Video

Publikācijas

Vārnu ielas sapņotāji

Lasīt

Atsauksmes

Pievienot komentāru
Pievienot

Māra Kinta Mikulāne 30.03.2020 19:37
Sveiki! Lai visiem veselība! Godīgi! Es pat apraudājos, man ļoti patika, sapņi, fantāzija, pieaugušie, kas var arī teikt, ka patīk tas, ko dara bērni. Jā un tas briesmīgais laiks, kad vajadzēja teikt to, ko drīkst teikt...Paldies!
Līga Rasnača 24.04.2013 09:43
Labdien!

Vakar ar savu sešgadīgo dēliņu bijām noskatīties Vārnu ielas republiku. Nu ļoti patika! Īpaši tā muzicēšana:). Feini, ka izrādē saglabāti tie labākie momenti, ko varēju redzēt filmā savā bērnībā:), mūsdienu interpretācijā.

Tāpat lielisks acu apmāns, ar satriecošu efektu, ir tajā brīdī, kad otrā cēliena sākumā iedegas gaisma uz skatuves un izrādās, ka lokanais vingrotājs ir Pēteris Liepiņš.. protams, pēc tam saproti, ka apmainījās tajā sķūnīti un tas nav viņš, bet iespaids, līdz tam brīdim, kamēr saproti acu apmānu, ir grandiozs:). Kā viņš to savos gados varēja??:)

Tāpat man gribētos īpaši uzsvērt tik lielisko Lielo Šproti!!!!!! Nu nekad nebūtu iedomājusies, ka L. Dzelzītis ir tik lielisks komisko tēlu atveidotājs. Šprote bija super!!!! Es pat teiktu, ka savā ziņā centralais varonis bandā, kad tur ir arī Šprote!!!!
Un, jāatzīst, tad neraugoties uz to, ka mute bieži Šprotem pilna ar ēdmaņu, viens no visskaidrāk saprotamajiem runātājiem. Man tomēr jāatzīstas, ka neraugoties uz pozitīvo iespaidu kopumā, vietām jaunos akties ir grūti saprast, pretstatā, piemeŗam, I.Vazdikai, P.Liepiņam un A.Līvmanei. Mēs sēdējām 16.rindā, un arī dēliņš bieži jautāja, ko viņi tur runā, jo neskaidri. Varbūt tā akustika tajos sanākšanas brīžos republikāņiem cita, vai aizrautīga aktierspēle ņēma virsroku, bet brīžiem tiešām par klusu un neskaidru. Vietām mūzika pārspēj runu.

Tomēr, neraugoties pat uz to, mēs esam ļoti apmierināti, ka noskatījāmies šo izrādi un guvām patiesu prieku!:)
Lai veicas arī turpmāk!
Dailes teātris 28.01.2013 09:21
(no twitter.com) ‏@miss_madeira
Dikten jauka Vārnu ielas republika @Dailesteatris Iesaku! Ir par ko pasmaidīt. (:
AK 30.11.2012 23:02
Cik forša izrāde!!!! Perfekts, ļoti perfekts bērnu uzvedības un runas veidu attēlojums! Liels paldies izrādes veidotājiem un aktieriem!
10.11.2011 11:13
biju aizgājusi kopā ar draudzeni, mums ļoti patika - aktierspēle, scenogrāfija, mūzika, ļoti labi pavadījām vakaru. Paldies!
21.09.2011 22:35
Sveicināti visi, kas zin un atceras, kas ir Elza no 1970.gada - tā, kas cīnās kopā ar visiem par savējiem tāpat kā puikas... no Adas Neretnieces filmas "Vārnu ielas republika".
Arī es kopā ar savu ģimeni atnācu uz 31.augusta izrādi, jo tā vēlējāmies ieskandināt jauno teātru sezonu un mācību gada sākumu - jo zīmīga manai ģimenei (nosaukuma ziņā) izrāde!
Ja atklāti, tad man nebija viegli skatīties izrādi, jo lai arī filma uzņemta jau tik sen, mūsu mājās tā skatīta paši saprotat cik reizes - "miljons" un abi mani dēli to jau zin gandrīz no galvas. Tādas sajūtas bija visiem mums gan manai mammai, pateicoties, kurai es varu sist pie krūtīm un ar lepnumu teikt joprojām visiem - es esmu Elza no Vārnu ielas, kaut man jau sen nav 12! Jo tieši viņa mani aizveda uz atlasi lomu tēlotājiem, gan vīram, gan dēlu draudzenēm. Un diemžēl viens no viņiem ar savu draudzeni pēc starpbrīža aizgāja prom, jo teica, atvaino, bet : "Pilnīgs sviests, es nevaru to skatīties..." un es viņu sapratu, jo, lai arī no rīta TV intervijā teātra pārstāve raidījumā "Labrīt, Latvija" uz raidījuma vadītāja jautājumu, bet kā tad ar grāmatu un filmu izrāde sasaistās? Atbildēja - nekā, filmu, kas vairs to atcerās un cik to vispār ir redzējuši, bet grāmatu jau vispār gandrīz neviens nav lasījis...Es gan domāju, ka tas ir gana maldīgs priekšstats, jo tai laikā nebija tāda informatīvā aprite kā šodien bērniem un jauniešiem pieejama un katra bērniem domātā un Rīgas kino studijā uzņemtā filma tajā laikā, kuras arī nemaz nebija tik daudz - bija sagaidīta un pieņemta ar patiesu interesi un iemīlēta.
Nu ko lai saku - atvainojiet, bet mēs Republikāņi vēl esam dzīvi un arī ar atmiņu mums viss ir labi, un mūsu draugi, draugu draugi (vesela filmas laika paaudze) vēl dzīva un droši vien atnāks uz šo izrādi gan ar saviem jau pieaugušajiem bērniem, gan ar viņu bērniem (savie mazbērniem) un ...
Zinu, ka arī filma ir uzņemta pēc grāmatas motīviem, neesmu redzējusi un nezinu cik tuvināta tai ir bijusi izrāde Jaunatnes teātrī, bet šī izrāde lika aizdomāties par to, kā no Viena Literārā avota - Autora var iztecēt tik dažādi un savā starpā tik atšķirīgi darbi ...
To apstiprināja arī kritiķu recencijās izlasītais, ka Laurim Gundaram izdevies paturēt savā interpretācijā tik maz no pirmavota, ka varu viņu tikai apsveikt!!

Ar "Jaunas Vārnu ielas republikas" sarakstīšanu! - kā iespējams to arī būtu bijis godīgi izrādes nosaukumā ierakstīt

"Jaunā Vārnu ielas Republika 2011."

Ir jauni laiki, ir nu jau cita jaunā paaudze un viņiem patīk - to varēja sajust bērnu smieklos zālē un redzēt sejās starpbrīdī. Lai viņiem veicās pašiem savas dzīves "cīņās" - un mums tik un tā paliek mūsu Republikāņi, bet viņiem, lai ir šie jaunie!
Visiem mūsējiem un atbalstītājiem sveicieni no Elzas - Angelikas
06.09.2011 10:37
Mīļš paldies!!!
manai meitai 5,5 gadi, nedaudz gan šaubījos, vai vest uz šo izrādi. Tomēr noriskēju. Un tik laimīgu bērnu sen nebiju redzējusi, viss viņai patika ! Bijām uz 31.augusta skolas sākumam veltīto izrādi, atnācām gandrīz 2 stundas agrāk , meita azartiski izbaudīja atrakcijas abos stāvos, tad sakrāsotu mākslu uz vaiga un košām spalvām ap galvu , muti vaļā noskatījās izrādi , pat izgāja no rindas maliņā, lai labāk redzētu visu, jo priekšā sēdēja kupla tante :) .( abi cēlieni bija samērā gari, bet pagurumu vispār savā bērnā nemanīju) Sēdējām 2 rindā, ar dzirdamību viss bija o.k. Mājās no saviļņojuma gulēt nevarēja aiziet, kamēr tētim visu sižetu neatstāstīja. Lieliski pavadīts vakars!!!
02.09.2011 10:47
Dzirdamība ļoti slikta!!!!
Izrāde 10-15 gadus veciem bērniem- vecākajai meitai patika. ļoti patika.
Bet mūsu 4 un 5 gadīgie bērni tikai žāvājās.

Tomēr ir jānorāda vecuma grupa - kaut vai - skolas vecuma bērniem.
27.05.2011 09:18
Noskatījos izrādi - žēl, ka tik slikta dzirdamība!!! Vajadzētu tomēr padomāt par skaņu,sēdējām 14.rindā un pusi teksta nedzirdējām.Dekorācijas - perfekti !!!!Paldies.
26.05.2011 22:10
Paldies par izrādi.
20.05.2011 08:02
Bet, izrāde, man patika - dekorācijas, kūku ēšana interesanti bija atrisināta, vienīgais, kad Peksis norija svilpi, es tikai no blakussēdētājas teksta to sapratu, ka tas ir tas slavenais mirklis, kad Peksis norija svilpi...un kā tad viņu dabūjā ārā...??? nevarēja saprast...??? bet, izrāde feina, man patika ! Mūzika, dekorācijas, aktieri - Kristīne Neverauska, Dzelzītis Lauris un Subatnieks...:)) Nice !!
20.05.2011 07:59
Mēs sēdējām 18 vai 19 rindā, tajā, kur gaitenis pa vidu...Pirmo reizi saskāros ar problēmu, ka reizēm nevar saprast tekstu...?? Kāpēc tā...?? Dailē kādreiz varēja beigās sēdēt un viss bija saprotams...???
26.03.2011 13:58
Jauka izrāde,vēl ilgi uz mēles gala vārdu virknējums- kriški,miški ,Latiši:)
20.03.2011 16:31
Tikko atbraucām no izrādes...:)) Esam stāvā sajūsmā, nevaram nomierināties.... tik interesanti, aizraujoši, smieklīgi.... liels paldies jums visiem! Kolosāli aktieri, bija ko padomāt man un 11 gadīgam puikam..... beidzot kas kopīgs ar bērniem :))
19.03.2011 20:09
Mīce dievīga -ar garo 'ī' kā mīlestība ...:)
19.03.2011 13:13
Beidzot izrāde Dailes teātrī, kas tiešām patika! Patika gan 12 gadus vecam pusaudzim, gan viņa mammai. Noteikti iesaku noskatīties!
Īpašs paldies Laurim Dzelzītim, Dainim Grūbem, Dainim Gaidelim par tēlojumu, Goran Goram par muzikālo noformējumu un Laurai Grozai par režiju!
19.03.2011 12:52
Ļoti, ļoti, ļoti patika! Paldies par sirsnību, par to jauko naivumu, par tīrību un par smiekliem! Pirmizrādē Dzelzītis ģeniāls! :) Tiešām patiess prieks par jauku bērnu izrādi, kas noteikti negarlaikos arī vecākus. Jāredz visiem!
19.03.2011 00:56
Patiesa mīļuma un sirsnības pilna izrāde. Atgādinājums, ka vērtības ir gods, draudzība, taisnīgums. Turklāt tas viss bez liekas patētikas, asprātīgi, bez lētiem jokiem. Neticami, ka kaut ko tādu tīru mūsdienās var sastapt uz teātra skatuves. Pie tam no sirds var ieteikt arī pieaugušajiem.
Sevišķi pārliecināja Daiņa Grūbes, Laura Dzelzīša, Artura Dīča, G. Grāveļa un Nevarauskas tēlojums. Lai gan īstenībā visi bija labi gan "bērni", gan pieaugušie.
Paldies jaunajai režisorei par nesamaitātību.
18.03.2011 13:17
Ļoti simpatizēja teikums kas izskanēja izrādes videorullītī - "aptaujāju tos, kuriem grāmata un vecais ekranizējums ir dārgi, lai uzzinātu, bez kurām epizodēm nav iedomājama Vārnu ielas republika". Paldies par šādu attieksmi, jo ir lietas, kam IR jābūt arī lai vai cik laikmetīgs būtu jaunais, un tas attiecas ne jau tikai uz Vārnu ielu, bet vispār.
17.03.2011 23:56
Forša izrāde! Bērniem patiks! Visi strādā godam, no sirds. Uz priekšu, Vārnu ielas republikāņi!