Andžejs SaramonovičsTESTOSTERONS
Lielā zāle
Vīriešu saruna, sievietēm klāt neesotIzrāde 2 cēlienos
No poļu valodas tulkojis Māris Salējs
Pirmizrāde - 2020. gada 2. februārī
Izrādes ilgums - 2h 15min
Izrāde 2 cēlienos
“Pat ja daži joki balansē uz šauras bezgaumības laipas, kopumā “Testosterons” nav ne truls, ne sekls. Tas ir jautrs un estētiski kvalitatīvs piedzīvojums.”
Līga Ulberte, “Diena.lv” 16.03.2020.
PAR IZRĀDI
Izklaidējoša, gudra, paradoksāla un tekstos vietām pārdroši frivola komēdija, kurā piedalās tikai vīrieši. Mūsdienu poļu autora Andžeja Saramonoviča lugas “Testosterons” iestudējums Oļega Šapošņikova režijā. Izrāde ļauj it kā no malas ieskatīties īstu veču pasaulē, jeb vīriešu sarunās, sievietēm klāt neesot. Farsam līdzīgo situāciju virknējums mudina apspriest dzimumu un attiecību psiholoģiju, tostarp neignorējot bioloģiski noteiktus aspektus.
Izrāde sākas ar kāzu banketu, kas izvēršas visai savāds, jo līgava ir izvēlējusies citu un aizbēgusi no altāra. Kāzu viesi nolemj uz svinību vietu atvest arī to, dēļ kura kāzas izjuka. Pamestais līgavainis Kornels ir bioloģijas fakultātes pasniedzējs, kurš zina – jo augstāks ir testosterona līmenis gaiļa asinīs, jo lielāka un spilgtāka ir viņa sekste un bārda. Velkot analoģijas ar dzīvnieku pasauli, sanākušie vīriešu dzimuma viesi var ne vien pārrunāt, kā sieviešu vērtību sistēma atšķiras no vīriešu, bet arī tiešā veidā demonstrēt savu spēku izkaujoties. Jo visu izšķir vīrišķais hormons testosterons.
- Izrādē smēķē
- Stroboskops
- Vecuma ierobežojums 14+
- Izrādē tiek lietota necenzēta leksika
Lomās
- Ģirts Ķesteris
- (Stavross)
- Artis Robežnieks
- (Tretins)
- Aldis Siliņš
- (Kornels)
- Dainis Gaidelis
- (Tārpelis)
- Niklāvs Kurpnieks
- (Tituss)
- Lauris Dzelzītis
- (Fistahs)
- Toms Veličko
- (Janiss)
Radošā komanda
- Režisors
- Oļegs Šapošņikovs
- Scenogrāfs
- Kristaps Skulte
- Stila konsultants
- Gatis Timofejevs
- Gaismu mākslinieks
- Edgars Brākmanis
TESTOSTERONS @daile_lv - vīriešu izrāde sieviešu baudai! Ideāli,ja varētu dzert šampi zālē un,spiežot pogu, balsot, kuram aktierim lielāks... testosterona līmenis! Smiling face with smiling eyes Visi gan labi!
Tikai žēl, ka atcerējos Kalniņu un Žagaru. Nost Džili, vairs nekādu komēdiju.
@Dailesteatris #Testosterons lieliska izsmiešanās par vīrišķīgi primitīvām un smeldzīgi smalkām situācijām. Paldies
"Es neesmu komēdiju cienītāja, tādēļ, dodoties uz izrādi, biju noskaņota diezgan skeptiski, tomēr rezultātā vakars izvērtās patīkams. Izrāde ir pieteikta kā “vīriešu saruna, sievietēm klāt neesot”, kas, manuprāt, ļoti precīzi raksturo izrādi. Sarunas bija par un ap sievietēm, un viņu darbībām, kas ietekmējis risināmo situāciju. Es gan šim aprakstam kaut kur klāt pieliktu vārdu “farss”, jo nenoliedzami tas ir tas, kas norisinājās uz skatuves. Situācijas bija pārspīlētas, teju meksikāņu seriāla cienīgas, tādēļ grūti iedomājamas notiekam reālajā dzīvē, tomēr tam vienkārši jāļaujas.[..]"
Pilnu izrādes vērtējumu lasiet https://ej.uz/q4yz
"[..]Man bija sajūta, ka izrādē nemaz nebija pārtraukuma, kas pierāda tās dinamiskumu. Aktieru spēle ir fantastiska: atpazīstami varoņi, atpazīstamās dzīves situācijās, kas ļauj skatītājam iztēloties sevi par līdzdalībnieku šajās viesībās. Šajā izrādē visvairāk gribas izcelt tieši Ģirtu Ķesteri, kurš pat ļoti pārsteidza ar cinismu un sarkasmu, lieliski atveidotu lomu, kura lika man noticēt izrādei. Arī kopējā aktieru ansambleja bija estētiski patīkami baudāma. Manuprāt, režisors atklāja apslēptās pērles visos aktieros. Paldies! [..]"
Pilnu izrādes vērtējumu lasiet https://ej.uz/c168
"[..]Bet, ja sievietes būtu klāt? Tad izrādē sanāktu pavisam citāda, ne tik atklāta, ne tik tieša un, iespējams, ne tik smieklīga. Smejas visi. Skatītāji ļoti iesaistās izrādes darbībā un dzīvo līdzi notikumiem. Iespējams, ka pēc pirmā cēliena izrādes vērotāji būs nedaudz vīlušies, jo nekas īpašs jau nenotiek un nemaz tik jautri arī nav, tomēr otrais cēliens visu “izglābj” un atrisina pirmajā cēlienā ieskicētos notikumus.
Cerot, ka režisors Oļegs Šapošņikovs atkal atgriezīsies Dailes teātrī un iestudēs vēl kādu kvalitatīvu komēdiju."
Pilnu izrādes vērtējumu lasiet šeit - https://ej.uz/mq7i
"Par komēdijām daudzi vīpsnā, bet citi tās uzskata par galveno, kas interesē kultūrā. Vēl iegājies teikt, ka ir labas („domājošas”) un „citas” … (laikam – nelabas?) komēdijas. Šo iestudējumu uzskatu par pavisam traku komēdiju un visai negaidītu pārsteigumu. Informācijas materiāli par izrādi (režisora un aktieru vēstītais) radīja interesi, bet šķita, ka tā būs rāmāka/rātnāka. Tomēr bija jāielāgo, ka Oļegs Šapošņikovs neizvēlēsies iestudēšanai parastu lugu. Tātad kas sanācis? Ir iestudēta asiņaina komēdija ar lekcijas elementiem (tajā ir iekļauti daudzi izziņas materiāli, kas skaidro/pamato notiekošā „zemtekstus” un psiholoģiskos/bioloģiskos aspektus). Izrādes apzīmējums „vīriešu saruna, sievietēm klāt neesot” gan šķiet pārāk mierīgs, lai gan atklātas un būtiskas sarunas tajā ir. Iestudējums (luga) ir viltīgi veidota, tiklīdz iedomājos par to, kāds varētu būt sižeta pavērsiens, tas uzreiz „notiek”, it kā atalgojot/vēstot: „pareizi iedomājies!”.[..]"
Pilnu izrādes vērtējumu lasiet šeit - https://ej.uz/ekdw
Jauki, ka protam pasmieties gan par nopietnām, gan par ne tik nopietnām lietām. Paldies aktieriem par lielisko tēlojumu!