Anna Auziņa
MĀJOKLIS. komentāri #2 izrāde

Citi spēles laukumi

Dzirnavu ielā 60A
Lauras Grozas diptihs
Pirmizrāde - 2022. gada 16. novembrī
Izrādes ilgums -

“Augļojieties un vairojieties”, Viņš teica, Ādams un Ieva bija paklausīgi. Cilvēce iemācījās baudīt arī bez vairošanās. Bauda kā dabiska parādība varētu arī palikt ikdienišķās rutīnas līmenī, kam nepievērš vairāk uzmanības kā rokas pakasīšanai, kad tā niez, tomēr joprojām ir ar tabu un stereotipiem apaugusi tēma.

Terēzei garšo vīns, viņai nav perfekta auguma, viņa ikdienā nevalkā mežģīņu apakšveļu un ar vaksāciju neaizraujas. Un viņai ir sekss. Daudz un dažāds. Viņai ir vīrs un trīs bērni. Un dilemma.

Anna Auziņa romānā “Mājoklis” atstāj seksu ar tā fizioloģiskajiem smalkumiem ikdienišķumā, neuzklājot tam izskaistinājuma glancēto kārtu. Pagājušā gadsimta 90. gadu atpazīstamajās reālijās viņa atklāj pusaudzes Terēzes pieaugšanas stāstu,  kurā fiziskā nobriešana ar seksualitātes apzināšanos un izpēti kļūst saistīta ar garīgo dzīvi, tiecoties pēc viens vesels, taču sastopoties ar grūtībām, ko reglamentējusi katoļticība. Pieaugušās Terēzes laicīgās dzīves harmonija nav iespējama bez garīgā piepildījuma, bet prezervatīvs, kas nostājas starp sievieti un Dievu, grauj attiecības ar rituālu, kas ir svarīga garīgās prakses daļa. Kā šo miesas un gara konfliktu atrisināt?

“Mājoklis. komentāri” ir režisores Lauras Grozas diptihs, kurā dzejnieces Annas Auziņas debijas romāna “Mājoklis” varones Terēzes stāsts apaudzēts ar citu sieviešu intīmās pieredzes balsīm, lai runātu par sievieti un vīrieti, par māti un tēvu, par vīru un sievu, par dzīves lomām, gribētām un negribētām. Par to, kā sadzīvot ar tām.

Pēc “Mājoklī. komentāros #1 izrādē” izskanējušā daudzbalsīgā sieviešu pieredzes stāsta turpinājums “Mājoklī. komentāros #2 izrādē” notiek ārpus Dailes teātra – Terēzes daudzistabu dzīvoklī Dzirnavu ielā 60A, kur skatīties acīs patiesībai kļūs par unikālu pieredzi. Tā ir pieredze, kurā spēles telpa ar savu īpašo atmosfēru kļūst par nozīmīgu izrādes notikuma dalībnieci. Šeit ir iespēja pavisam nepastarpināti satikties aci pret aci, redzēt to, kas citādi paliktu nepamanīts un neizjusts. Tā ir iespēja gan nejaušam pieskārienam, gan tiešam jautājumam, kas citādi paliktu neuzdots. Tā ir iespēja piedzīvot sieviešu atklātību, kas citādi nebūtu iespējams. 

Biļetes nopērkamas uz katru daļu atsevišķi.

  Lomās

  Radošā komanda

  Režisore
  Laura Groza
  Mākslinieces
  Sintija Jēkabsone, Anna Heinrihsone, Katrīna Neiburga
  Producē
  Fonds INITIUM, Ieva Niedre, Laura Groza

  Tuvākās izrādes

  Norises vieta: Dzirnavu ielā 60A
  Pirkt biļeti
  Norises vieta: Dzirnavu ielā 60A
  Pirkt biļeti
  Norises vieta: Dzirnavu ielā 60A
  Pirkt biļeti

  Atsauksmes

  Pievienot komentāru
  Pievienot

  Dailesteatris.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

  Izmantotās sīkdatnes

  Pieteikties jaunumiem