Uz Dailes teātra skatuves atgriežas Jānis Paukštello

Ciklā "Dailes kanons" tapis jauns iestudējums "Čūsku vārdi”.

Rīt, 1. decembrī, Dailes teātra Mazajā zālē notiks pirmizrāde režisora Jura Joneļa iestudējumam "Čūsku vārdi", kas vienlaicīgi būs arī leģendārā un skatītāju iemīļotā Dailes teātra aktiera Jāņa Paukštello atgriešanās uz teātra skatuves. Skatuves meistara izrādes partneris būs jaunās paaudzes aktieris Kārlis Arnolds Avots, un viņi skatītājus uzrunās caur Raiņa dzeju. 

Iestudējuma “Čūsku vārdi” pamatā ir Raiņa esamības likumu meklējumi no “Dagdas piecām skiču burtnīcām” un leģendārie dialogi starp Jāzepu, viņa tēvu un Ēģiptes galma padomnieku Potiferu. Jānis Paukštello atlasījis ietilpīgākās rindas un izveidojis stāstījumu par savu iekšējo ceļu, kas vedis pretim lieliem panākumiem un smagiem zaudējumiem, un par nemitīgo cīņu pašam ar sevi. Aktieris uzsver, ka šai izrādei atlasījis dziļi personisku dzeju, un pats saka, ka šis darbs ir izlolots sirdī. Līdzās Paukštello jaunais aktieris Kārlis Arnolds Avots savā lomā iezīmē pāreju, uzdodot jautājumu, kā pārņemt vecmeistara zināšanas un likt tās lietā savā ceļā. 

Izrādē piedalās Eliass Gricmanis un Dailes teātra un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas “Dramatiskā teātra muzikālā aktiera” kursa studenti.

Režisors – Juris Jonelis, scenogrāfe un kostīmu māksliniece – Ineta Sipunova, komponists – Juris Vaivods, gaismu mākslinieks – Reinis Zalte, horeogrāfe – Olga Žitluhina. 

Izrādes 1. un 2. decembrī.

Dailes teātra patrons “Rietumu Banka” – kvalitāte nekad nav nejaušība.

Dailesteatris.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

Izmantotās sīkdatnes

Pieteikties jaunumiem