Publikācijas

Atsauksmes

Pievienot komentāru
Pievienot

Ilze Zālīte 29.05.2024 11:40
Uzmanīgi! Ļoti, ļoti uzmanīgi ar šo izrādi! Jo, kā ar jebkuru konceptuālu mākslas darbu, arī ar "Meistaru un Margaritu" - apjausma "a kas tas vispār bija??!!!", atnāk daudz.... daudz, daudz... vēlāk. Ja vispār atnāk.
Man atnāca. Gan sava veida pieņemšana, sava līdzšinējā viedokļa pārformatizēšana. Gan nenoliedzams apbrīns - par koncepciju, par super augsto nosacītības pakāpi, ko es tik ļoti augstu vērtēju teātrī. Par aktiermeistarību, par viņu uzdrīkstēšanos spēlēt kaut ko šādu. Par sava veida grotesku, vietām uz gaumes robežas. Un kopumā - par to, ka šo klasiku, šo "visu laiku un tautu darbu" var traktēt arī šādi.
Vai es tev ieteiktu iet uz šo izrādi? Noteikti - nē! Precīzāk - ieteiktu, bet galīgi, galīgi ne visiem. Un, ja līdz galam precīzi, tad es ieteiktu uz izrādi iet tiem, kuriem "Meistars un Margarita" ir "naktsskapīša romāns".
Tiem, kuri ir lasījuši Bulgakova oriģināldarbu, kuri tajā ir iemīlējušies, kuri dievina pasaules reliģiju vēsturi (ha ha ha - kāds kalambūrs) un kuri spēj izrādes caurumus sižetiskās līnijas izklāstā aizpildīt paši ar savām zināšanām.
Ja visi šie punkti izpildās - tad, droši! Būs baudpilni! Jo.
Tā ir apbrīnoja bezkaunība, pat sava veida "lecīgums" no igauņu režisoru puses kaut ko TĀDU iestudēt TĀ. Jo man kā Bulgakova darbu fanam, kādu zālē noteikti bija ne mazums, ar šo izrādi tika mests izaicinājums! Sagremosi? Pieņemsi? Sapratīsi?
Otrkārt, mani buriski suģestēja Dailes akteru darbs sastingušajās ainās. Ar šo plastiku, ar mīmiku, ar kustībām. Volanda balle- vauuuu, labākais, kas redzēts šosezon Dailē. Lai gan.... kā jau teicu. Tie, kuri elementāri nepārzina Bulgakova romāna sižetu, šajā vietā ne vella` nesaprata ( ha ha ha - kāds vārdu kalambūrs numur divi).
Kopsavlikumā - jā, izrāde man patka, jā - es to pieņēmu un pat vietumis restartēju savus iesīgstējušos pieņēmumus. Jā, biju pārsteiga, vietām pat šokēta. Lai gan kopumā šis noteikti līdz galam nav mans teātris. Jo īpaši Meistara līnija. Un arī mūžīgi vīnu sūcošā Margarita nepārliecina. Atmiņā nepaliek.
Bet, tas, kas šo izrādi padarīs neaizmirstamu manās acīs, noteikti ir
- Skrastiņa fināla monologs (pilnīgs kosmoss)
- biedējošā, sātaniskā, šizofrēniskā Frīda (Madara - vienkārši izcili! Kā tu pēc šitā naktīs mierīgi guli? Vai tev rožu kronis bija kabatā, spēlējot ko tādu?)
- Volanda balle. Tik skaudra, tik emocionāla. Ar tādu fināla vēstījumu.... un ar pilnīgu kapa klusumus skatītāju zālē ( ha ha ha - kāda vārdu spēle numur trīs.)
Dailes teātris 29.05.2024 09:24
(No Twitter) Oskars Kaulēns @Oskars_Kaulens (29.05.2024.)
“Meistars un Margarita” @daile_lv ir ļoti spēcīgs teātra notikums, kas uzdod nozīmīgus jautājumus. par cilvēka attiecībām ar ļaunumu un grēku, varu un piedošanu. par to, kāda ir mūsu katra pērkamības cena, un ko darīt ar tumsu, ko dzemdina mūsu vienaldzība un egocentrisms.
Dailes teātris 29.05.2024 09:24
(No Twitter) Rudīte Martišauska @AlksneR (28.05.2024.)
1000 domu un miljons pateicību @daile_lv aktieriem un visam kolektīvam par "Meistaru un Margaritu".
Andris Zikmanis 29.05.2024 08:38
Dažādībai - negatīvs viedoklis. Manuprāt, tik smalku tekstu pārvērst tik samocītā uzvedumā vēl neviens nav pratis. Vācieša konģeniālais tulkojums aizstāts ar Google Translate līmeni. Neviens aktieris nav uzķēris sava tēla toņkārtu; Meiers kā Meistars 28.05. vispār bija traģikomiski vājš. Videoprojekcija kā dramaturģisks triks šobrīd jau šķiet ‘otrā svaiguma’. Šis varbūt strādā uz jauniešiem kā mūsdienu trīcvaidziņa eksistenciāla saguruma reprezentācija, bet, ja godājat romānu, iesaku ietaupīt biļetei paredzēti naudu, jo šis ir vien sekls simulakrs.
Guna Lama 29.05.2024 00:50
Man no sirds bija žēl aktierus! Kas tik viņiem nav jāpacieš, lai tikai izdabātu ''ģeniālo'' režisoru kaprīzēm...Visu cieņu viņiem par izturību un pacietību šajā vājprātīgajā uzvedumā!!! Vēl ilgi nebūs vēlēšanās apmeklēt Dailes teātri. Diemžēl.....
Dailes teātris 15.04.2024 16:34
(No Facebook) Dace Vētra (24.04.2024.)
“Meistars un Margarita” Dailes teātris. Izcili aktierdarbi (arī fiziski grūtas statiskās pozas visas izrādes garumā), tehnoloģijas un ekrāni, moderna scenogrāfija un laba mūzika. Savdabīgs igauņu režisoru rokraksts. Ja vienā teikumā - visi esam statisti šai dzīvē, ko sauc par ballīti pie Volanda. Jauks papildinājums izrādei ir gleznu galerija 2. stāva foajē. Programmiņā interesanti fakti no Bulgakova biogrāfijas un slavenā romāna saistība ar Rīgu. JĀREDZ.
Dailes teātris 15.04.2024 16:30
(No Facebook) Eduards Juhņevičs (23.04.2024.)
Absolūts šedevrs, kas stāv pāri visiem genderiem, impērijām, globālistiem, cilvēku nopotētējiem un kara kurinātājiem!
Dailes teātris 15.04.2024 16:27
(No Facebook) Anda Čakša 23.03.2024.)
Meistars un Margarita - viena no sezonas gaidītākajām pirmizrādēm, neraugoties uz šķēpu laušanu par tās nepieciešamību mūsu teātru repertuārā! Daudzslāņaina, jaudīga, izaicinoša, līdz pēdējai niansei aktuāla. Ar neaizmirstmiem, manuparāt, ikoniskiem aktierdarbiem. Mana teātramīļa prognoze - ir dzimusi izrāde, kurai būs daudz Spēlmaņu nakts nomināciju, balvu un skatītāju sprints pēc biļetēm, tiklīdz tas nonāks pārdošanā. Paldies, Dailes teātrim un visai radošajai komandai!
Dailes teātris 15.04.2024 16:22
(No Facebook) Juris Lapiņš
Izcila, mūsdienīga izrāde par šī brïža pasauli, vērtībām, cilvēka būtību. Perfekta aktierspēle. Tehnoloģiski strauji progresējoša tehniskā puse: video, skaņas, gaismas! Paldies!
Dailes teātris 15.04.2024 16:19
(No Facebook) Arnis Blodons (14.04.2024.)
Biju uz "Meistars un Margarita". Skolas gados pirmo reizi izrāvu Bulgakovu vienā piegājienā. Lasīju līdz agram rītam. Pēc armijas veicu otro piegājienu. Trešo reizi iemetu skatu pirms gadiem piecpadsmit. Par izrādi bija recenzijas , ka garš pirmais cēliens un, ka otrais esot dzīvāks. Paziņu komentāri -" nu skaties, tas nav tas, ko tu iedomājies". Teikšu tā, grāmatas sajūta nodota precīzi.Lai sajustu izrādes garšu, ir jābūt lasījušam romānu. Un nedaudz( minimālos pamatos) jāzina mākslas vēsture. Vismaz populārā pārskatā, lai i izprastu Volanda balles attainojumu. Īsumā , biju sagatavojies modernisma suņa murgiem, bet dabūju smalku izrādi, ar izcilu scenogrāfisko risinājumu, labiem tēlojumiem, Skrastiņš, Krūzkops, Viļčuka, Segliņa, Grāvelis. Izcili. Kopumā esmu pateicīgs savai otrajai pusei, kura nopirka biļetes un aizveda uz šo izrādi. Un paldies teātra trupai par foršo, teatrālo vakaru!
Dailes teātris 15.04.2024 16:17
(No Threads) kara_liene_ (14.06.2024.)
Vakar @daile.lv piedzīvoju sava mīļākā klasikas darba "Meistars un Margarita" augsta līmeņa dramatizējumu. Bravo aktieriem un drosmīgai režijai, kura līdz sīkām niansēm nodeva Bulgakova vēstījumu!
Dailes teātris 15.04.2024 16:13
(No Twitter) Gatis Kokins @GatisKokins (13.04.2024.)
Ojaso un Semperes M&M @daile_lv ir kā otrais atvasinājums no Sv.Rakstiem: sākumā paplosījies Bulgakovs un tad igauņi. Zudušas koordinātes, nav svarīgs ātrums, paātrinājums nosaka visu. Skarbi un apbrīnojami tehnoloģiski!
Dailes teātris 15.04.2024 16:12
(No Twitter) Kristaps Baņķis @AstrologiLv (14.04.2024.)
Meistars un Margarita @daile_lv ir liels piedzīvojums un līdzpārdzīvojums, pirmkārt, jau aktieru tēlojumam kā viņi visi fiziski tās "uz pauzes" "ierāmējamas" kustības un dzīvās mīmikas dabū gatavas (mani kārtējie žetoni man mīļajām Skrastiņu un Krūzkopu-Segliņu ģimenām, pārsteidzošajai DT jaunaktrisei Viļčukai un kopumā, ja teju visiem). Vai teju 4h izrāde bija par garu?- jā savas 30 minūtes noīsinātu. Vai es visu saturiski jēdzienisko vēstījumu sapratu - nē, ne visu! Un, ja godīgi, daudz kā šķita līdzīgs ROTKHO skatuviskajam izpildījumam. Kopumā piepildīts teātra apmeklējums (specizstādei dodu speciālu žetonu) un noteikti skatuvisks notikums, kuram jābūt arī Spēlmaņu nakts nomināciju birumam. Ieteikums apmeklētājiem tuvāk par 5. rindu nesēdēt, jo ekrāns ir augstu gaisā un uz to būs daudz jāskatās. Un, šķiet, fiksēts garākais + miesiski virpuļojošākais neatrautais skūpsts latviešu teātra vēsturē ;) DT aktieri, jūs esat pārcilvēki! :)
Džesija Safonova 15.04.2024 09:16
Sākšu no otra gala. Prom ejot noklausītās replikas : jāiet iedzert; jāiet uz baznīcu nolikt svecīti; es gandrīz neko nesapratu, bet man patika. Pati par redzēto domāju otro dienu. Apbrīnojami, cik perfekti igauņu režisori ir sadalījuši lomas! Apbrīnoju mūsu aktieru drosmi, profesionālismu un atdevi ar kādu viņi strādā. Liels prieks par Madaru Viļčuku, vēl viena krāšņa pērle Dailes teātrī. Spēcīga izrāde.
Signe Sedliņa 23.03.2024 23:06
Lieliska izrāde visās šķautnēs! Tehniskais risinājums un scenogrāfija - pasaules līmenī. Aktieru spēle, mīmika un kustības - izcili! Īpaši patika Meiers, Krūzkops un Kurpnieks, kas šajā izrādē man lika mainīt priekšstatu par šo aktieru kvalitāti. Viļčuka - perfekts papildinājums Dailes trupai. Bet arī pārējo aktieru priekšā paklanos! Lielisks darbs!