28
feb
2017

PRESES KONFERENCĒ PAZIŅOS LUGU KONKURSA "AUSTRUMI IENĀK LATVIJĀ. PATVĒRUMS UN (NE)SATIKŠANĀS REZULTĀTUS"

Pagājušā gada sākumā Dailes teātris ar LR Kultūras ministrijas piešķirtā finansējuma atbalstu oriģināldramaturģijas attīstībai Latvijā izsludināja pilna apjoma lugu konkursu, kura tēma bija „Austrumi ienāk Latvijā. Patvērums un (ne)satikšanās”. 6.martā plkst.13.00 Dailes teātra Kamerzālē notiks preses konference, kurā tiks paziņoti konkursa rezultāti.

Preses konferencē piedalīsies Dailes teātra direktors Andris Vītols, mākslinieciskais vadītājs Dž.Dž.Džilindžers, literārā padomniece Evita Mamaja un godalgoto lugu autori.

Konkursa tēmas izvēles pamatojums bija mudināt diskusiju par attiecībām, konfliktu un iespējamo sintēzi starp savējo-svešo, mājām-emigrāciju, apliecinājumu-noliegumu. Žanra izvēle lugām bija brīva.
Lugu konkurss ir viens no notikumiem, gatavojoties Latvijas 100gadei, lai 2018.gadā Dailes teātrī iestudētu jaunu, aktuālu latviešu oriģināldramaturģijas darbu.

Konkursā lugas vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Dailes teātra direktors Andris Vītols, mākslinieciskais vadītājs Dž.Dž.Džilindžers, literārā padomniece Evita Mamaja, režisors Dmitrijs Petrenko un aktieris un režisors Intars Rešetins.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv