Publikācijas

Iepirkšanās un kniebšanās

Lasīt

Atsauksmes

Pievienot komentāru
Pievienot

24.02.2012 12:10
Atvainojos par Lauras un Kristīnes sajaukšanu - manā sastāvā Lulū spēlēja Kristīne.
Plikie dibeni - kā tas virza, izjautā izrādes gaitu? Par uzmundrinošo publikas pamodināšanu šajā gadījumā nejautāju, bet vai tas pilda kādu uzdevumu?
24.02.2012 11:59
Siera maizīte bez siera.
Laikmets kad tapis šis darbs ir vairāk vai mazāk tuvs filmai Sliežu pārmijējs(Trainspotting), ar savu daļu dumpības, izaicinājuma un šokēšanas. Pagājis neilgs laiks un tā laika reālijas vairs nav nedz šokējošas, nedz izaicinošas. Par pašu spēles telpu runājot - kamerzāle pārvērtusies līdz nepazīšanai - ieeja no sāna, skatītāju vietas citur etc. Bet aktīvais zāles izmantošanas grafiks ir atstājis savus nospiedumus. mizanscēnā, kur notiek viesošanās pie Alda Siliņa atveidotā personāža - smuki nopulēta siena, ko radījis laiks un skatītāji pēdējās rindās - prasās pēc rūpīgākas nosacītās vides personalizācijas, tā pat kā podestu un krēslu izsistie robi melnajās sienās, gabaliņš drapērijas būtu gana un mazliet noslēpti vadi skaņotāja gaismotāja telpā arī par sliktu nenāktu. Drapērijas kas sedz logu šūpojas katru reizi, kad kāds ienāk pa skatuves durvīm - kāds piešūts atsvars varētu šo audumu nospriegot un katru reizi durvīm atveroties tas nešūpotos pāri pusei no spēles laukuma. Mikroviļņu krāsns kas uzsilda ēdienu 3 sekunžu laikā - tas jau mazliet no zinātniskās fantastikas vairāk, tā pat arī skaidrība par to, kas bija šis produkts ko tik ātri var uzsildīt tā arī neradās. Jo izskatījās pēc kartupeļu biezeņa, bet tam parasti ūdens nepieciešams. Atzinības vārdi skatuvei uz skatuves - kurā mūziķiem jādzīvojas, tiešām nesaprotami, kā tā ir ietilpināta spēles telpā, tomēr aizkaru ķeršanās katru reizi to atverot un aizverot rosa mazliet nostaļģiskas atmiņas par sabojātu lejierkasti. Tāpat pieļauju, ka izrādes kulminācijas laikā tās izgaismojums varētu pārvērsties no monotoni sarkanā uz akcentētāku. Kā arī apskaņot es pieļauju ka to var mazliet labāk, ņemot vērā, ka ir vietas uz skatuves un zemie griesti, kas ļautu skandas izvietot arī platākā leņķī.
Prožektori acīs kamēr sēdi un gaidi izrādes sākumu ir jauks priekškars, bet pamatdomu vietas atrašanu nenumurētā zālē nesniedz.

Aktierspēle. Žagara kungam 12 no 10 punktu skalas par ticamību un neskaidro robežu starp, izrādes vārdiem runājot - apdolbījies un nē. Aldis Siliņš - par mazumiņu ticības tam, ka tas varētu notikt pa īstam. Intars un Ilona - mazliet histēriski, mazliet saraustīti, nesaprotami, pārāk tālu no realitātes. Ivars - mazliet pietrūka tā asuma, kas varētu piemist filozofiskajam ļaundarim. Pārejas no viena uz otru aizstātas ar pārvietošanos telpā. Jāatzīst arī ka pats izrādes uzstādījums, neļauj izpausties aktieriem, jo tā nav parodija, kariķēšana, līdz ar to iejusties homoseksuāļu tēlā nebūt nav tik viegli, kā varētu iedomāties. Tur arī kostīmi īpaši lielu palīdzīgu roku nesniedz. Riesta deja - maskas lieliskas, atsvešinātas un tajā pat laikā reālas, riņķveida kompozīcijai ar domu kas sācies tam arī jābeidzas attaisnojamas, bet mazliet vairāk tuvības un haosa šajā masku uzburtajā pasaulē varētu piešķir jaunu, citu dimensiju.

Iespaids - mazliet dīvainainas heteroseksuālas ģimenes - tēvs, dēls un dēla izredzētā transformācija uz Tēvs atrod jaunu mīļāko, kam lemta nāve, kā arī sižeta virzītājs narkodīleris. Pieļauju, ka šāds lugas traktējums lugas materiāla autoram pat prātā nenāca.

Ne vēsts no Shoping & fucking, ja nu vienīgi pārāk bieži lietotais vārds fuck, kas atstāts lugas latviešu tekstā.
Materiāls savu aktualitāti nav zaudējis, bet šajā izpildījumā rosinājumus nesniedz nemaz. ja nu vienīgi man šo uzrakstīt.
15.04.2011 17:09
....šii izraade buutu vairaak domaata jauniešiem, bet vecaaki cilveeki var redzeet kas viņiem ir pagaajis garaam....noteikti pamaacoša...
Ideaala speele visiem aktieriem....ipaši
Kr. Nevarauskai, Siliņam, Rešetinam...
10.11.2010 10:59
Paldies!!! Mums izrade loti patika! Gan muziki,gan akteri bija savos uzdevumu augstumos! Pirms dosanas uz izradi,mazliet baidijos par parspiletam rupjibam,kuras pedeja laika rezisori nez kapec izdailo scenarijus,uzsverot to kaa uzdriktesanos,kko ekstravagantu,bet seit viss bija istaja laika un vieta! Paldies!
05.11.2010 19:27
jā, es arī piekrītu, ka ar vienu izrādi mēnesi ir stipri par maz, vel pie tam mazajā kamerzālē, kut tik maz vietas!
28.10.2010 12:37
Vai nevarētu papildus izrādes salikt?? Viss esot izpirkts jau arī novembrī, tagad tikai decembrī iespēja!
21.04.2010 15:38
Mēs 65.un 70.g. aizgājam noskatīties izrādi ar bailēm !
Bet mums patika, ļoti labi! ! Aktieri burvīgi,muzikantu klātiene, ļoti labi!
PALDIES!
24.03.2010 16:56
Jap, man jau nu tomēr patika, šodien to vien daru kā klausos "Perfect Day":). Aktieru buķete - patīkama un izcila. Paklanos viņu priekšā :) Un grupa, kas spēlēja - pa skaisto....
Droši vien neiesaku iet tiem, kuriem ir aizspriedumi vai kādi dīvainie streotipi par tiem "Kas ir citādāki"...Lai taču KATRS mīl ko grib!!!
12.03.2010 15:09
Izlasot šīs izrādes nosaukumu, kas tulkojumā skan "Iepirkšanās un pišanās" (laikam jau latviski tomēr pārāk rupji, ja to izdomāja atstāt angliski; parasti gan nosaukumus lugām tulko), es uz Dailes teātri negribētu iet. Ja kultūras iestāde, kuru daļēji uztur par nodokļu maksātāju naudu, var atļauties šādu necieņu pret latviešu valodu (netulkot nosaukumu; atstāt nosaukumā necenzētu angļu valodas leksiku), tad tā nav pelnījusi apzīmējumu "kultūras iestāde". Šādu leksiku plašā sabiedrībā lieto tikai nekulturāli cilvēki.
07.02.2010 09:52
Pilnigi piekritu Minnijas komentam,jo vakar piedzivoju to pasu gadijumu...
Laikam J.Zagars atgriezas no kartejas filmēšanas tuures,bet lidm.reiss bija aizkavējies...
Lika gaidiit gandriiz stundu.TĀ ir ABSOLUTA nerēķinasanas ar skatitiaju,vinu laiku!
Mums-publikai jaciešs...Bet viena bilete tak maksaa 10 ls...
06.02.2010 22:16
6.februārī ar draugu sapriecājāmies, ka beidzot esam izbrīvējuši vakaru šīs izrādes apmeklēšanai. Neaprakstāma bija mūsu vilšanās, kad dažas minūtes pirms izrādes sākuma, teātra darbinieki mums paziņoja, ka izrāde kavēsies vismaz 20 min., pēc brīža atnāca atkal un teica, ka vēl būs jāgaida kādas 45min. "Ejiet iedzert kafiju vai uz lielo zāli, kur sāksies "Gaisa grābekļi"". Nīkt kā minimums 45 minūtes likās bezjēdzīgi un piekritām iet noskatīties izrādi "Gaisa grābekļi". Murgs, vilšanās - un tas vēl ir maigi teikts. Tik briesmīga izrāde vēl nebija redzēta!!!
Vienā vārdā sakot - Dailes teātris par mūsu pašu naudu(jo biļetes nav lētas)pacentās sabojāt mums vakaru tā, cik vien tas iespējams.
Būtu bijis tikai normāli, ja šādi aizkavējot izrādi, pieviltajiem skatītājiem tiktu piedāvāta bezmaksas kafija, tēja un sviestmaizīte :-), kā kompensācija. Tad arī gaidīšanas laiks paietu ātrāk un nebūtu no burvīgi ieplānotas izklaides jāatgriežas mājās ar pilnīgi un galīgi sabojātu omu...
13.01.2010 11:34
Nesaprotu, kāpēc sievietes (transvestītus?) Dailes teātra aktieri tēlo ar lielu azartu, bet gejus kaut kā neveikli, nepārliecinoši. Es teiktu garlaicīgi, nevis šokējoši. Dzīvais mūzikas izpildījums sākumā uzrunā, bet vēlāk liekas tikai tāda piedeva, kas izrādi tas neglābj. Kā vecajā teicienā - režisore pagrābusi lielāku kumosu, nekā var norīt.
18.12.2009 15:53
Īpatnēja. Savā ziņā drosmīga un provocējoša. Tēmas, ko tur apspēlē ir visnotaļ mūsdienīgas - pērkamās lietas un cilvēki, narkomāni un vīriešu fiziska mīlestība. nu katrā ziņā kultūra Latvijā paliek arvien pietuvinātāka sabiedrībā aktiālām tēmām. Bet, ja godīgi, es neuztvēru to īsto domu.
08.12.2009 13:50
Laba izrāde, paldies režisorei par interesantu salikumu aktieri un mūziķi, būtu jauki šos aktierus un mūziķus redzēt arī nākotnē! Sakumā biju pārbijusies nopērkot biļeti, tāds nosaukums, bet LABI ! PALDIES !
06.11.2009 23:01
Izrāde baigi patika un mūziķi super, bet solistei īpašs PLUSS!
06.10.2009 15:10
Izrāde lieliska!!! Aktieru tēlojums - bez vārdiem. Žagaram noticēju uz "vārda", it īpaši izrādes beigās.
Tikai viens "BET" jautājums - bet kāpēc Balode....? / Vāja un necila. Ja ne tas, tad skatoties izrādi visu laiku būtu sajūta, ka skatos citu dzīvēs caur atslēgas caurumu, jo viss ir tik īsts un patiess...../
02.10.2009 15:32
Vakar biju uz izrādi...kolēģe, kas iepriekš bij redzējusi, teica, ka pirms izrādes ir jāiedzer, lai viņa patiktu...Hmm - bet man patika tāpat :)
Biju lasījusi atsauksmes un kritiku, likās o-ou - uz ko esmu biļetes nopirkusi...bet biju patīkami pārsteigta :)
Jo nu biļetes pirku, neko nezinot par izrādi - un pirmās asociācijas, kas saistījās ar nosaukumu bija meiteņu sarunas par džekiem, vienas nakts sakariem un ballīšu piedzīvojumiem, kopā ejot iepirkties... :) Bet nu - galīgi nē...izrāde ir pavisam par kaut ko citu!
Es apbrīnoju, kā puiši spēja tik pārliecinoši nospēlēt gejus - es noticēju! malači :)

Kopumā - labi pavadīts vakars...galvenais uz izrādi neiet cilvēkiem ar aizspriedumiem...
21.09.2009 17:24
Principā izrāde ne par ko, taču aktieru tēlojums lielisks!
17.07.2009 11:50
Prieks, ka Dailes teātris uzdrīkstās veidot tik kvalitatīvu darbu!
14.07.2009 22:31
vēl joprojām man galvā skan dziedātā Perfect Day. tik labi bija
23.05.2009 23:32
....solistei labi sanāk. Un skanējums arī profesionāls.
22.05.2009 21:46
19.MAIJĀ BIJU OTRO REIZI,pirmo it KĀ Nesapratu, bet gribēju saprast.
ĻOTI PATIKA AKTIERU SPĒLE, MŪZIKA, DZIESMU IZVĒLE, SOLISTES BALSS AR PATĪKAMU TEMBRU.
PALDIES LAURAI PAR INTERESANTU IESTUDĒJUMU.
20.05.2009 17:17
ko tu zaiga rubī, viss bij baigi okei.Macies pate reziju un tad sac likt citiem aube
20.05.2009 15:47
.....režija ļoti ,ļoti vāja taisni ,vai žēlumu izraisa.
aktieri kuļās kā nu māk...
mūzika pati par sevi vnk klasika....sasaiste ar izrādi nekāda....godīgi atstrādāts.
Rešetins ,laikam vēl mācās aktieros????

08.05.2009 15:04
Man ļoti, ļoti patika! Izcili!
16.04.2009 18:48
superr izrāde, kaut kas fantastisks... :)
16.04.2009 16:35
Super!!! Aktieri super, muuzika super, sevishkji angie, kad dziedaaja, skudrinjas paarskreeja :)))) Zhagaram riktigi labi sanaca lomaa iejusties, tik iisti!!!!
02.04.2009 13:39
01.04.2009 22:45
ļoti laba izrāde....
vai kāds nevarētu pateikt dziesmai angels orģinālizpildītāju??
06.03.2009 01:28
...patiešām talantīgi sarakstīts darbs.Paldies aktieriem par atdevi. Bet nepamet sajūta,ka darba tekstuālā puse bieži vien nesaskan ar to ko varam redzēt. Tāda, it kā cīņa par vietu zem saules,bet nez kāpēc ar rozā brillēm un koka zobentiņiem.Bet pēc ieskatīšanās programmiņā,saprotams ,ka režisore vēl pavisam zaļa un tas paskaidro visu. ....Laikam šobrīd tāds ambīciju laiks...Cerams,ka nākotnē būs ,kas sakāms arī no sevis un patiesi profesionāli! Savādāk sanāk tāds rozā plastalīna tanks,Barbijas rokās....
10.02.2009 22:15
Patīkams aktieru sniegums, izrāde likās interesanta dažviet pat smieklīga, taču galveno domu ne visi var uztvert,bet domāju ka cilvēks, kas nav sekli vērtējošs sapratīs īsto izrādes jēgu!:)
08.02.2009 09:38
Garlaicīgi un nepārliecinoši.Kā kad lauku kultūras nama pašdarbnieki spēlētu,teiksim,sengrieķu traģēdiju.Mūzika laba.Un Siliņš arī.
01.02.2009 23:12
Vienkārši kolosāla izrāde! Esmu nolēmusi to apmeklēt vēlreiz, tiešām spēle un sižets ir ļoti aktuāls un saprotams! Aizrauj un liek daudz ko pārdomāt. Aktieru ansamblis ir vienkārši ekselents! Tā tik turēt
01.02.2009 14:43
Jāteic ,ka izrāde atstāja nepabeigtības un nesapratnes- kāpēc šāds materiāls izvēlēts...sajūtu.
Un Reivenhills ir paveicis savu,proti- uzveicis latvju bāleliņus,kas samērā , ērti laiž teijāteri...
Nu visvairāk jautājumu rodas režisorei ,ja tāda vispār ir bijusi.Jo izskatījās ,ka aktieri spēlē,kā nu kurš sapratis "stilā" Žēl,ka potenciāli spēcīgs darbs ,ir samērā paviršs..,bet varbūt tas uzņems apgriezienus vēlāk.
31.01.2009 20:49
Sveiki, visi teātra mīļotāji! Man ir liels lūgums! Nezinu, vai šī ir īstā vieta, bet tomēr... varbūt kāds var līdzēt! Lieta tāda ka biļetes uz šo izrādi tika izpārdotas ļoti ātri, pat acis nepamirkšķinot līdz pat martam! Tikko parādījās izrādes reklāmas, sapratu, ka vēlos redzēt šo izrādi, bet pie biļetēm netiku :( Vēlējos iegūt 2 biļetes uz 15. marta izrādi kā dāvanu sev dzimšanas dienā. Tā kā neesmu rīdziniece, bet esmu no Liepājas, šī nedēļas nogale man tika īpaši ieplānota pavadīt Rīgā... bez šīs izrādes galvaspilsētas apmeklējums neliktos pilnīgs! Tādēļ vēršos pie jums, ja kāds kādu iemeslu dēļ tomēr nevar tikt uz šo izrādi vai vairāk nevēlas to apmeklēt, labprāt atpirkšu 2 biļetes uz izrādi. Lūdzu rakstiet man uz e- pastu ivux3@inbox.lv. Paldies jau iepriekš!
31.01.2009 10:32
Pēc ilgiem laikiem Žagars interesantā lomā, nav mūžīgais varonis. Ā, nē, Lodēs arī bija labs. Šim aktierim vislabākās ir raksturlomas. Kopumā interesanta izrāde, forši, ka gejus nespēlē kaut kā manierīgi. Laba mūzika.
30.01.2009 15:48
Izrāde diezgan savdabīga, taču lika man aizdomāties par šo un to, kā arī bija epizodes, kuras uzrunāja mani ļoti personīgi. Bija jau par daudz tas "fucking", otrajā daļā vispār šķita, ka aktieriem nemaz teksts nebija jāmācas - viens vienīgs fucking :) Mūzika bija ļoti atbilstoši piemeklēta. Vēl aizvien ausīs skan - "...just a perfect day" kā izrādes pirmā un pēdējā dziesma, "Personal Jesus" un Rešetina nomešanās ceļos mūziķu priekšā... tas bija kaut kas! Tikpat ļoti aizkustināja Žagara & Siļiņa deja, skanot "Angel". Grupa spēlēja ļoti profesionāli, solistei Annai Ķirsei ir fantastiska balss.
30.01.2009 10:26
Man gan šķiet, ka aijas uzbrauciens ir nepamatots! Mūziķi ļoti labi iederējās izrādē un radīja sireālas sajūtas! Patika ļoti!
29.01.2009 20:16
Zagars raada tikai pliku dupsi?ta nu gan,vienaa filmaa raadija arii ko citu!vot tas bija forsi!:))
29.01.2009 20:14
Kauperu par Hamletu?tu laikam joko! jau "Sveikaa"dazus teikumus ar gruutiibaam runaaja! Kaupers nav aktieris un taadu lomu nenospeeleetu!kas tas vispaar par stulbu stilu tagad izveidojies,atbildiigas lomas uzticeet dziedaataajiem,kuriem nav nekaadas saprasanas teaatra speeleesanaa???
29.01.2009 17:52
Nu jā,šai lugai prasās pēc režisora rokas...patizli.
Džilindžers varētu pārstudēt pa jaunu ,lai nesanāk tāda salmu kulšana.Žagars ar Balodi varbūt tad varētu cerēt kaut ko nospēlēt.Pagaidām abi nu netēmā vazājas pa skatuvi...sory,bet fakts. Reāli jauc nost jebkuru vietu kur parādās...
Kur tas šīzīgums??? Kur zilums??? Un kur vieglums?? Par izvirtību nav ko runāt,smieklīgi....
Gribējām kā labāk priekš sevis un sanāca ,kā sliktāk priekš visiem...
29.01.2009 15:02
Režisorei ,neapstāties un kā nākamo uzvest Hamletu!!! Pieaicināt Prāta vētru ar Kauperu ,Hamleta lomā.....tas varētu būt baigais Hīts!! Pārejam nav nozīmes....
29.01.2009 13:55
Patika. Izrāde ir ļoti cilvēcīga un tajā nav nekā pašmērķīgi šokējoša. Principā izrādē šokē tikai viena lieta - negaidīti labā aktierspēle. Neko tādu tiešām nebiju gaidījis...
29.01.2009 13:03
Man patika :) Mazliet šizīgi, mazliet izvirtīgi, mazliet zili, bet kopumā viegli skatāms gabals :) Dāmām kā bonuss tiek parādīts -J.Žagara plikais dupsis :) Iesaku noskatīties. :)
29.01.2009 13:03
Nu cenšās jau aktieri ,cik nu var ,tikai jēga no tā, īsti nekāda...,diemžēl.Šķiet pat nav mēģināts atbildēt uz jautājumu par ko ir luga???Un kāpēc tā izvēlēta.
Acīmredzot ,vēl viens darbs,kura uzdevums ir vairot" režisores" ambīcijiņas un šoreiz ..Markam Reivenhilam ir ticis šis uzdevums.
Ļoti virspusējs pārskrējiens pār ,patiesībā...ļoti smeldzīgām,skaistām tēmām...mīlestība,nāve,izdzīvošana. nauda..vara.Visa mūsdienu palete...Tikai šajā izpildījumā ..nu ļoti attālas blāzmas no dzīvas un vērtībām ko pauž autors.
Vādi,vārdi,vārdi.....
29.01.2009 09:08
Man ļoti patika un pārsteidza.
27.01.2009 17:47
Tik savdabīgu izrādi vēl nebiju redzējusi... Lai spriež profesionāļi, bet man likās diezgan liels murgs. Aktieriem protams žetons :) - apbrīnoju kā kaut ko tādu var nospēlēt ticami.. Mūziķi ļoti atsvaidzināja izrādi un padarīja to baudāmu.
26.01.2009 14:57
Man ļoti ļoti patika.Patika aktieru spēle-visu !!!Žagars bija vienkārši fantastisks,Siliņš,Rešetins,Balode ļoti ļoti labi.Auziņš arī.Un kur nu vēl dzīvā mūzika! Un viss tas tik labi kopā salikts.Un tik aizkustinoši sisnīgi tie tēli.Un ar tādu vieglumu tiek runāts par tādām riebīgām lietām.Bet iedziļinoties tēmā ir par ko padomāt. Paldies,tiešām jauki :)
25.01.2009 14:44
Interesants izrāde, jaunā režsore talantīga,jauks salikums ar labi pieskaņotu mūziku,juteklisks, neuzbāzigs. Biju patīkami pārsteigta !
24.01.2009 18:45
Ļoti, ļoti patika Siliņa spēle - žēl citādā un izčakarētā cilvēka ( Gerija ), bet viņš tai pašā laikā ir glumš un pretīgs... Mūzika - Annas Ķirses balss: dzīva, silta, jutekliski maiga atklāj dīvaiņu dvēseles. Diemžēl, nepārliecināja Rešetina un Balodes varoņi, šķiet aktieri nav atraduši atslēdziņu šiem tipiem.
24.01.2009 18:30
Pec izrades bija vel ilgi jasagremo redzetais, nu bet, kaa saka, pa lielam, merkis ir sasniegts... es rekomendeju to noskatities tadiem, kas sevi uzskata par musdienigiem cilvekiem, kaut gan isti skaidribas par vecuma grupu, kurai izrade domata, nav. Nerekomendetu arī tiem, kam pari 70. Aktieri speleja ar pilnu atdevi, loti patika muzikalais pavadijums, kas nu bija, tas bija. Izrade Jus neatstas vienaldzigus.
24.01.2009 14:21
Režisore ir tiešām" gudra"-jo galvenais bij paņemt skandalozu lugu,aktierus,kas varētu kaut kur to aizvilkt (un tieši tik nekonsekventi viņi spēlē).Un mierīgi gaidīt ,kas tagad notiks....Kaut kā un kaut kur tas ir nonācis...,tikai tam ir ļot attāls sakars ar Marku Revenhilu un viņa darbu...kura tapšanas vēsture ir pieejama programmiņās...un postmoderno žanru un angļu humoru,,.un cilvēkiem kopumā.Centīga texta atrunāšana vēl nenozīmē,ka ir skaidrs par ko tas viss....
Žēl ,ka saturiski ir zudis Autors un tā vietā iezgusies ...nauda:),vai slava,vai gluži vienkāršs talanta trūkums...kas tiek piesegts ar lozungiem un plakātismu...

24.01.2009 08:51
Tiešām labi, dziļi un asprātīgi. Veiksmīgi izveidots ansamblis, netradicionāls lomu sadalījums (beidzot!). Ar gandarījumu vēroju Žagara, Rešetina, Siliņa, Balodes, Auziņa spēli - niansēti, ironiski, bet patiesi. Bailes uzticēties, būt piekrāptam, bailes no atbildības kā ilgstoša sociāla (un personiska!) slimība, vienlaikus - apbrīnojams infantīlisms, pat, ja mati sāk sirmot. Smieklīgi, nožēlojami, bet paliek žēl. Šāda eksistence prasa un prasīs daudz upuru un nekas nebūs šķērslis, lai to turpinātu. Rakstura vājums kā galvenā rakstura īpašība?
Lieliski ir jaunie režisori, jānovēl daudz darba ne tikai Laurai Grozai, bet arī pārējiem jaunpienācējiem režijā - Mičulei, Sīlim, Meikšānam u.c. Svarīgi Latvijas teātrim kopumā ir ļaut attīstīties jaunajiem talantiem, kas jau ar pirmajām izrādēm pārliecinoši sevi piesaka.
Par dažiem komentāriem, kas, kā parasti, "vārās" par fucking, gejiem un seksu: PSRS, kā zināms, seksa nebija, gejus nepieminēja, tātad viņi arī nebija, iepirkšanās arī gandrīz nebija, un vispār daudz kas nebija. Savā ziņā neatkarīgā Latvija no PSRS šo to ir pārmantojusi, kaut vai šo "nebūšanu". Ja kas nepatīk, tad nav, bet, ja ir, tad tomēr nav. Ja kāds par ko tik ļoti satraucās, tad tā pašam ir problēma, kas noslēpta sevī, bet par to nevar atzīties (skat. "Amerikāņu skaistums").
Ja Robijs un Gerijs būtu sievietes vai gluži otrādi - Marks būtu Marka, tad būtībā nekas principiāli jau nemainītos, satrauktie prāti būtu mierīgāki, bet skandāls izpaliktu un liekuļi neietu skatīties?
Sirsnīgs paldies par dziesmām, izrādās, ka DOORS un Džoplina vēl interesē.
24.01.2009 01:14
Beidzot izrāde, kur Žagars ir savā labākajā kinoreālisma kvalitātē: pa īstenīgo dzīvs, silts cilvēks. Siliņš un Rešetins arī ļoti labi. Auziņam interesanta loma. Balodei vēl jāatraisās. Ansambļa piedalīšanās diskutabla, lai gan muzicē labi. Interesants telpas iekārtojums.
23.01.2009 21:46
Par spīti izaicinošajam nosaukumam, izrāde ir ļoti cilvēciska. Arī šādi cilvēki ir starp mums, arī viņi dzīvo, domā, cer, izmisīgi cenšas izrausties no bedres ārā. Tas nav viegli un ne visiem izdodas...Aktieri - lieliski!!! Perfekti dialogi un saspēle: Žagars-Rešetins un Žagars - Siliņš. Paldies visiem aktieriem un režisorei par uzdrīkstēšanos!
23.01.2009 11:22
pilnīgi nejauši mēģinājumā tiku pie viena beņka zāles kaktiņā
man lika padomāt par
- no kā tad mēs esam atkarīgi - no naudas, narkotikām, otra cilvēka..., vai visvairāk no iegribām... ko gribu es pats, ko citi grib, lai es gribu...
- vīrieša spēks ir reizē arī viņa vājums un sievietes vājums ir reizē ari viņas spēks... nolīdzsvaro nu šamējos dabas svaru kausiņus :)

skandaalmiilei :)
izrāde apstiprināja manu pārliecību, ka es savos 45 varu droši paļauties uz savu bērnu ap 25 cilvēcību un cerēt, ka arī ar mazbērnu ap 5 cilvēcību viss būs kārtībā

skat, izdzīvos cilvēks, izdzīvos!! :)
23.01.2009 00:36
Aktieri baigi labie. Pastāstiet, ko jūs no tā visa sapratāt...
22.01.2009 23:17
10 lati
22.01.2009 19:46
kkur var apskatities cik biletes maksaa?
22.01.2009 09:20
Man patiik Aldis S.!!!!! Gaidu!
21.01.2009 15:06
Quo vadis Daile? Kārtējais nasing spešl?
21.01.2009 11:25
o jā, par šo izlasot žurnālā, sapratu, ka gribu redzēt!!
12.01.2009 18:39
O,atkal paredzams skandāliņš:) Pielauju,ka tie,kas dienas pavada,' krajot kakas' ,lai būtu ar ko apmetāt citādos ,varēs atkal uzdarboties! Turies jaunā režisore ! Tuvojās estētu armija,kas uzskata,ka ja par slikto nerunā,tad tas nepastāv...Ceru,ka lugā nebūs pazaudēts cilvēciskums,jo kā gan citādi dzīvi var uztvert 23.gadu vecumā. Un vēl tik brīnišķigs aktieru sastāvs.Es noteikti to gribu redzēt! Es savos 40 vēl ticu ,ka labais uzvar ļauno!
09.01.2009 08:56
Nacionālajā teātrī bija iestudēts Marks Rāvenhils, bija labais