Festivāls

DAILES TEĀTRA FESTIVĀLS

Dailes teātris piedāvā sezonas labākās izrādes ar tulkojumu angļu valodā titros

Teātra festivāls nozīmē svētkus un vienlaikus iespēju parādīt vienkopus to, ko esam kopā radījuši ar mūsu un Eiropas viesmāksliniekiem pēdējo divu sezonu laikā.

2022. gada “Dailes festivāls” ir iesildīšanās un pirmais pārbaudes posms mūsu mērķim strādāt plašākā Viduseiropas un Ziemeļeiropas kontekstā.

DAILES FESTIVĀLA ideja piedzima, ar mērķi skaļāk uzstāties uz Eiropas starptautiskās teātra skatuves. Mēs gribam interesi un ambīcijas pārvērst sistemātiskā procesā. Nest Eiropas teātra idejas Latvijā, un rādīt eiropeisku Latvijas teātri starptautiskai auditorijai.

Viesturs Kairišs, Dailes teātra mākslinieciskais vadītājs

Mēs zinām, ka mūsu teātra skatītājs nav tikai rīdzinieks, vai latvietis – mūsu skatītājs var būt no Viļņas, Prāgas, Berlīnes un Londonas.

Rīga ir un būs Baltijas metropole – sirds, kurā sadzīvo un savienojas dažādi jaunrades strāvojumi. Idejas dzimst ne tikai pie mums, bet mēs gribam būt tā skatuve, uz kuras tās iemirdzas rampas gaismā.

PROGRAMMA

Otrdiena, 31. maijs, 19.00
KOKVILNAS LAUKU VIENTULĪBĀ
Bernārs Marī Koltess, režisors – Timofejs Kuļabins

Trešdiena, 1. jūnijs, 19.00
SLIKTIE CEĻI
Natālija Vorožbita, režisore – Tamāra Trunova

Ceturtdiena, 2. jūnijs, 19.00
ROTKHO
Anka Herbuta, režisors – Lukašs Tvarkovskis

Piektdiena, 3. jūnijs, 19.00
SMIĻĢIS 
Māra Zālīte, režisors – Viesturs Kairišs

Sestdiena, 4 jūnijs, 18.00
DEGUNRADŽI
Eižēns Jonesko, režisore – Ildiko Gāšpāra

 

KOKVILNAS LAUKU VIENTULĪBĀ

Bernārs Marī Koltess
Režisors – Timofejs Kuļabins

Unikāla iespēja redzēt uz skatuves divas zvaigznes - Holivudas aktieris Džons Malkovičs un lietuviešu izcilā aktrise Ingeborga Dapkunaite Bernāra Marī Koltesa lugā “Kokvilnas lauku vientulībā”. Viens no spilgtākajiem šī brīža krievu režisoriem Timofejs Kuļabins par savu izrādi saka “2022. gadā tēma par aizliegto, neizteikto un neatvairāmo pievilcību ir jārisina citādi. Mēs veidojam izrādi par slepenu iekāri, kas ir sodāma un kuru jebkura sabiedrība atzīst par noziedzīgu.”

SLIKTIE CEĻI

Natālija Vorožbita
Režisore – Tamāra Trunova

Kijivas Drāmas un komēdijas teātra viesizrāde DAILĒ. Izrāde ārkārtīgi emocionāli un nesaudzīgi tieši vēsta par kara plosīto Ukrainu, Donbasa karu un cilvēkiem, kurus tas skāris un neatgriezeniski mainījis. “Sliktie ceļi” ir seši stāsti par sieviešu un vīriešu attiecībām, kurās karš ienes spriedzi un izkropļo tās. Tie ir stāsti par plaisām, kuras vairs nebūs iespējams aizpildīt. Izrāde ieguvusi Kijivas teātra kritiķu “Kyivskyi Rakhunok” atzinību – Labākā izrāde 2018. Izrāde pirmo reizi tika spēlēta 2017. gada 15. novembrī Karaliskā galma teātrī (Royal Court Theatre) Londonā.

ROTKHO

Anka Herbuta
Režisors – Lukašs Tvarkovskis

Izrādes nosaukumā Marka Rotko vārdā apzināti ieviesta, kļūda. Šajā vizuāli grandiozajā, hipnotiski iedarbīgajā, līdz šim tehniski vissarežģītākajā Dailes teātra iestudējumā tiek reflektēts par miljardiem vērtā mākslas tirgus attiecībām ar mākslas ģēnijiem, mākslas pircējiem un tā ģeniāliem krāpniekiem. Kritiķi šo izrādi jau ir nodēvējuši par gada notikumu, iespējams, ne tikai Latvijas teātros. Izrādes režisors, viens no patlaban Eiropā izaicinošākajiem poļu režisoriem Lukašs Tvarkovskis “ROTKHO” iestudējumā apvienojis plašu starptautisku radošo komandu no Polijas, Vācijas, Francijas, Ķīnas un Latvijas.

SMIĻĢIS

Māra Zālīte
Režisors – Viesturs Kairišs

Izrāde kas ieguvusi kritiķu atzinību kā labākā izrāde Latvijas teātros 2020/2021 gadu sezonā. Smiļģis ir spilgtākā personībā latviešu teātrī, ģēnijs, kura dzīve bija apvīta ar daudzām leģendām. Viņa dzīvi caurvij paradokss, kā viņš ir spējis izvadīt savu teātri cauri visiem laikiem. Tas bija viņa fenomenālais talants vai varbūt ģēnijam piemītošā spēja pielāgoties katram laikam, vai viņa sievietes, kas viņu ir dievinājušas un glābušas. Tas ir stāsts par cilvēku, kas visu mūžu ir bijis slavas un varas lutināts un vecumā ir palicis viens un nevajadzīgs. Smiļģa lomu vienlaicīgi spēlē 6 aktieri. Šī ir vislabāk pārdotā izrāde Dailes teātrī pēdējā sezonā.

DEGUNRADŽI

Eižēns Jonesko
Režisore – Ildiko Gāšpāra

Eiropā pazīztamā ungāru režisore Ildiko Gašpāra iestudējusi pasaulsslavenā Ežēna Jonesko 1959. gadā sarakstīto komisko absurda drāmu “Degunradži”. Luga savu aktualitāti nav zaudējusi arī mūsdienās. Tā vēsta par spēju iestāties par savu individuālo viedokli, kā arī par to, kā un kāpēc piekāpjamies vairākumam.

Izrādei ir unikāla scenogrāfija, kas transformējas skatītāju acu priekšā un ir kritiķu starpā novērtēta kā labākā šajā sezonā. Izrādes veidotāju komanda iedvesmu smēlusies no komiksiem, līdz ar to, arī aktierspēle ir izteikti karikatūriska, kas pārtop stilīgā un asprātīgā teātra mākslas piedzīvojumā.

 

INFORMĀCIJA PAR BIĻEŠU IEGĀDI

Iegādājoties biļetes, ērtākai titru lasīšanai iesākām izvēlēties sēdvietas, sākot no 7. rindas līdz zāles beigām.

Dailes teātra kase
Brīvības iela 75, LV-1001, Rīga, Latvija
Tālr.: +371 67279566

Kases darba laiks
Pirmdiena – kase slēgta
Otrdiena – Piektdiena 12:00 – 15:00; 15:30 – 19:00
Sestdiena, svētdiena – 2h pirms izrādes sākuma

Biļešu rezervācijas
+371 67294444
dailesteatris@dailesteatris.lv

Biļetes internetā
bilesuparadize.lv

Citas biļešu tirdzniecības vietas
"Biļešu Paradīzes" kases visā Latvijā, biļešu rezervēšana un biļetes uz pārskaitījumiem 90002000 (maksa par zvanu EUR 0,69).

Dailesteatris.lv tiek izmantotas sīkdatnes. Tās ļauj jums ērti lietot vietni, bet mums analizēt apmeklējumu.

Izmantotās sīkdatnes

Pieteikties jaunumiem