Publikācijas

Atsauksmes

Pievienot komentāru
Pievienot

Dailes teātris 18.10.2021 09:33
(No Twitter) Norelle @happynorelle (16.10.2021.)
"Monstrs" @daile_lv bija nospriegota un neērta izrāde. Skarbi, pārdomas raisoši un bez utopiski pūkaina risinājuma. Liels, liels paldies aktieriem!
Zane Berziņa 17.10.2021 21:06
Paldies par ļoti labi, dziļi izjusti nospēlētu uzrādi! Lieliska sktieru spēle. Aktuāla un ļoti sāpīga tēma. Izrāde, kura liek aizdomāties. Domāju, ka vienaldzīgo nebūs. Paldies.
Dailes teātris 09.11.2020 15:26
(no Twitter) Oskars Kaulēns @Oskars_Kaulens (07.11.2020)
ja ir kāds režisors, kurš iestudē stāstus, kas ar mani vienmēr rezonē, aizskar un nepieviļ, man tas ir @dmitrijs. @Dailesteatris
iestudētais “Monstrs” atgādināja, cik viegli un sāpīgi ir citus palaist garām, pievilt vai nokavēt. ar šo sajūtu tagad uz ilgu laiku būs jā(sa)dzīvo.
Dailes teātris 19.10.2020 15:10
(no Twitter) Baiba Kalpiša @baibakalpisha (19.10.2020)
Monstrs @Dailesteatris atstāj daudz pārdomas. Kurš ir tas monstrs? Bērns ar sačakarētu bērnību? Skolotājs, kurš, neskatoties uz to,ka pats ir sačakarēts,mēģina labot bērna dzīvi? Vai tāds ir spējīgs palīdzēt citiem? Kādas vispār ir iespējas šādiem bērniem? Neliek mieru šī izrāde.
Katrina 09.10.2020 23:12
Izrāde pieaugušajiem un izrāde jauniešiem (tīņiem). Būs sadaļas, ko saredzēs dažādi, katram savs slānis, bet noteikti ir daļas, ko ar atvērtu prātu, sirdi un acīm redzēs vienādi. Pārbaudīju, ierodoties ar 12 gadīgu skatītāju. Ja kāds baidās dēļ uzraksta “tiek lietota necenzēta leksika”, nebūsim naivi, jaunieši to ir dzirdējuši vairāk, kā mēs paši. Un šī patiesībā ir laba vieta, kur jaunietim paskatīties no malas. Izrāde man ļoti patika, bet te vairāk atsaukšos uz jaunākās skatītājas komentāriem, jo tie mani iedvesmoja ielikt šeit atsauksmi.
Dažas no viņas atsauksmēm. “Tas kā viņš runāja (domāts Derils), tas ir precīzi, kā visi jaunieši tagad runā, un ģērbjas viņi visi ar tieši šādi. Man ļoti patika, gribētu iet vēlreiz, vai būs otrā daļa, gribētu redzēt, kā viņam tur tālāk gāja.”
Ejot mājās, man tika arī uz ielas parādīts, ka viņi visi tā ģērbjas.:)
Kas mani, teātri mīli, īpaši iepriecināja, ka pamanīts tika ne tikai aktieru darbs. Starpbrīdī tika pētīta programma un norādīts: “Viņas (domāta gaismu māksliniece Māra Vaļikova) darbs man ļoti patika pirmajā muzikālajā epizodē.” Katram savs, es tajā epizodē īpaši uzķēros uz to kā Derils (Kārlis Arnolds Avots) šķirstīja vēstures grāmatu, bet, ja padomā, tur gaismai bija liela ietekme.
Tā izrāde nav viegla, bet kā teicu katra paaudze skatās nedaudz dažādi, un tā parādītā, dziļā traģēdija bija redzama man, jauniete izrādi noteikti redzēja vieglāk.
Paldies par izrādi!