24
apr
2017
X

REŽISORE LAURA GROZA-ĶIBERE IESTUDĒ IZRĀDI "KAĶIS UZ NOKAITĒTA SKĀRDA JUMTA"

Režisore Laura Groza-Ķibere Dailes teātrī iestudē Tenesija Viljamsa dramatisku drāmu 2 daļās “Kaķis uz nokaitēta skārda jumta”. Pirmizrāde notiks 25.maijā Mazajā zālē.

„Kaķis uz nokaitēta skārda jumta” ir viens no pazīstamākajiem Tenesija Viljamsa darbiem un viņa paša mīļākā luga, kas ieguvusi Pulicera prēmiju dramaturģijā (1955).

Bagātā uzņēmēja Lielā Tēta ģimene ir sapulcējusies kopā, lai nosvinētu ģimenes galvas dzimšanas dienu. Viesībām tiešām ir iemesls – Lielais Tētis ir uzzinājis labus jaunumus par savu veselību, kas lika raizēties visai ģimenei. Tādai ģimenei, kurā viss ir meli un visi ir meļi...

Satumstot maigajai Amerikas Dienvidu naktij, viņiem visiem kopā un katram atsevišķi nākas saskarties ar tām duļķēm, kas nosēdušās neizrunāto problēmu bezdibeņos. Lielā Tēta dēls Briks ar savu vienaldzību un alkoholismu jau reiz ir izraisījis kādu traģēdiju. Viņa sieva – skaistā „Kaķene” Megija – ir apņēmības pilna melus padarīt par patiesību. Vai nebūtu smieklīgi, ja tā izrādītos patiesība?

Lomas jauniestudējumā atveidos Rēzija Kalniņa (Margarēta), Lauris Dzelzītis (Briks), Lilita Ozoliņa (Lielā Mamma), Juris Žagars (Lielais Tētis), Ieva Segliņa (Meja), Intars Rešetins (Gūpers), Dainis Gaidelis (Dakteris Bo), kā arī Kārlis Pārups un Paula Pārupa (Bērni).

Radošajā komandā strādā arī scenogrāfs un video mākslinieks -8, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka un gaismu mākslinieks Jānis Sniķers. Lugu no angļu valodas tulkojusi Evita Mamaja.

Luga „Kaķis uz nokaitēta skārda jumta” tiek izrādīta saskaņā ar vienošanos ar „The University of the South”, Sewanee, Tennessee”.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

24
apr
2017
X

26.APRĪLĪ - DAILES TEĀTRA IZDEVĪGĀ DIENA

26.aprīlī Dailes teātra Izdevīgajā dienā biļetēm uz vairākām izrādēm līdz sezonas beigām tiks piemērotas atlaides.

Lielajā zālē:
FRANKENŠTEINS 3.maijā (pēdējo reizi!) - 50% atlaide
AR VĪRU NAV VIEGLI 30.aprīlī, 6.maijā - 50% atlaide
REĀLI SLIKTIE PUIŠI 4.maijā - 50% atlaide
BANNIJA MANRO NĀVE 27.un 28.aprīlī, 5., 10.un 11.maijā, 3.jūnijā - 40% atlaide
LAULĪBAS DZĪVES AINAS 13.maijā – 50% atlaide
DORIANA GREJA PORTRETS 26.aprīlī, 16.maijā, 4.jūnijā – 30% atlaide
8 MĪLOŠAS SIEVIETES 18.maijā - 50% atlaide

Mazajā zālē:
ĒRTAS DZĪVOŠANAS MIRKLĪŠI 9.maijā – 50% atlaide
JA TEVIS VAIRS NEBŪTU 7.maijā (pēdējo reizi!) – 50% atlaide
KLUSĀ DABA AR RESNO PUISĒNU 18.maijā - 40% atlaide
LIELĀ MELU BURTNĪCA 2.maijā (pēdējo reizi!) - 50% atlaide

Kamerzālē:
BONIJA UN KLAIDS 7.maijā - 50% atlaide
MANA MĀSA 16.maijā - 50% atlaide
SVĒTA LIETA 3.maijā - 50% atlaide

Biļetes varēs iegādāties visās „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv. Naktīs uz 26. un 27.aprīli nebūs spēkā Nakts kases piedāvājums. Atlaides nesummējas!

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

21
apr
2017
X

LIETUVIEŠU REŽISORS ROLANDS ATKOČŪNS DAILES TEĀTRĪ IESTUDĒ IZRĀDI "KARMENA"

Lietuviešu režisors Rolands Atkočūns Dailes teātrī iestudē izrādi “Karmena” – teātra versijā tās apakšvirsraksts ir “Andalūzijas sapņi 2 cēlienos pēc Prospēra Merimē darba motīviem”. Pirmizrāde paredzēta 26.maijā Lielajā zālē.

Karstajā Spānijā brīvību mīlošā čigāniete Karmena savaldzina seržantu Hosē, ievilinot viņu savā bīstamajā dzīvē. Karmenas un Hosē kaislīgais mīlas stāsts ir īss un liktenīgs. Viņiem nav nākotnes, viss notiek vienīgi šeit un tagad. Mīlestība un nāve ir cieši līdzās. Kaislība un korida, seržants un toreadors. Kā tauriņš Karmena lido uz uguns liesmām, zinot, ka apdedzināsies un ne mirkli to nenožēlojot. Savu slaveno noveli „Karmena” Preospērs Merimē sarakstījis 1845.gadā.

Tur, kur valda korida, mīlestība un nāve ir cieši līdzās. Dzīve ir tik sakāpināta, ka brīžiem atgādina sapni – no kura nav iespējams un negribas pamosties. Totalizatora azarts, trubadūru poēzijas atbalsis cīņas arēnā, toreadora un vērša, vīrieša un sievietes divkauja. Duelis ar nāvi, kas nekad nebeigsies.

Titullomu atveidos Ilze Ķuzule-Skrastiņa. Pārējās lomās – Artūrs Skrastiņš (Hosē), Kristīne Nevarauska (Mikaēla, Hosē līgava), Artis Robežnieks (Cuniga), Ērika Eglija (Fraskita, Karmenas draudzene), Dainis Grūbe (Eskamiljo, toreadors), Lelde Dreimane (Mersedesa), Ieva Florence (Huanita), Anete Krasovska (Marija), Pēteris Liepiņš (Hosiains), Aija Dzērve (Končita, tabakas fabrikas strādniece), Gints Grāvelis (Djego, toreadors), Gints Andžāns (Alehandro, toreadors), Mārtiņš Počs (Hoakins, toreadors), Artūrs Dīcis (Gabriels, toreadors), Edijs Zalaks (Enrike, matadors), Niklāvs Kurpnieks (Huans, matadors), Mārtiņš Upenieks (Manuels, banderiljero), Kaspars Zāle (Rodrigess, banderiljero), Pēteris Gaudiņš (Rafaels Gonzaless, Mikaēlas tēvs), Akvelīna Līvmane (Lola Rosario, Mikaēlas māte) un Aldis Siliņš (Pedro Romero).

Topošā iestudējuma scenogrāfs ir Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece - Jolanta Rimkute, kustību konsultante - Inga Raudinga, komponists - Giedrius Puskunigis, gaismu mākslinieks – Jevgeņijs Vinogradovs un mūzikas konsultants – Juris Vaivods. Darbu tulkojusi Evita Mamaja.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

20
apr
2017
X

REŽISORS GUNDARS SILAKAKTIŅŠ IESTUDĒ IZRĀDI "PIELŪDZĒJA NR.1"

Režisors Gundars Silakaktiņš Dailes teātra Kamerzālē iestudē izrādi “Pielūdzēja Nr.1” – tās pamatā ir Venta Vīnberga dramatizējums, iedvesmojoties no Stīvena Kinga. Pirmizrāde paredzēta 14.maijā.

Slavenā rakstnieka un bestselleru autora Erika spalvai pieder romānu sērija par Viktorijas laiku varoni. Tikai viņam pašam no šīs varones jau nāk vēmiens. Kad kādu dienu Eriks cieš auto avārijā, viņu izglābj bijusī medmāsa Pegija, kura ir viņa romānu kaislīgākā fane. Pegija pārved rakstnieku uz savām mājām un piespiež sarakstīt jaunu grāmatu par savu mīļāko varoni – tādu, kas būtu veltīta vienīgi viņai. Kad Eriks to pabeigs...

„Pielūdzēja Nr. 1” ir psiholoģiskais trilleris, kas apliecina, ka vislielākās šausmas mīt cilvēka prātā. Īpaši tad, ja tas saslimis.

Pegijas lomu atveidos Indra Briķe, bet Erika lomā būs Lauris Subatnieks.

Topošā jauniestudējuma radošajā komandā strādā arī izrādes mākslinieks Mārtiņš Vilkārsis, mākslinieka asistente Jurate Silakaktiņa, video mākslinieks Jēkabs Vilkārsis, skaņu mākslinieks Mārtiņš Meiers un gaismu māksliniece Jūlija Bondarenko.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

13
apr
2017
X

DAILES TEĀTRA ZINĪBU STUNDA "AIZSKATUVES DARBOŅI. TEĀTRA NEREDZAMĀS PROFESIJAS II"

Noslēdzot šīs sezonas Dailes teātra radošo programmu ciklu “Dailes teātra Zinību stundas. Pieredze un pārdomas lekcijas formā”, 24.aprīlī notiks tikšanās “Aizskatuves darboņi. Teātra neredzamās profesijas II”.

Tikšanās laikā sarunās ar Dailes teātra tehnisko direktoru Ansi Gornavu, sieviešu kostīmu šūšanas darbnīcas vadītāju Maiju Valheimu, vīriešu kostīmu šūšanas darbnīcas vadītāju Andreju Jasinski, frizieri-grimētāju Gintu Puišeli, izrāžu vadītāju un teātra video arhīva pārzinātāju Ritu Bērziņu, konstruktoru Haraldu Gulbi un skaņu režisoru Uldi Grasu būs iespēja pārliecināties par teātra šķietami neredzamo profesiju un cilvēku nozīmi izrāžu tapšanā un teātra procesā. Interesenti šo profesiju pārstāvjiem varēs uzdot jautājumus, tā nedaudz paverot durvis uz teātra dzīvi aiz skatuves.

Tikšanās notiks pirmdien, 24.aprīlī, plkst.18.30 Dailes teātra Kamerzālē. To vadīs Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Liene Jakovļeva. Bezmaksas ielūgumus uz tikšanos varēs saņemt no 18.aprīļa plkst.10.00 visās “Biļešu Paradīzes” kasēs. Vietu skaits ierobežots, tāpēc viens interesents var saņemt divus ielūgumus. Tikšanās aptuvenais ilgums būs 1,5h.

Dailes teātra Zinību stundas tiek īstenotas sadarbībā ar Teātra attīstības apvienību "Daile", un bezmaksas ieeju tajās nodrošina AS „Olainfarm” finansiālais atbalsts. Dailes teātra radošo projektu vadītāja ir Indra Rubene-Vilipsone.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

Plašāka informācija
Indra Rubene-Vilipsone
Dailes teātra radošo projektu vadītāja
26320977
indra@dailesteatris.lv

11
apr
2017
X

TREŠO REIZI NOTIKS DAILES TEĀTRA IZRĀŽU SKATE

No 20. līdz 22.aprīlim jau trešo reizi notiks Dailes teātra izrāžu skate, piedāvājot noskatīties trīs izrādes Lielajā zālē.

Izrāžu skatē iekļautajām izrādēm “Doriana Greja portrets” (20.aprīlī), “Peldošie – ceļojošie. II daļa” (21.aprīlī) un “Laulības dzīves ainas” (22.aprīlī) tiks nodrošināts tulkojums angļu valodā titros. Arī izrādei “Brutāls un dēls”, kas 21.aprīlī tiek piedāvāta līdzās skates izrādēm, būs nodrošināts tulkojums angļu valodā austiņās.

Dailes teātra izrāžu skates galvenais mērķis ir gūt novērtējumu, rast padomus un ierosmes tālākai darbībai, kā arī veidot dažādu valstu teātru profesionāļu auglīgu dialogu par aktuālām teātra tēmām. Pirmā skate, kas norisinājās 2015.gada pavasarī, aptvēra 17 izrādes, kas pēdējo sezonu laikā ieguvušas Latvijas teātra profesionāļu un skatītāju atzinīgu vērtējumu. Savukārt 2016.gada skate piedāvāja 4 izrādes, nodrošinot tās ar tulkojumu angļu valodā. Lai īstenotu skati, tiek veidoti izrāžu anotāciju un libretu tulkojumi angļu un krievu valodās, izrāžu portfolio ar plašu informāciju, kas atvieglotu izrāžu iekļaušanu arī festivālos vai viesizrādēs ārvalstu auditorijām. Taču galvenais uzdevums ir veidot teātra atpazīstamību arī ārvalstu teātra profesionāļu vidū.
Izrāžu skates mērķauditorija ir vietējie un ārvalstu teātra profesionāļi, bet uz to ir aicināts ikviens interesents. Dailes teātra izrāžu skates producente ir Indra Rubene-Vilipsone.

Dailes teātra izrāžu skates sadarbības partneris ir SIA AKVEDUKTS.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

Plašāka informācija par Dailes teātra izrāžu skati
Indra Rubene-Vilipsone
Dailes teātra izrāžu skates producente
26320977
marketings@dailesteatris.lv

4
apr
2017
X

APRĪLĪ DAILES TEĀTRIS VIESOSIES RĒZEKNĒ UN JĒKABPILĪ

Aprīlī ar izrādi “Equus” Dailes teātris viesosies Rēzeknē, bet izrādi “Ērtas dzīvošanas mirklīši” rādīs Jēkabpilī.

8.aprīlī ar izrādi “Equus” Dailes teātris viesosies Latgales vēstniecībā GORS. Pītera Šefera drāmas „Equus” pamatā ir kāda baisa reālās dzīves epizode, kuru viņam izstāstījis draugs. Taču lugā autors rada pats savu versiju, kas varētu būt izraisījis šos notikumus. Varbūt ir nepieciešamas ekstrēmas darbības, lai izrautos no eksistences važām, kas ieliek mutē laužņus? Kāda jēga būt normālam, lai dzīvotu normāli garlaicīgu dzīvi normāli garlaicīgā sabiedrībā? Jaunajam Alanam Dieva vietā ir Zirgs. Equus. Mīlētāju maigums, kairinoša muskuļu deja, salda sviedru smarža un traukšanās pilnos auļos pusnaktī. Patoloģisks valdzinājums, seksuāla apsēstība, dievišķa pielūgsme un rituāls upuris. Bet dievi ir greizsirdīgi un atriebīgi. Equus Tēva, Equus Dēla un Equus Svētā gara vārdā... Režisores Lauras Grozas-Ķiberes iestudētajā izrādē spēlē aktieri Lauris Subatnieks, Dainis Grūbe, Juris Žagars, Indra Briķe, Kristīne Nevarauska, Ieva Segliņa, Dainis Gaidelis, Gints Andžāns un Ērika Eglija. Izrāde “Equus” ieguva “Spēlmaņu nakts” Skatītāju balvu kā Gada izrāde, Laura Groza-Ķibere saņēma balvu kā Gada režisore, bet Dainis Grūbe tika apbalvots kā Gada aktieris, iegūstot arī Skatītāju balvu. Izrādes sākums plkst.18.00.

Jēkabpilī, Krustpils kultūras namā, 23.aprīlī plkst.16.00 Dailes teātris rādīs izrādi “Ērtas dzīvošanas mirklīši”. Ozolgales pansionātā satiekas „Pirmā grēka līča” personāži. Te katram ir savs kaktiņš, savs stūrītis, bezmaksas vaifai, radio un televizors. Un viss notiek kolektīvi. Viņiem ir obligātās možuma pusstundas un relaksācijas mūzikas nodarbības. Viņiem ir noteikumi un instrukcijas, rokdarbu un tehnisko interešu nodarbības. Nedrīkst nolaist rumpi un zaudēt optimismu! Turklāt vēl sociālās aprūpes centra sabiedriskās dzīves enerģiskajai vadītājai Spulgai ir dzimšanas diena, un tiek gatavots pārsteigums – īsts teātra uzvedums... Ērika Hānberga “septiņos omulīgos vingrojumos” 1 daļā spēlē Olga Dreģe, Ilze Vazdika, Lidija Pupure, Pēteris Liepiņš, Juris Kalniņš, Juris Strenga, Gunārs Placēns, Baiba Indriksone un Āris Rozentāls.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

31
mar
2017
X

DAILES TEĀTTRA ZINĪBU STUNDA "TEĀTRIS CAUR KASES LODZIŅU II. CIK MAN JĀMAKSĀ PAR IZRĀDI, VARBŪT TIK, CIK VĒLOS?"

Turpinot Dailes teātra radošo programmu ideju, 10.aprīlī notiks nākamā lekcija - “Teātris caur kases lodziņu II: cik man jāmaksā par izrādi, varbūt tik, cik vēlos?”. To piedāvās Kultūras akadēmijas profesors, filozofijas doktors (Dr.phil) Ivars Bērziņš.

Valsts aizvien vairāk attālinās no kultūras dotēšanas. Par spīti politiskajiem uzstādījumiem, kultūras institūcijām daudz spēcīgāk jāstrādā pie saviem tiešajiem ieņēmumiem. Ļoti daudz tiek runāts par sponsorēšanu, par līdzekļu piesaisti, pēdējos gados arī par crowdfunding. Tiek meklētas veiksmīgākās juridiskās formas un dažādi likumiskie nosacījumi.

Tas viss ir ļoti svarīgi, taču… Pamatā ir pašas institūcijas tiešie ieņēmumi - pārdotais pakalpojums. Pārsteidzoši, bet par šo instrumentu ilgu laiku ir bijis ļoti maz pētījumu un diskusiju. Biļetes cenas izveidošana teātrim kļūst aizvien sarežģītāka. Ir jāņem vērā gan ražošanas izmaksas, gan teātra konkurētspēja, patērētāju spēja un vēlme maksāt, kā arī “vērtība, kas ļauj gūt teātra pieredzi”. Pēdējā laikā pasaulē tiek eksperimentēts un praktizēts ar jaunām metodēm, lai iekarotu klientu uzmanību un veidotu ar tiem jaunas attiecības.

Ivara Bērziņa lekcija notiks pirmdien, 10.aprīlī, plkst.18.30 Dailes teātra Kamerzālē. Bezmaksas ielūgumus uz to var saņemt no 3.aprīļa plkst.10.00 visās “Biļešu Paradīzes” kasēs. Vietu skaits ierobežots, tāpēc viens interesents var saņemt divus ielūgumus. Lekcijas aptuvenais ilgums būs 1,5h.

Dailes teātra Zinību stundas tiek īstenotas sadarbībā ar Teātra attīstības apvienību "Daile", un bezmaksas ieeju tajās nodrošina AS „Olainfarm” finansiālais atbalsts. Dailes teātra radošo projektu vadītāja ir Indra Rubene-Vilipsone.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

Plašāka informācija
Indra Rubene-Vilipsone
Dailes teātra radošo projektu vadītāja
26320977
indra@dailesteatris.lv

13
mar
2017
X

DAILES TEĀTRIS VIESOSIES LIEPĀJĀ

Ar izrādi “Klusā daba ar resno puisēnu” 16.martā Dailes teātris viesosies Liepājas teātrī.

Datoru ģēnijs Pompīlijs dzīvo kopā ar savām trim tantēm. Šī ir pieklājīga māja, un tantes kā trīsgalvu pūķis sargā savu mīļoto krustdēlu no visa ļaunā. Mīlot un rūpējoties par savu dārgo krustdēlu, tantes pat Pompīlijam nolīgst prostitūtu Lilī. Viss nav tik vienkārši, jo Pompīlijs ir ļoti resns. Un ļoti jūtīgs. Tad arī sākas problēmas, jo Pompīlijs iemīlas Lilī.
Freids ir teicis: „Pie visa vienmēr ir vainīgi vecāki.” Tuvāko cilvēku ietekme uz mūsu dzīvēm ir ļoti liela.

Jona Sapdaru traģikomēdiju Dailes teātrī iestudējis režisors Mihails Gruzdovs. Izrādē spēlē aktieri Artis Robežnieks, Olga Dreģe, Akvelīna Līvmane, Lidija Pupure un Ieva Florence, kā arī piedalās dejotāja Olga Biserova.

Viesizrādes “Klusā daba ar resno puisēnu” sākums plkst.19.00.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

3
mar
2017
X

DAILES TEĀTRA ZINĪBU STUNDĀ - REŽISORS JĀNIS STREIČS

Turpinot Dailes teātra radošo programmu ideju, 13.martā notiks nākamā tikšanās ciklā “Zinību stunda. Pieredze un pārdomas lekcijas formā”. Sarunā “Teātris un teatralitāte kino” tiksies režisors Jānis Streičs un kinokritiķe Daira Āboliņa.

Jāņa Streiča ironiski teatrālā maniere, veidojot cilvēku attiecības un situācijas uz ekrāna, raksturo viņa neatkārtojamo režisora rokrakstu. Jāņa Streiča spēja savienot teātra un kino valodu, izveidojot īpašu realitātes un nosacītas teatralitātes stilu, padara viņa filmas atpazīstamas pēc viena kadra.

Vai režisoram ir sava metode, kā noturēt aktierspēli vienotā stilā? Ko nozīmē Streiča aktieriskie pasjansi? Tikšanās reizē Jānis Streičs atļaus ieskatīties sava radošā procesa aizkulisēs.

Zinību stunda notiks pirmdien, 13.martā, plkst.18.30 Dailes teātra Kamerzālē. Bezmaksas ielūgumus uz to varēs saņemt no 6.marta plkst.10.00 visās “Biļešu Paradīzes” kasēs. Vietu skaits ierobežots, tāpēc viens interesents var saņemt divus ielūgumus. Pasākuma aptuvenais ilgums būs 1,5h.

Dailes teātra Zinību stundas tiek īstenotas sadarbībā ar Teātra attīstības apvienību "Daile", un bezmaksas ieeju tajās nodrošina AS „Olainfarm” finansiālais atbalsts. Dailes teātra radošo projektu vadītāja ir Indra Rubene-Vilipsone.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

Plašāka informācija
Indra Rubene-Vilipsone
Dailes teātra radošo projektu vadītāja
26320977
indra@dailesteatris.lv

Ielādēt vēl