Mārtins Makdona
PROVINCES MIROŅGALVAS

Mazā zāle

Ļoti melna komēdija
Pirmizrāde - 2022. gada 19. oktobrī
Izrādes ilgums -

Katram latvietim ir kāds radagabals Golvejas reģionā Īrijā, bet kādreiz tur dzīvoja vien dīvaini provinciāļi – paši īri savas zemes rietumu nostūri uzskatīja par Dieva un kultūras pamestu vietu. Tur cilvēki runāja dabiskāk, dzīvoja vienkāršāk, un tas bija labs iemesls braukt uz viņiem skatīties kā zvērudārzā. Britu/īru dramaturgs Mārtins Makdona, kurš Golvejas apkārtnē pavadīja vasaras brīvlaikus, uzlika īru lauciniekus uz skatuves, ar to iemantojot pasaules slavu, jo smīdināja cilvēkus ar dabisku, vienkāršu un nežēlīgu humoru. “Provinces miroņgalvas” (oriģinālā “Konemaras miroņgalva”) ir dramaturga meistarstiķis.

Nežēlības paradokss atklājas caur vietējo pagasta vecāko Miku Daudu – viņam tiek uzticēta vietējās baznīcas kapsētas sakārtošana, un laiku pa laikam Mikam nākas vecos kaulus ekshumēt, lai dotu vietu jauniem. Tas radījis auglīgu augsni tenkām par Miku un viņa sievas nāvi. Viss ciems aizmuguriski viņu apsūdz par sievas slepkavību, kaut patiesībā Miks vēl joprojām skumst pēc savas sievas. Vēl vairāk situāciju saduļķo Mika nespēja sameklēt sievas kapavietu. Un par to atbildīgi var būt tikai vietējie brāļi Henloni – muļķais Mārtins un viņa nežēlīgais vecākais brālis Tomass, kurš ir vietējais policists. 

Makdonas lugas pārsteidz ar spēju vienlaikus nežēlīgi skarbi smieties par stereotipiem, bet tajā pašā laikā ar meistarīgu prasmi kāpināt darbību un asprātīgi komentēt acīmredzamo, bet bieži nepamanīto. Autors ir ne tikai slavens dramaturgs, bet arī radījis vairākas filmas, starp kurām zināmākās ir “Brigē” (“In Bruge”), “Septiņi psihopāti” (“Seven Psychopaths”) un 2017. gadā oskarotā filma “Trīs paziņojumi pie Ebingas Misūri štatā” (“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”). 

Dailē iepriekš iestudētas Mārtina Makdona lugas “Klibais no Inišmānas” (1998), “Spilvencilvēks” (2005), “Līnenas skaistumkaraliene” (2007) un “Vienrocis no Spokānas” (2013), bet šoreiz uz britu salu provinci paskatīsies režisore Eimija Mārčanta, kura ar Dailes komandu veidojusi “Izrādi, kas saiet sviestā”. 

  Lomās

  Radošā komanda

  Režosore
  Eimija Mārčanta (Amy Marchant)

  Tuvākās izrādes

  Pirkt biļeti
  Pirkt biļeti
  Pirkt biļeti
  Pirkt biļeti
  Pirkt biļeti

  Atsauksmes

  Pievienot komentāru
  Pievienot

  Dailesteatris.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

  Izmantotās sīkdatnes

  Pieteikties jaunumiem