Atsākas biļešu tirdzniecība uz izrādi “KOKVILNAS LAUKU VIENTULĪBĀ” ar Džonu Malkoviču un Ingeborgu Dapkunaiti

Teātrim ir izdevies turpināt projektu, to finansējot no pašu līdzekļiem un pateicoties izrādes inovāciju partnerim “LMT”

Dailes teātris atsāks biļešu tirdzniecību uz jauno Lielās zāles izrādi “Kokvilnas lauku vientulībā”. Pazīstamais teātra un operas režisors Timofejs Kuļabins iestudējumā ir pievērsies izcilā franču 20. gadsimta otrās puses dramaturga Bernāra Marī Koltesa daiļradei.

Izrādē piedalās aktieris, Holivudas zvaigzne Džons Malkovičs un lietuviešu kino un teātra aktrise Ingeborga Dapkunaite.

“Kokvilnas lauku vientulībā” pirmizrāde būs 28. maijā, tai sekos izrādes 29., 30. un 31. maijā.  2023. gadā iestudējums dosies turnejā pa Eiropu.

Biļešu tirdzniecība uz četrām izrādēm 28., 29. 30. un 31. maijā sāksies rīt, 26. aprīlī plkst. 12.00 vietnē bilesuparadize.lv, kā arī “Biļešu paradīze” biļešu tirdzniecības vietās. Ņemot vērā, ka no 1. aprīļa visi skatītāju zāles kapacitātes ierobežojumi ir atcelti, atsākas tirdzniecība uz vietām, kas ierobežojumu dēļ iepriekš nebija pieejamas. Biļešu iegādei noteikts limits – viena persona varēs nopirkt ne vairāk kā četras biļetes vienā to iegādes reizē.

Izrāde būs angļu valodā ar subtitriem latviešu valodā.

Izrādes “Kokvilnas lauku vientulībā” veidošanas iesākuma fāzi janvārī līdzfinansēja tā brīža Dailes sadarbības partneris un projekta iniciators starptautiskais laikmetīgās mākslas atbalsta fonds “Teritorija”. Dēļ Krievijas uzsāktā kara pret Ukrainu teātra sadarbība ar fondu neturpināsies. Dailes teātris noslēdzošo, finansiāli visietilpīgāko fāzi, nodrošinās no pašu ieņēmumiem, kā arī pateicoties teātra inovāciju partnera “LMT” atbalstam.

Timofejs Kuļabins

Teātra režisors, kas daudz strādā gan dramatiskajā teātrī, gan operā. Viens no zināmākajiem jaunās paaudzes krievu režisoriem Eiropā. Kā režisors profesionālajā teātrī Timofejs Kuļabins debitējis 22 gadu vecumā, 2006. gadā, kopš tā laika iestudējis aptuveni 30 izrādes gan Krievijas, gan Eiropas teātros, tostarp  Maskavas Lielajā teātrī un Nāciju teātrī, Berlīnē Deutsches Theater, Vupertāles operā, Cīrihes Schauspielhaus teātrī un Minhenes Residenztheater.

Ingeborga Dapkunaite

Teātra un kino aktrise. Aktrises karjeru sākusi teātros Lietuvā, tostarp leģendārā režisora Eimunta Ņekrošus izrādēs. Arvien piedalās starptautiskos teātra un kino projektos, ilgstoši sadarbojas ar angļu un amerikāņu producentiem. Ir filmējusies tādās filmās kā “Neiespējamā misija”( “Mission: Impossible”, 1996.), “Septiņi gadi Tibetā”( “Seven Years in Tibet”, 1997.) un daudzos BBC seriālos. Pēdējos 15 gadus Ingeborga Dapkunaite aktīvi nodarbojas ar labdarību.

Džons Malkovičs

Aktieris, režisors, producents un scenārists. Kino lomas, kas apliecina viņa plašo aktierspēles meistarību, lielisko harismu un tehniku, ir nesušas aktierim pasaules slavu, desmitiem apbalvojumu un vairākas “Oskara” nominācijas. Kino nospēlējis vairāk nekā 70 lomas. Džons Malkovičs kopš 70. gadu vidus pastāvīgi strādā arī kā aktieris un režisors teātros Brodvejā, Londonā, Parīzē un citos lielāko metropoļu teātros, kur viņa skatuves partneri ir pasaules mēroga teātra zvaigznes. Par režisora darbu Malkovičam pasniegta Francijas nacionālā teātra Moljēra balva, kā arī Miltona Šulmana balva Lielbritānijā.

Dailes teātra izrādes “Kokvilnas lauku vientulībā” radošā komanda iestājas pret karu Ukrainā un prasa to nekavējoties apturēt.

Izrādes režisors Timofejs Kuļabins: ”Mani ir satriecis notiekošais Ukrainā. Es nekādi neatbalstu Krievijas valdības rīcību un iestājos pret karu jebkādā tā veidā. Vardarbība un agresija mūsdienu pasaulē var tikai pasliktināt jebkādus politiskus konfliktus. Es izsaku savu līdzjūtību ikvienam, kas cietis no karadarbības, un uzstājīgi aicinu Krievijas varu pārtraukt karu un pāriet uz diplomātiskām pārrunām”.

Dailesteatris.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

Izmantotās sīkdatnes

Pieteikties jaunumiem