Viestura Kairiša režijā top “SPĪDOLAS NAKTS”

16. novembrī uz Lielās zāles skatuves ir gaidāms īpaši intriģējošs Dailes teātra sezonas notikums – Viestura Kairiša jauniestudējuma “Spīdolas nakts” pirmizrāde.

Iedvesmojoties no Raiņa lugām, dramaturgs Matīss Gricmanis radījis jaundarbu, kas reflektēs par Raini kā izteikti strīdīgu personību. Rainis bija pretrunu pilns ģēnijs. Tas būs stāsts par dzejnieku–ģēniju, kura iekšējās un ārējās pretrunas radīja latviešiem tik spēcīgus tēlus un varoņus, ka tie turpina dzīvot mūsos visos vēl šodien. Ar neparastiem skatuves risinājumiem iestudējumu bagātinās scenogrāfe Ieva Jurjāne; izrādes mūziku komponējis Uģis Prauliņš. 

Raiņa pirmā lielā simbolu drāma bija “Uguns un nakts”. Gadu pirms savas nāves lugā “Rīgas ragana” autors brīdināja par briesmām, kas Latvijai draud, ja “Uguns un nakts” varoņa Lāčplēša pēcteči vieglprātīgi noticēs Austrumu solījumiem. “Rīgas ragana” bija dzejnieka pirmsnāves pareģojums. Tajā izsacītā brīdinājuma spēku pastiprina dzejnieka noslēpumainā nāve. Vieni saka, ka vainojama ielaista slimība, citi – ka politiskās intrigas bija dzejnieku novedušas līdz sirdstriekai. Vēl kāds apsūdzēja ārstu, kurš Rainim deva "jaunību atjaunojošās zāles". Raiņa pēdējā fotogrāfijā ir redzams, ka gultai līdzās dzejnieks turējis revolveri. No kā viņš baidījās?  Ja nu tās būtu bailes no paša radītajiem nacionālajiem varoņiem? Lāčplēsis taču nevienam nepiedotu pat neapzinātu kolaboracionismu, un Spīdola nodevējus izbaroja pūķim! Spīdolas naktī vienīgā Raiņa cerība izglābties no varoņu atriebības ir Lāčplēša un Spīdolas meita Dedze, kura, pēc nostāstiem, mīlot pat ienaidniekus.

Foto no mēģinājumu procesa ŠEIT!

Lomās: Arturs Krūzkops (Rainis), Artūrs Skrastiņš (Līkcepure), Ieva Segliņa (Spīdola), Katrīna Griga (Dedze), Kaspars Dumburs (Lāčplēsis), Dārta Daneviča (Laimdota), Toms Veličko (Kangars), Madara Viļčuka (Žagata), Marta Lovisa Jančevska (Cielava), Mārtiņš Meiers (Melnais Bruņinieks), Indra Briķe (Aspazija), Juris Bartkevičs (Andrejs Pumpurs), Imants Strads (Andrievs Niedra), Meinards Liepiņš (Fallijs), Olga Dreģe vai Lidija Pupure (Anniņa)

Režisors – Viesturs Kairišs, dramaturgs – Matīss Gricmanis, scenogrāfe – Ieva Jurjāne, kostīmu māksliniece – Baiba Litiņa, komponists – Uģis Prauliņš, gaismu mākslinieks – Reinis Zalte, horeogrāfe – Renāta Pjotrovska-Ofrē (Renata Piotrowska-Auffret).

Dailes teātra patrons “Rietumu Banka” – kvalitāte nekad nav nejaušība.

Dailesteatris.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

Izmantotās sīkdatnes

Pieteikties jaunumiem