Par teātri

Dailes teātris ir lielākais profesionālais teātris Baltijā ar vairāk nekā gadsimtu senu vēsturi un tradīcijām.

Teātra mākslinieciskā redzējuma un virziena pamatus licis tā dibinātājs, leģendārais režisors Eduards Smiļģis, kura dinamiskā pieeja aktīvi ietekmēja teātra mākslu Latvijā vairāk nekā 40 gadu garumā. Viņa estētika balstījās īpašā vizuālajā valodā, kurai piemita tiem laikiem drosmīga un radikāla stilistika. Turpinot viņa iedibinātās tradīcijas, arī šodien inovācijas un jaunu estētisko līdzekļu meklējumi arvien ir teātra virzītājspēks.

Katru sezonu ap 200 000 skatītāju apmeklē Dailes teātri, lai baudītu plašu iestudējumu klāstu gan Lielajā, gan Mazajā zālē, kura šobrīd pārtop par Jauno zāli, gan Dailes dārzā. Teātra aktuālais repertuārs ik gadu tiek papildināts ar aptuveni astoņām jaunām izrādēm. Uz skatuves redzamās dekorācijas, rekvizīti un kostīmi top uz vietas mūsu teātra mākslinieku un meistaru darbnīcās.

2020. gada pavasarī darbu teātra vadībā sāka jauna un mērķtiecīga komanda ar Viesturu Kairišu mākslinieciskā vadītāja amatā. Kairišs ir viens no izcilākajiem mūsdienu latviešu kino un teātra režisoriem, taču viņam nebūt netrūkst arī plašas starptautiskās pieredzes nozarē. Teātra direktors Juris Žagars ir producents ar bagātu pieredzi dažādu mākslas projektu īstenošanā, – viņš vadījis, piemēram, Cēsu mākslas festivālu, kas ir viens no ilgtspējīgākajiem mākslas festivāliem Latvijā, kā arī bija viens no vadošajiem Dailes teātra aktieriem līdz pat savai iecelšanai direktora amatā 2020. gadā.

Mūsu iecere ir kļūt par īstenu Eiropas teātri, kas ir atvērts dažādām auditorijām un arvien top plašāks savā vērienā. Daile nav tikai teātris – te vienuviet ir bagāta un neaizvietojama kultūrvēsture, arhitektūras piemineklis un viena no lielākajām teātra skatuvēm Eiropā, kurai drīz pievienosies vēlviena jauna teātra zāle.

Viesturs Kairišs

Mēs vēlamies skatītājiem piedāvāt rosinošu, izklaidējošu, aizkustinošu un iedvesmojošu teātri, kas pārstāv jaunus autorus no visas pasaules, kā arī iedveš jaunu dzīvību labi pazīstamos klasiķu darbos. Dailē mājas rod gan kritiķu un skatītāju balvām novērtēti ārzemju iestudējumi, gan pašmāju izcilāko latviešu autoru darbi.

Dailesteatris.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

Izmantotās sīkdatnes

Pieteikties jaunumiem