Dailē Ukrainas teātris iestudējis britu komēdiju

Dailes teātrī šonedēļ pirmizrāde jaunam starptautiskam projektam, kas apvieno Dailes teātri, Kijivas Drāmas un komēdijas teātri, kā arī Londonas Vestendas teātra kompāniju “Mischief Theatre”. Kijivas Drāmas un komēdijas teātra trupa Dailes teātrī iestudējuši Londonas Vestendā populārās komēdijas “The Play That Goes Wrong” versiju ar ukraiņu aktieriem un ukraiņu valodā. Šis starptautiskais projekts īstenots, pateicoties atbalstītājiem – tehnoloģiju uzņēmumam “Tet”, Pīgožņu ģimenei, “SIGNET bank”,   pensiju fondam “INDEXO” un “Rimi Latvia”.

Izrādes nosaukums ukraiņu valodā būs “З цією виставою щось не так” un pirmizrāde uz Dailes skatuves notiks 28. jūlijā, pēc tās vēl viena izrāde būs 29. jūlijā. Iestudējums ir īpašs Dailē tapis projekts, kas tiks izrādīts kara bēgļu ģimenēm Dailes teātrī un vēlāk plānots arī reģionos. 

Dailes un Kijivas Drāmas un komēdijas teātra versiju iestudējusi Londonas Vestendas teātra “Mischief” režisore Eimija Mārčanta (Amy Marchant).

Kijivas Drāmas un komēdijas teātra trupai kara apstākļos bija izdevies apvienoties uz viesizrādēm Latvijā, Lietuvā un Vācijā. Pēc viesizrādēm Kijivas teātra trupa atgriezās Rīgā un strādāja  pie  “The Play That Goes Wrong”, ko Latvijas skatītāji pagājušajā sezonā iepazina kā “Izrāde, kas saiet sviestā”, ukraiņu versijas iestudēšanas.

Dailes teātra direktors Juris Žagars: “Kad pavasarī aicinājām Ukrainas cilvēkus bez maksas apmeklēt mūsu pagājušās sezonas izklaides žanra “hitu”, britu komēdiju “Izrāde, kas saiet sviestā”, saņēmām pateicības vārdus, ka uz mirkli bija izdevies novirzīt drūmās domas no piedzīvotām kara šausmām. Šie pateicības vārdi mums deva ideju. Kamēr Kijivas teātra aktieriem vīriešiem ir dota terminēta atļauja izbraukt no Ukrainas, lai dotos viesizrādēs, mēs nolēmām sniegt viņiem iespēju iestudēt Dailē jau gatavo komēdiju, bet nu jau ukraiņu valodā un pēc tam to parādīt Ukrainas cilvēkiem. Esam gandarīti, ka Londonas “Mischief” uzreiz atbalstīja mūsu ideju un atvēlēja ukraiņu teātrim visu izrādes licenci bez maksas.”

“Tet” TV un izklaides pakalpojumu daļas direktore Inga Alika-Stroda: “Esam pagodināti būt daļa no šī projekta un atbalstīt ukraiņu tautu – gan skatītājus, kuri bēgļu gaitās ir nonākuši Latvijā un varēs izrādi ar savējiem noskatīties klātienē, gan aktierus, kuriem radām iespēju strādāt un būt uz skatuves. Šī ir arī lieliska iespēja kā papildināt jau šobrīd pieejamo ar Ukrainu saistīto saturu mūsu skatītājiem dažādos TV kanālos, tāpēc jau drīzumā visiem izklaides platformas “Tet+” abonentiem būs iespēja noskatīties šo izrādi ukraiņu valodā ar subtitriem latviešu valodā. Arī turpmāk meklēsim veidus, kā sniegt atbalstu un sadarboties ar pie mums ieceļojušajiem ukraiņiem, kā arī visiem skatītājiem piedāvāt pēc iespējas plašāku TV izklaides saturu.”

Šī Henrija Luisa, Džonatana Seiera un Henrija Šīlda luga 2015. gadā ieguva prestižo Lorensa Olivjē balvu kā labākā jaunā komēdija. “The Play That Goes Wrong” izrādīta jau vairāk nekā 30 pasaules valstīs, tostarp guvusi panākumus Brodvejā. Londonas Vestendā “The Play That Goes Wrong” tiek izrādīta jau septiņus gadus.

Luga stāsta par Kornlijas drāmas pulciņu un viņu iestudējuma “Slepkavība Haveršamas muižā” pirmizrādi, kuras laikā noiet greizi pilnīgi viss – rekvizīti neturas pie sienām, aktieri aizmirst tekstu, pat iebrūk skatuves grīda. Par spīti force majeure apstākļiem drāmas pulciņa entuziasti apņēmušies izrādi nospēlēt līdz galam.

Londonas Vestendas iestudējuma radošā komanda: autori – Henrijs Luiss (Henry Lewis), Džonatans Seiers (Jonathan Sayer), Henrijs Šīlds (Henry Shields), scenogrāfija – Naidžels Huks (Nigel Hook), gaismu mākslinieks – Riks Mauntdžojs (Ric Mountjoy), kostīmu mākslinieks – Roberto Suroče (Roberto Surace), kustības un cīņu māksla – Deivs Hērns (Dave Hearn), komponists – Robs Falkoners (Rob Falconer), režisors – Marks Bels.

“Mischief” izrādes “The Play That Goes Wrong” iestudējumu Vestendā producējis Kenijs Vakss (Kenny Wax) un “Stage Presence”.

Izrāde tiek iestudēta saskaņā ar “Mischief Worldwide Ltd.” licenci.

“З цією виставою щось не так” aicināti apmeklēt Ukrainas cilvēki, kas patvērumu no kara raduši Latvijā. Izrāde bēgļiem būs bez maksas.

Lai pieteiktos ielūgumiem, lūdzu rakstīt  informacija@tavidraugi.lv vai zvanīt +37125738161 līdz 28. jūlijam.

Biļešu izplatīšanu koordinē biedrība “Tavi draugi”, adrese – Ventspils iela 50, Rīgā.

Biedrību “Tavi draugi” var atrast arī sociālajos medijos: https://www.facebook.com/tavidraugi

Dailesteatris.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

Izmantotās sīkdatnes

Pieteikties jaunumiem