Matīss Gricmanis
SARKANAIS PRINCIS

Lielā zāle

Melodrāma
Pirmizrāde - 2024. gada 22. martā
Izrādes ilgums -

Parīze ir mīlnieku un mākslinieku pilsēta. 
Tās ielas skūpsta dzejnieku kurpju zoles. 
Tās parkos dzimst jaunības sapņu pilis.
Tās pilīs pasaules valdnieki lemj tautu likteņus.

Varētu domāt, ka Parīze ir Francijas sirds, bet patiesībā Parīze – kā tāda ielas meita – pieder visai pasaulei.

Kad vienkārša meitene – Polete – ierodas Parīzē, abas nu ir satikušas viena otras lielāko konkurenti. Parīzes Monmarts ir mājas nesaprastiem un nabadzīgiem māksliniekiem, kuri zīmē un elpo Parīzes garu, un tāpat Polete, strādājot par pastnieci, savām acīm skata sadzīvi Parīzes būdiņās, piepilsētu namos un dārgas Vizinē kvartāla vasarnīcas. Bet viņas sapni var palīdzēt piepildīt tikai visu lielo sapņotāju sargātāja Parīze, jo Poletes patiesais meklējumu mērķis ir nevis piegādāt pasta sūtījumus, bet gan atrast savu sapņu princi.

Polete pārdēvē sevi citā vārdā, lai iekļūtu vissmalkākajos apartamentos un līksmotu kopā ar bijušajiem aristokrātiem, kurus laikmeta gars ir atpūtis līdz Parīzei. Tur ir augstmaņi, tur ir bagātnieki, tur ir bijušie Spānijas karaļi un pašas Francijas galma piederīgie, bet vēl tur ir tādi, kas sapņo, ka reiz atkal pār Eiropu valdīs monarhi. Un tas būtu tieši laikā, ja vien Poletes sapnis īstenotos!

Vilhelms fon Hābsburgs ir jauns vīrietis, kurš neiederas nevienā sabiedrībā, bet viņa senči jau tūkstoš gadu ir pārvaldījuši pusi pasaules. Vilhelms fon Hābsburgs ir sabrukušās Austroungārijas impērijas erchercogs. Tēvs viņu audzināja par Polijas karali, bet Poletei viņš ir īstais un ilgi meklētais princis. Poletes izkoptās manieres un ietekmīgu vīriešu gultās iegūtie sakari nodrošinās Vilhelmam naudu, lai cīnītos par zaudēto troni. Vēl tikai laulību solījums un kāda ļoti riskanta krāpšana – un Polete iegūs savu īsto princi, lai arī vieni princi dēvē par “Sarkano”, bet citi par “Zilo”.

Tas ir stāsts par vislielākajiem sapņiem, kas atklājās, kad Eiropa bija uz jauna sabrukuma sliekšņa. Cik daudz cilvēks ir gatavs ziedot, lai piepildītu savu sapni? Vai viņš ir gatavs pieļaut, ka pasaule sabrūk viņa paša laimes vārdā?

Stāstu iedvesmojusi Amerikāņu vēsturnieka Timotija Snaidera grāmata “Sarkanais princis”.

  Tuvākās izrādes

  Pirmizrāde
  Pirkt biļeti
  1. abonementa izrāde
  Pirkt biļeti
  2. abonementa izrāde
  Pirkt biļeti

  Atsauksmes

  Pievienot komentāru
  Pievienot

  Dailesteatris.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

  Izmantotās sīkdatnes

  Pieteikties jaunumiem