Lelde Stumbre
NĀKOŠPAVASAR

Mazā zāle

Stāsts par jaunu dzīves sākumu laukos 2 daļās
Pirmizrāde - 2021. gada 22. janvārī
Izrādes ilgums - 2h 25min

Stāsta centrā ir divi jauni, tikko augstskolu beiguši rīdzinieki – filologs Nils un mākslas zinātniece Krista, kuri savas īstās vietas meklējumos pārceļas no Rīgas uz dzīvi laukos ar apņēmību dzīvot saskaņā ar dabu, kas vietējos iedzīvotājos uzreiz izraisa interesi, jo parasti kāds brauc prom no laukiem, nevis pārceļas tur uz dzīvi. Tomēr drīz vien Nila un Kristas realitāte laukos neatbilst tam, kā viņi to bija iztēlojušies, un notikumi, kas seko viens pēc otra, kļūst par pārbaudījumu abu attiecībām un aicinājumam sekot dzīves sapnim.

Režisors Toms Treinis: “Dzīvot laukos šķiet vilinoši. Ir daudzi ieguvumi, bet no daudz kā ir arī jāatsakās. Tas, kas mani fascinē, ir jaunu pilsētnieku mēģinājumi tuvoties dabai, bet, jo vairāk viņi mēģina, jo vairāk saprot, ka ir ļoti tālu no tās.  Ka dzīve laukos ir darbs un rūpes, ne tikai romantika ar putnu dziesmām. Mūsdienās dabai draudzīgs un veselīgs dzīvesveids ir kļuvis par ekskluzīvu, jo dārgu parādību. Ar šo iestudējumu vēlos diskutēt par to, cik lielā mērā mēs katrs dzīvojam saskaņā ar sevi un apkārtējo vidi.”

  Lomās

  Anna Nele Āboliņa, Eduards Johansons, Ingus Kniploks, Klinta Reinholde, Ilze Pukinska, Inese Ramute, Pauls Iklāvs vai Mārtiņš Meiers

  Radošā komanda

  Režisors
  Toms Treinis
  Scenogrāfs
  Kristaps Kramiņš
  Kostīmu māksliniece
  Marta Mielava
  Gaismu mākslinieks
  Niks Cipruss
  Komponists
  Jūlijs Melngailis
  Lugas redakcija
  Madara Rutkēviča

  Atsauksmes

  Pievienot komentāru
  Pievienot

  Antra S 26.05.2022 21:42
  Ļoti patiess un skaists tēlojums, varēja just aktieru mīlestību pret tēlotājmākslu. Lika noticēt stāstam un just līdzi.
  Dailesteatris.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

  Izmantotās sīkdatnes

  Pieteikties jaunumiem