam Malkovičam un mūsu lieliskajiem aktieriem.Es tikai varu iztēloties,KĀ ir strādāts,visiem iesaistītajiem.VEIKUMS IR FANTASTISKS!TAS IR jāredz!PALDIES!
Evita Jurjevna 22.09.2023 00:43
Izrāde ar senilu dokumentālā žanra piesitienu. Sižets saprotams, smags, līdzpārdzīvojams, taču visiem zināms, gadu desmitiem izdzīvots. Izrāde kā tāda no 19.gs., naftalīna smaka, garlaicīga. Nekādas mūsdienu teātra novitātes. 2.cēlienu noskatījos gaidās, ka kaut kas dinamiskāks un mūsdienīgāks parādīsies, taču nekā! Neattaisnoja ne gaidas, ne cerības uz mūsdienīgu teātri. Diemžēl!
Dailes teātris 20.09.2023 17:48
(No Twitter) Renate @renatelz (17.09.2023.)
Leopoldštate @daile_lv - spēcīga izrāde, kuras beigās, atceroties lasīto L. Rīsa “Aušvicu”, ļāvos arī asarām. Izrāde, kas jāredz. Tērpi ļoti skaisti, mūzika kustināja sajūtu stīgas un aktieri izcili. @darta_avant, Jūs bijāt tik skaista un šarmanta kundze, izrādes 2. cēlienā!
Dailes teātris 20.09.2023 17:47
(No Twitter) Dace @ZDachele (17.09.2023.)
Arī man svarīgākais izrādē ir stāsts, lai cik smags, skumjš un traģisks tas būtu. Filigrāni un monumentāli. #Leopoldštate neabšaubāmi ir pirmā no TOP izrādēm, kas šajā teātra sezonā jāredz. Paldies @daile_lv
Dailes teātris 20.09.2023 17:47
(No Twitter) Antoņina Ņenaševa @A_Nenaseva (17.09.2023.)
Leopoldštate. Spēcīgs atgādinājums, kāpēc vairs nekad... Kāpēc var nepamanīt un sākotnēji neuztvert nopietni, jo nevar jau tā notikt pa īstam. Toties arī pārdomas par integrāciju un asimilāciju, kas rezonē ar šodien aktuālo. Paldies @daile_lv un ikvienam no māksliniekiem.
Dailes teātris 20.09.2023 17:46
(No Twitter) Valters Bruss @Valters_Bruss (17.09.2023.)
@daile_lv "Leopoldštate" smaga, fundamentāla kādas ģimenes sāga caur 20. gs. neprāta līkločiem. Izrādē daudz jēgpilnu, dziļu tekstu, kurus vērts sadzirdēt. Man patika un noteikti liek domāt arī pēc priekškara aizvēršanās. Paldies visiem iesaistītajiem! (un viņu ir daudz.)
Dailes teātris 20.09.2023 17:45
(No Twitter) Anete Apsīte @aneteapsite (16.09.2023.)
“Leopoldštate” @daile_lv kopš vakardienas joprojām kvēl sajūtās. Gan ar tēmu, gan vienkārši redzēto. Es saku, ka noteikti redzēšanas un sava laika vērta.
Dailes teātris 20.09.2023 17:44
(No Twitter) Romija Andersone @RomijaAndersone (16.09.2023.)
Vēl šodien domāju par #leopoldštate pirmizrādi vakar @daile_lv
Daudzslāņains stāsts par ebreju tautas traģēdiju caur vienas dzimtas likteņa prizmu. Finālā gribēju minūti klusuma piemiņas brīdim. Tik iespaidīgi...