Publikācijas

Daudz laimes, māsa!

Lasīt

Kad lūst stiprākie

Lasīt

Atsauksmes

Pievienot komentāru
Pievienot

Ingūna Īstenā 29.02.2020 20:31
Šādu izrāžu dēļ teātris pilnībā attaisno savu esamību.
Dailes teātris 24.01.2020 14:45
Milana Drugoveiko virtuālajā grupā #SkatītājsVērtē:

"[..]Īstenībā es knapi varu saņemties uzrakstīt savas sajūtas pēc Mārtiņa Eihes izrādes “Mana māsa”, jo man gribas kliegt par to, cik netaisnīga ir pasaule, kurā dzīvojam. Tādēļ man vajadzēja dažas dienas, lai sakārtotu visu pa plauktiņiem galvā un varētu uzrakstīt. Man tā bija vairāk nekā par smagu. Šādām izrādēm jāparādās biežāk uz Latvijas teātra skatuvēm Tās rosina domāt nevis par globālām, filozofiskām tēmām, bet nolaisties nedaudz uz šīs pasaules, te un tagad. Spert soli uz priekšu tam, lai mainītu kaut ko mūsu ŠĪSpasaules mehānismā. Vai varbūt vismaz pagriezt viens otram galvu pareizajā virzienā…[..]"

Pilnu izrādes vērtējumu varat lasīt šeit - https://ej.uz/5iyu
Dailes teātris 23.01.2020 10:52
Aiga Bernsone virtuālajā grupā #SkatītājsVērtē:

"[..] Viena drosmīga izrāde ar visu dzestro realitātes dvašu, ko var iznest. Šī tēma – mēs visi baidāmies, mazliet slēpjamies no tās un patiesībā neko par to nezinām. Te Tu aizej no izrādes ne tikai domu pilns, bet arī zinošāks, ar plašāku skatījumu un pats galvenais – klāt esošāks visam tam, kas notiek apkārt.

Vislielākie aplausi par uzdrīkstēšanos runāt, stāstīt un izaicināt. Tikai tā mēs visi varam kļūt mazliet līdzcietīgāki, ieinteresētāki un atbildīgāki. Pret sevi un citiem.

Par ticību, kas neļauj padoties, līdz padošanās ir vienīgā izeja."

Pilnu izrādes vērtējumu lasiet šeit - https://ej.uz/xuym
Dailes teātris 23.01.2020 10:47
Dairis Mežvinskis virtuālajā grupā #SkatītājsVērtē:

"Doties uz Mārtiņa Eihes iestudētu izrādi – nu par to esmu pārliecināts – nenozīmē pavadīt vakaru, laiski izklaidējot garu ar smiekliem, jautrību, atredzētiem jokiem uz skatuves utt. Tā ir bikstoša saruna. Tā urda, knosa, spaida un mierā neliek.

Mana māsa urdīja pamatīgi. Tā, izklājusies uz nelielas, varbūt 4x4 metri skatuvītes, bija skatītāju ieskauta no visām pusēm. Manuprāt, skaista metafora – tas, kas norisinās uz skatuvītes, ir sabiedrības ikdiena, sastāvdaļa, tāpēc tev, skatītāj, nebūs no tās izvairīties, novērsties, vismaz uz izrādes laiku ne. To pastiprināja arī aktrišu – Ilzes Ķuzules-Skrastiņas (Ievas) un Ievas Segliņas (Ilzes) – kontakts ar izrādes vērotājiem, kas skatītāju vēl vairāk iesaistīja izrādē. Abu aktrišu izrādē iespētais ir vārdos neartikulējams. Ludvigs Vitgenšteins ir rakstījis, ka par to, par ko nevar runāt, ir jāklusē. Par aktrišu darbu runāt var, bet es saku – tas jāredz.[..]"

Pilnu izrādes vērtējumu lasiet šeit - https://ej.uz/9qa1
Inga Vēvere 27.10.2019 19:01
Tas nav priekš vājajiem.
Dailes teātris 27.04.2017 11:13
(no twitter.com) @annabogs
I. Segliņa un I Ķuzule-Skrastiņa @Dailesteatris "Mana māsa" ir vairāk kā izcilas!!!
Dailes teātris 24.04.2017 16:35
(no twitter.com) @Tiglillija
Mana māsa @Dailesteatris - smaga un patiesa izrāde, bez moralizēšanas, bet ar milzīgu pārdzīvojumu. Paldies visai radošajai komandai!
Linda 24.04.2017 10:36
Paldies! Viena no spēcīgākajām un smagākajām šīssezonas izrādēm. Bravo Eihem un Balodim par pieķeršanos tēmai un tās risinājumu uz skatuves! Un bravo abām aktrisēm - Ķuzule ir tik pilnīgi precīza (ok, es nerunāju par medicīnisku precizitāti, tas ir mans parastā skatītāja viedoklis!) un ne mirkli neizkrīt no tēla! Un Segliņu milzīgs prieks redzēt kamerzālē, smagā lomā un - absolūti bez meliem acīs! Paldies!

p.s. Pirmajās recenzijās dzirdēju domas, ka skatītājam radusies sajūta, ka kaunina tieši viņu - empātisko cilvēku, kurš nav vienaldzīgs. Varbūt izrāde ir nedaudz mainījusies, bet neko tādu nemanīju. Tā ir patiesa izrāde par mūsdienām.. Un pēc pāris dienām izlasīju rakstu par bērnunamiem.... :(
Dailes teātris 20.02.2017 09:41
(no twitter.com) @lindagibiete
Daži saka-vai par to ir jātaisa teātris? Es saku - OBLIGĀTI! Un noteikti jāskatās! Baloža/Eihes/Segliņas/Ķuzules "Mana māsa" @Dailesteatris.
Dailes teātris 06.02.2017 11:11
(no twitter.com) ‏@IngaAmber
Izdzīvot stāstu.Tas ir par "Manu māsu" @Dailesteatris. Pārņēma un nelaiž vaļā. Esmu sajūsmā. Iesaku! Ķuzule, Segliņa- APBRĪNOJAMAS!
Dailes teātris 06.02.2017 11:10
(no twitter.com) @vintravilcane
Glamūrs un realitāte. Ar pirmo ir vienkārši, ar otro jāmācās sadzīvot. Paldies @Dailesteatris Mana māsa ansamblim par realitāti. Spoži.