Gundars Silakaktiņš

Gundars Silakaktiņš ir dzimis 1978.gada 27.maijā Liepājā. Mācījies Liepājas 5.vidusskolā, kā arī Em.Melngaiļa Liepājas mūzikas koledžā, apgūstot kordiriģenta profesiju. 2002.gadā pabeidzis Dailes teātra 8.studiju (Latvijas Kultūras akadēmijas bakalaura studiju programma) pie kursa vadītāja Kārļa Auškāpa un 2009.gadā ieguvis maģistra grādu dramatiskā teātra režijas mākslā pie kursa vadītājas Māras Ķimeles.

Dailes teātrī spēlējis dažādas lomas izrādēs „Leģenda par Zaļo Jumpravu", „Zaļais putniņš", „Meža gulbji", „Filadelfija, te es nāku!", „Mēs gaidījām jūs rītvakar!", „Plašās pasaules krastā", „Jāzeps un raibais brīnumsapņu mētelis" u.c. Par Vinsenta van Goga lomu izrādē „Vinsents Brikstonā" nominēts „Spēlmaņu nakts" balvai kā labākais jaunais skatuves mākslinieks (2005).

Ierunājis virkni lomu animācijas filmās, strādā kā dublāžas režisors apvienībā „SDI Media Latvia".

Dzied Dailes teātra aktieru ansamblī „ILGA" un ir arī šī ansambļa vadītājs.

Iestudējis izrādes „Dirty Deal Teatro" (Reja Bredberija „451 grāds pēc Fārenheita", 2009; Andželas Betzīnas „Kapuces", 2012), kā arī teātra klubā „Austrumu robeža" (Pītera Kviltera „Dueti", 2011), bijis režisora asistents Ādolfa Alunāna un Raimonda Paula dziesmu spēles „Džons Neilands" iestudējuma atjaunojumam Dailes teātrī (režisors Kārlis Auškāps, 2012).

Bijis režisors ikgadējās teātra balvas pasniegšanas ceremonijai „Spēlmaņu nakts" (2010).

Pītera Stroena melnās komēdijas „Kauli" iestudējums ir Gundara Silakaktiņa debija režijā Dailes teātrī, tur iestudējis izrādes "Vaņa un Soņa un Maša un Spaiks" (2014), "Pielūdzēja Nr.1" (2017), "Neglītenis" (2019), "Blokmājas DONS KIHOTS" (2020).

 

Foto un video

Dailesteatris.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

Izmantotās sīkdatnes

Pieteikties jaunumiem