Marmors

Kamerzāle

Komēdija par laiku 1 daļā.
No krievu valodas tulkojis Leons Leščinskis.
Pirmizrāde - 2005. gada 13. augustā
Izrādes ilgums - -

Pēc Josifa Brodska motīviem.

Nobela prēmijas laureāts Josifs Brodskis filosofiskajā utopijā "Marmors" ar liela domātāja tvērienu, kā arī krietnu humora un ironijas devu parāda divus nākotnes filosofus "otrajā gadsimtā pēc mūsu ēras", kam vienlīdz būtiska ir pasaules filosofiskās domas pieredze un sadzīviskās ķēpas. Josifa Brodska luga "Marmors" latviski tiek uzvesta pirmoreiz.

Lomās

Radošā komanda

Scenogrāfs
Andris Freibergs
Režisors
Mihails Gruzdovs
Kostīmu māksliniece
Ilze Vītoliņa

Atsauksmes

Pievienot komentāru
Pievienot

21.02.2007 13:44
Man patika!!!
28.01.2007 17:51
Izrādes doma ir laba, tikai to visu varēja pateikt krietni vien īsākā izrādē...sākotnēji izrāde bija divās daļās, nu jau vienā...bet mierīgi pietiktu ar izrādes pirmajām 30 minūtēm un pēdējām 20, lai visiem viss būtu skaidrs. Pa vidu tās mazliet vairāk nekā 50 minūtes tomēr bija liekas...un to nespēja glābt pat aktierdarbs- izrāde vienkārši visu laiku runā par vienu un to pašu...un atkārtojos...it kā jau saka, ka "atkārtošana zināšanu māte", taču tēma jau izsenis zināma un vismaz manā prātā apprātota vairākkārt, tādēļ bija par garu un sekojoši par garlaicīgu...

Pirmā Dailes izrāde, kurā ik pa laikam ieskatījos pulkstenī...

Teātra vadībai iesaku izrādi izņemt no repertuāra, jo zālē vairāk brīvu, nekā aizpildītu vietu, bez tam- biļetes abonentiem bija par puscenu...vismaz par to mazs prieks, ka neziedoju šai izrādei Ls 5...jo tik daudz tā nav vērta...

visu cieņu aktieriem, bet...
23.03.2006 14:42
Žagaram vajag sexīgi sēdēt uz kalna nevis spēlēt izrādi, īpaši, ja tajā ir tik daudz teksta, kuram tomēr vajag kādu loģiku zemtekstā atrast, citādi pie labākās gribas nevar uztvert un ir garlaicīgi. Bartkevičs - normāli, krietni labāk kā lielajā skatuvē redzētās lomas.
22.03.2006 19:26
pergaments
22.02.2006 00:45
slikta reakcija,bet darbs literaarais ir noveerteets.
patika aktieru saspeele,
20.02.2006 13:34
Noskatījos 18.02. Patika. Garlaicīgi nu gan nebija! Tikai tas blakustroksnis visu izrādes laiku maniem nerviem bija par daudz. Traucēja uztvert tekstu. Ja tas pieder pie lietas tad vajadzēja kādu toni klusāk. Atvainojos....bet priekš manis tas visu sabojāja.
27.01.2006 22:14
Pirmais ceeliens ljoti pat interesants, otrais - pilniigi lieks un neko jaunu nepateica, bet vislielaakais sashutums par idiotisko trokshnjoshanu kaut kur blakus telpaas - skaljas diskoteekas sariikoshanu... diskotroksnii Brodskis kaa saka vareeja iet guleet.. vismaz vareeja briidinaat skatiitaajus, ka buus jaasamierinaas ar zinaamaam neeertiibaam.. pretiigi un Kamerzaales labais teels sabojaats uz ilgu laiku! Bartkevicham - bravo.. zjagara intonaacijas paaraak teatraalas un neiistas..
21.01.2006 20:47
Izcila izrāde. Garlaicīgi nav ne mirkli. Par laimi, Brodskis nav domāts visiem " teatrāļiem". Savējie sapratīs.
14.11.2005 10:16
Pretīga tā vīriešu pasaule, būtu mums viņu problēmas! Nesaredzēju neko ģeniālu autorā! Apkošļātas senzināmas patiesībās, pie tam ne tai labākajā izpildījumā! Bartkevičs un putniņš būrītī vēl kaut cik! Garlaicība baigā!
13.11.2005 07:28
kas tā par ņemšanos ar vannām un mazgāšanos šosezon.. rituālas šķīstīšanās kāre visiem uzmetusies laikam.. (jau trīs jauniestudējumos..)

un tēma "tehnika (šajā gadījumā - dators) - ienaidnieks vai draugs" arī taču ir apnicīga.. un VR peldbrillēs un paukošanās klaudzinot.. tagad būtu jāstingst šausmās, par atsvešinātajiem un aptaukotajiem cilvēkiem - grūtdieņiem? nekas jauns, šķiet, netiek pateikts.. vienīgi spēlē uz tiem kam ir technofear.. vai arī - taisni otrādi - tiem, kas fano par VR..

un vēl tā knibināšanās ap ģenitālijām un TO.. šajā apgaismotajā laikmetā jau laikam netaktiski par to sašust, bet tas (laikam jau iecerētais) kontrasts ar filosofiskajām sarunām šķiet bezfunkcionāls.. varbūt te atsauce uz stereotipu par nabaga viriešiem, kas pēc sieviešu žurnālu datiem domā par dzimumaktu ik 5 min., un tas tad uzcītīgi atspoguļots.. "augstais" intelekts mijas ar "zemo" instinktu nepārtrauktā ritenī.. kas, protams, saskan ar dienas un nakts cikliskumu un vēl sazinko ne.. bezgala dziļdomīgi..

ieslodzījums - slikti vai labi.. alūzijas ar totalitārismu.. ēdienkarte, kas par spīti datora neatkārtojamībai tomēr, šķiet, atkārtojās.. "Šefs/dievs", kas visu nokārto un sagādā, un droši vien arī soda.. "Ieslodzījums - laika pārpilnība pie telpas trūkuma".. antīkie klasiķi un viņu citāti.. vientulība vs. kasīšanās divatā.. šaubas par paša un apkārtējo identitāti.. njāā.. lai smadzenes kūp.. tikai izrāde īsti uz to nerosina.. liekas kaut kādā mērā pašmērķīga.. klasiķis iestudēts, "pirmo reizi Latvijā", aktieru miesas atrādītas, etc., bet "pareizās sajūtas" nav.. jāpriecājas gan, ka nebija Zālītes & Co. mūzikls, vai - vēl ļaunāk - "Zemes nodoklis".. te vismaz radās iespaids, ka domā arī par skatītāju smadzenēm.. degu paštīksmē.. :)
12.11.2005 23:24
Piekrītu Armandam.
12.11.2005 23:03
Lieliski, izcila aktierspēle.
06.11.2005 16:45
Latviski.

ja negribi, nearksti.
05.11.2005 16:58
Garlaicīīīīība!!! Kā tas varēja notikt ar labu režisoru un lielisku autoru?! Arī aktieri nav sliktākie? Varbūt nav trāpīts ar lomu sadali - varbūt inteliģentais labāk būtu padevies J.Bartkevičam?? Laba dekorācija, viss it kā ir, bet garlaicība baigā! Varbūt vēl var kaut ko glābt?
04.11.2005 15:12
Na kakom jazike?
02.11.2005 01:53
Оно на Русском или на Латышском?
И у вас плохо продуман формат введения мэйла. Без @ не принимает. А может я не хочу чтобы мой адрес попал в спам-списки?
Dailesteatris.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

Izmantotās sīkdatnes

Pieteikties jaunumiem