Dārtas Danevičas monoizrādes “ZĒNI NAV MEITENES” pirmizrāde

Dailes teātra Mazajā zālē režisore Diāna Kaijaka iestudējusi Denisa Kellija lugu, psiholoģisku drāmu “Zēni nav meitenes”. Jauniestudējums pirmizrādi piedzīvos šodien, 10. februārī. Šī ir aktrises Dārtas Danevičas monoizrāde, kurā aktrise skatītājus ar lielu jaudu izvedīs cauri kontrastējošiem galvenās varones dzīves notikumiem, tostarp piedzīvojot gan absolūtu laimes sajūtu, gan neaptveramu zaudējumu. Krasu un tiešu emociju meistardarbs, ko vienā nepārtrauktā plūdumā spēj izspēlēt viena aktrise savā monoizrādē.

Lugas sākotnējais stāsts ir par mīlestību, par romantiku. Par iemīlēšanos godīgā, gudrā un asprātīgā vīrietī, kurš sievietei dod iespēju uzplaukt — gan kā mātei, gan darbā. Viņa ilgi nevar atrast savu vietu, bet viņš nekur viņu nesteidzina. Un, kad viņa beidzot ir atradusi savu aicinājumu kino nozarē un bērni ir tikuši dārziņā, notiek tas, kas, diemžēl, notiek. Idiliskā ģimenes dzīve izjūk brutāli, neiedomājami sāpīgi un traģiski.

Aktrise Dārta Daneviča: “Stāsts ir par izvēli, kas katru dienu jāizdara katram no mums — pašam būt cilvēkam… un palikt par cilvēku, arī sastopoties ar sāpēm, naidu, ļaunumu un zvērīgām šausmām. Ne jau uzvaras un veiksmes mūs veido. To dara zaudējumi un kritieni. Kad esi ticis salauzts, bet tomēr piecēlies — tad atklājas katra patiesais spēks un dzīves mīlestība, kas patiesībā mīt ikvienā no mums.”

Diāna Kaijaka, iestudējuma režisore: “Šī izrāde ir arī par cerību. Par iekšēju spēku, kas turpinās.”

Izrāde ir tapusi, liktenīgi satiekoties aktrisei Dārtai Danevičai, dramaturgam Matīsam Gricmanim, kas šo lugu arī iztulkojis, un režisorei Diānai Kaijakai, kuri visi neatkarīgi viens no otra bija iepazinušies ar šo Denisa Kellija darbu un kuriem bija radusies ideja to reiz iestudēt.

Lai izprastu lugas kodolu, radošā grupa rīkoja īpašas tikšanās ar speciālistiem. Piemēram, nedēļu pirms pirmizrādes aktrise Dārta Daneviča aicināja uz sarunu psihoterapeitu Juri Batņu un filozofi Janu Kukaini, lai nepiespiestā atmosfērā spriestu par lugu un pieredzēm reālajā dzīvē. Tāpat noritējis kopdarbs ar psihoterapeitu Artūru Miksonu. Dārtas un speciālistu sarunu fragmenti par lugu un cilvēku dabu tiks iekļauti arī izrādes programmiņā un teātra mājaslapā.

Līdz ar Diānu Kaijaku, Dārtu Daneviču un Matīsu Gricmani pie izrādes tapšanas strādā scenogrāfe un kostīmu māksilniece Ieva Kauliņa, komponists Ernests Valts Circenis, gaismu mākslinieks Reinis Zalte, kustību konsultante Inga Krasovska.

Dailesteatris.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

Izmantotās sīkdatnes

Pieteikties jaunumiem