Skaistā no Amherstas

Kamerzāle

Monodrāma 1 daļā.
Lugu tulkojusi Dzintra Sapule,
Pirmizrāde - 2003. gada 11. martā
Izrādes ilgums - -

Suģestējošā, temperamentīgā latviešu skatuves uguntiņa Olga Dreģe iejutīsies "vispoētiskākās amerikānietes" Emīlijas Dikinsones liktenī un dzejā - Viljama Lūsa monolugā "SKAISTĀ NO AMHERSTAS".

Olga Dreģe ir viena no tām māksliniecēm, kas daudz strādājusi pie dažādu dzejnieku dzejas programmām un ļoti labi izjutusi poētiskās mākslas tapšanas un interpretācijas iespēju bagātību, tāpēc šķiet, ka tieši viņa ir kā radīta, lai iejustos slavenas dzejnieces pārdzīvojumos, kas mijas ar E.Dikinsones pašas dzeju, kura, starp citu, Latvijā vēl nav ne apzināta, ne novērtēta.

Emīlija Elizabete Dikinsone ir 19. gadsimta amerikāņu dzejniece. Viņa dzimusi 1830. gada 10. decembrī Amherstā, Masačūsetā. Mācījusies Amherstas akadēmijā un Montholjokas seminārā. Savu dzīvi viņa pavadīja savrupi - visa mūža garumā publikāciju piedzīvoja tikai desmit viņas dzejoļi, turklāt bez Emīlijas piekrišanas. Emīlija bija laba pavāre (viņas Melnās kūkas recepte ir populāra vēl aizvien), rūpējās par jauku dārziņu un sūtīja saviem draugiem tuvīnajā pilsētiņā milzumu vēstuļu, epigrammu un ziedu. Pēc trīsdesmit gadu vecuma sasniegšanas viņa tikpat kā neatstāja savu māju un kontaktējās tikai ar ģimenes locekļiem. Tikai pēc nāves 1886. gada 15. maijā tika atrasti vairāk nekā 1700 dzejoļu, kuri mūsdienās viņu ir iecēluši varbūt pat visnozīmīgākās 19. gadsimta amerikāņu dzejnieces godā. Lakoniskie, vienkāršie, bet spilgti tēlainie un niansētie dzejoļi šķiet apsteiguši savu laiku, tajos izmantoti izteiksmes līdzekļi, kuri raksturīgi 20. gadsimta modernajai dzejai.

Režisors Juris Strenga aicina skatītājus dzejnieces viesistabā, kur Emīlija Dikinsone dalīsies pārdomās par savas dzīves mistēriju.

Jāpiebilst, ka savukārt aktrisei Olgai Dreģei šogad - 65. dzimšanas diena.

 E.Dikinsones dzeju atdzejojis Kārlis Vērdiņš.

Lomās

Olga Dreģe
(Emīlija Dikinsone)

Radošā komanda

Scenogrāfs
Māris Ruskulis

Atsauksmes

Pievienot komentāru
Pievienot

22.11.2003 11:07
Iesaku visie, kam patiik aktrise Olga Dregge!


Taa ir reta iespeeja baudiit vinnas kolosaalo talantu!!!


Olga ir viena no aktriseem, kas mirdz Dailes teaatrii spozzi!


Izraade ir veiksmiiga!


Lloti emocionaala!!!


Baudiet, kameer ir taada iespeeja!!!
13.11.2003 15:15
Olga Dreģe ir super!
23.10.2003 15:19
Man ļoti patika šī izrāde!!! Super!
18.05.2003 20:25
Par Šekspīra Sonetiem.


Patiesi pateicības vārdi Dailes teātrim par burvīgo sniegumu svētdien, 18.05.03. Šis Šekspīra sonetu atgādinājums, manuprāt, atver ne tikai acis, bet arī sirdis, un stāsta mums, ka ir vēl kas cits šajā motorizēti-kompjuterizētajā šodienā. Man ir tikai 28 gadi, bet progresīvajā sabiedrībā tik ļoti izjūtu - vārda skaistuma un jūtu netveramās burvības trūkumu.


(P.S. Ļoti atvainojos par savu aizrādījumu. Es ļoti cienu J.Kalniņu, bet, manuprāt, kaklasaite nebija labi izvēlēta.)


Paldies.
22.04.2003 15:24
Pateicos musu kolosalajai aktrisei par vinas talantu!


Vinas sharms ir vienreizejs!


Paldies!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
21.04.2003 11:20
Kaut kas no vecaa labaa Dailes teaatra! Tiikami izbaudiit cieniijamaas aktrises temperamentu.Paldies!
Dailesteatris.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

Izmantotās sīkdatnes

Pieteikties jaunumiem