13
mar
2017
X

DAILES TEĀTRIS VIESOSIES LIEPĀJĀ

Ar izrādi “Klusā daba ar resno puisēnu” 16.martā Dailes teātris viesosies Liepājas teātrī.

Datoru ģēnijs Pompīlijs dzīvo kopā ar savām trim tantēm. Šī ir pieklājīga māja, un tantes kā trīsgalvu pūķis sargā savu mīļoto krustdēlu no visa ļaunā. Mīlot un rūpējoties par savu dārgo krustdēlu, tantes pat Pompīlijam nolīgst prostitūtu Lilī. Viss nav tik vienkārši, jo Pompīlijs ir ļoti resns. Un ļoti jūtīgs. Tad arī sākas problēmas, jo Pompīlijs iemīlas Lilī.
Freids ir teicis: „Pie visa vienmēr ir vainīgi vecāki.” Tuvāko cilvēku ietekme uz mūsu dzīvēm ir ļoti liela.

Jona Sapdaru traģikomēdiju Dailes teātrī iestudējis režisors Mihails Gruzdovs. Izrādē spēlē aktieri Artis Robežnieks, Olga Dreģe, Akvelīna Līvmane, Lidija Pupure un Ieva Florence, kā arī piedalās dejotāja Olga Biserova.

Viesizrādes “Klusā daba ar resno puisēnu” sākums plkst.19.00.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

3
mar
2017
X

DAILES TEĀTRA ZINĪBU STUNDĀ - REŽISORS JĀNIS STREIČS

Turpinot Dailes teātra radošo programmu ideju, 13.martā notiks nākamā tikšanās ciklā “Zinību stunda. Pieredze un pārdomas lekcijas formā”. Sarunā “Teātris un teatralitāte kino” tiksies režisors Jānis Streičs un kinokritiķe Daira Āboliņa.

Jāņa Streiča ironiski teatrālā maniere, veidojot cilvēku attiecības un situācijas uz ekrāna, raksturo viņa neatkārtojamo režisora rokrakstu. Jāņa Streiča spēja savienot teātra un kino valodu, izveidojot īpašu realitātes un nosacītas teatralitātes stilu, padara viņa filmas atpazīstamas pēc viena kadra.

Vai režisoram ir sava metode, kā noturēt aktierspēli vienotā stilā? Ko nozīmē Streiča aktieriskie pasjansi? Tikšanās reizē Jānis Streičs atļaus ieskatīties sava radošā procesa aizkulisēs.

Zinību stunda notiks pirmdien, 13.martā, plkst.18.30 Dailes teātra Kamerzālē. Bezmaksas ielūgumus uz to varēs saņemt no 6.marta plkst.10.00 visās “Biļešu Paradīzes” kasēs. Vietu skaits ierobežots, tāpēc viens interesents var saņemt divus ielūgumus. Pasākuma aptuvenais ilgums būs 1,5h.

Dailes teātra Zinību stundas tiek īstenotas sadarbībā ar Teātra attīstības apvienību "Daile", un bezmaksas ieeju tajās nodrošina AS „Olainfarm” finansiālais atbalsts. Dailes teātra radošo projektu vadītāja ir Indra Rubene-Vilipsone.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

Plašāka informācija
Indra Rubene-Vilipsone
Dailes teātra radošo projektu vadītāja
26320977
indra@dailesteatris.lv

28
feb
2017
X

PRESES KONFERENCĒ PAZIŅOS LUGU KONKURSA "AUSTRUMI IENĀK LATVIJĀ. PATVĒRUMS UN (NE)SATIKŠANĀS REZULTĀTUS"

Pagājušā gada sākumā Dailes teātris ar LR Kultūras ministrijas piešķirtā finansējuma atbalstu oriģināldramaturģijas attīstībai Latvijā izsludināja pilna apjoma lugu konkursu, kura tēma bija „Austrumi ienāk Latvijā. Patvērums un (ne)satikšanās”. 6.martā plkst.13.00 Dailes teātra Kamerzālē notiks preses konference, kurā tiks paziņoti konkursa rezultāti.

Preses konferencē piedalīsies Dailes teātra direktors Andris Vītols, mākslinieciskais vadītājs Dž.Dž.Džilindžers, literārā padomniece Evita Mamaja un godalgoto lugu autori.

Konkursa tēmas izvēles pamatojums bija mudināt diskusiju par attiecībām, konfliktu un iespējamo sintēzi starp savējo-svešo, mājām-emigrāciju, apliecinājumu-noliegumu. Žanra izvēle lugām bija brīva.
Lugu konkurss ir viens no notikumiem, gatavojoties Latvijas 100gadei, lai 2018.gadā Dailes teātrī iestudētu jaunu, aktuālu latviešu oriģināldramaturģijas darbu.

Konkursā lugas vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Dailes teātra direktors Andris Vītols, mākslinieciskais vadītājs Dž.Dž.Džilindžers, literārā padomniece Evita Mamaja, režisors Dmitrijs Petrenko un aktieris un režisors Intars Rešetins.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

28
feb
2017
X

DAILES TEĀTRĪ TOP IZRĀDE "BANNIJA MANRO NĀVE"

Režisors Dž.Dž.Džilindžers Dailes teātrī iestudē izrādi “Bannija Manro nāve” - mūziķa Nika Keiva romāna dramatizējumu, kas teātra versijā nodēvēta par “drastisku pašiznīcināšanos” 2 cēlienos. Pirmizrāde paredzēta 31.martā Lielajā zālē.

Nevaldāmajam optimistam Bannijam ir truša vārds, depresīva sieva un dēls, kurš ļoti mīl savu tēti. Bannijs braukā apkārt, pārdodot sapņus. Sapnis, protams, ir viņš pats – pasaules līmeņa jāklis ar magnētisku pievilcību un nemitīgu erekciju. Kad viss noiet greizi, viņš cenšas nodot savu īpašo talantu, ko mantojis no sava šobrīd psihā tēva, savam dēlam.

Bannijs jebkurā brīdī ir gatavs uzsaukt tostu par dzīvi un visiem sūdiem, kas tajā notiek. Bet Ragainais Slepkava jau tuvojas, tāpēc ir jātur acis vaļā.

„Bannija Manro nāve” (2009) ir austrāliešu izcelsmes mūziķa Nika Keiva otrais romāns.

Bannija Manro lomu atveidos Artūrs Skrastiņš. Pārējās lomās - Ieva Segliņa, Anete Krasovska, Āris Rozentāls, Ģirts Ķesteris, Ivars Auziņš, Lilita Ozoliņa, Mirdza Martinsone, Olga Dreģe, Kaspars Zāle, Dārta Daneviča, Sarmīte Rubule, Lelde Dreimane, Kristīne Belicka, Ieva Florence, Aminata Grieta Diarra, Edijs Zalaks, Mārtiņš Počs un Mārcis Judzis Mūziķa lomā. Izrādē piedalīsies grupa „Ryga”.

Kopā ar režisoru Dž.Dž.Džilindžeru radošajā komandā strādā scenogrāfs Kristians Brekte, kostīmu māksliniece Katja Šehurina, komponists Mārcis Judzis, horeogrāfe Linda Kalniņa, video mākslinieks Artis Dzērve un gaismu mākslinieks Jevgeņijs Vinogradovs. Tulkojuma un dramatizējuma autors ir Dž.Dž.Džilindžers.

Grupas RYGA dziesma “Say You Love Me Now” no izrādes: https://www.youtube.com/watch?v=RgCVHNzzWX0

Izrādi līdz 14 gadu vecumam skatīties nav ieteicams!

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

27
feb
2017
X

DAILES TEĀTRIS UN LATVIJAS NACIONĀLĀ BIBLIOTĒKA VĒLREIZ AICINA UZ RADOŠO DARBNĪCU "RAKSTĪTIE ZIŅNEŠI - VĒSTULES"

"Dailes teātris sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku turpina organizēt radošās darbnīcas bērniem. Ņemot vērā lielo interesi un atsaucību, svētdien, 5.martā, plkst.11.00 Dailes teātra foajē vēlreiz notiks radošā darbnīca “Rakstītie ziņneši - vēstules”.
Džīnas Vebsteres “Garkājtētiņš” ir tikai viena no daudzajām grāmatām, kas tapusi vēstuļu formā. Vai vēstules šodien varam izlasīt tikai grāmatās? Kas ir pasta baloži? Kur tagad visbiežāk atrodam vēstules? Vai vēstules ir noslēpums? Kādas tās bija agrāk un tagad? Uz šiem jautājumiem būs iespēja rast atbildes radošajā darbnīcā, kur varēs mācīties pareizi uzrakstīt vēstuli. Darbnīcas dalībnieki varēs pētīt slavenību vēstules, vienlaikus jautājot - vai nosūtītu pastkarti arī uzskatām par vēstuli vai varbūt tomēr par vēstījumu? Kāda ir to atšķirība un ko liecina tas, uz kāda papīra ir rakstīts vēstījums? Vai protam uzrakstīt vēstules bez vārdiem? Kas ir telegrammas un kādas tās izskatījās? Savukārt reiz sūtītas markas varēs izmantot grāmatzīmju veidošanai.
Pieteikumus dalībai radošajā darbnīcā lūdzam sūtīt uz e-pastu pasakumi@dailesteatris.lv (lūgums norādīt bērna vārdu, uzvārdu un vecumu).

Aicināti bērni vecumā no 4 līdz 10 gadiem. Ieeja pasākumā ir bez maksas, vietu skaits ierobežots.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

20
feb
2017
X

REŽISORE RĒZIJA KALNIŅA IESTUDĒ IZRĀDI "LIEC DIEVAM PASMIETIES"

Režisore Rēzija Kalniņa Dailes teātrī iestudē Šona Grenana plānotāju komēdiju 2 daļās “Liec Dievam pasmieties”. Pirmizrāde notiks 30.martā Mazajā zālē.

Trīsdesmit gadu laikā mēs iepazīstam kādu ģimeni, kuras iekšējā dzīve un attiecības atklāj ne tikai viņu sapņus un plānus, bet arī spriedzi un vilšanos. Gan vecāki, gan viņu trīs bērni: topošie priesteris, aktrise un bijusī futbola zvaigzne pieredz savu nenovēršamo pārtapšanu – bērni kļūst pieauguši, vecāki – noveco. Lai ko viņi būtu iecerējuši, bieži vien tas aizved viņus negaidītos, pārsteidzošos virzienos. Jo, kā reiz teicis amerikāņu kino režisors Vudijs Allens: „Ja gribi sasmīdināt Dievu, pastāsti viņam par saviem plāniem.”

Lomas atveidos Indra Briķe (Ruta), Pēteris Liepiņš (Viljams), Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Magdalēna), Lauris Dzelzītis (Ričards) un Gints Andžāns (Toms).

Režisore Rēzija Kalniņa radošajā komandā aicinājusi scenogrāfi Madaru Līviņu-Aišpuri, kostīmu mākslinieci Bertu Vilipsoni, mūzikas konsultantu Aināru Rubiķi un horeogrāfi Lindu Kalniņu. Lugu no angļu valodas tulkojusi Dana Kalniņa-Zaķe.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

16
feb
2017
X

DAILES TEĀTRA ZINĪBU STUNDĀ - REŽISORE LAURA GROZA-ĶIBERE

Turpinot Dailes teātra radošo programmu ideju, 27.februārī notiks nākamā tikšanās “Zinību stunda. Pieredze un pārdomas lekcijas formā”. Šoreiz savās pārdomās ciklā „Sarunas ar režisoru” dalīsies Laura Groza-Ķibere.

Laura Groza-Ķibere ir iestudējusi 25 izrādes Dailes teātrī, Liepājas teātrī un Latvijas Nacionālajā operā un saņēmusi „Spēlmaņu nakts” balvu kā Gada režisore. Šie iestudējumi vienmēr vēstījuši par spilgtām, neparastām, savdabīgām un dažreiz arī savrupām personām un personībām gan dzīvē, gan mākslā. Starp šīm izrādēm īpaši jāpiemin iestudējumi „Es – Frīda Kalo”, „Salome”, „M.Butterfly”, „Piafa”, „1984”, „Equus”, „Frankenšteins”, opera „Iemūrētie” un nu arī jaunākais iestudējums – Oskara Vailda izjūtu drāma „Doriana Greja portrets”.

Režisors kā izrādes radītājs ir reizē visvarens un tai pašā laikā pakļauts gan izrādes ansamblim, gan radošajai grupai, gan neskaitāmām nejaušībām, kas rodas iestudējuma tapšanas periodā. Desmit teātrī un režisores profesijā pavadīti gadi ļaus Laurai dalīties savā pieredzē ar skatītājiem, īpaši pieskaroties tēmai par radošo ceļu no iecerēm līdz realizācijai, no idejas līdz tās īstenošanai.

Tikšanās ar režisori Lauru Grozu-Ķiberi notiks pirmdien, 27.februārī, plkst.18.30 Dailes teātra Kamerzālē. Sarunas vadīs Dailes teātra literārā padomniece Evita Mamaja. Bezmaksas ielūgumus uz to varēs saņemt no 20.februāra plkst.10.00 visās “Biļešu Paradīzes” kasēs. Vietu skaits ierobežots, tāpēc viens interesents var saņemt divus ielūgumus. Lekcijas aptuvenais ilgums būs 1,5h.

Dailes teātra Zinību stundas tiek īstenotas sadarbībā ar Teātra attīstības apvienību "Daile", un bezmaksas ieeju tajās nodrošina AS „Olainfarm” finansiālais atbalsts. Dailes teātra radošo projektu vadītāja ir Indra Rubene-Vilipsone.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

Plašāka informācija
Indra Rubene-Vilipsone
Dailes teātra radošo projektu vadītāja
26320977
indra@dailesteatris.lv

14
feb
2017
X

SĀKSIES BIĻEŠU IEPRIEKŠPĀRDOŠANA UZ DAILES TEĀTRA IZRĀDĒM APRĪLĪ

15.februārī sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm aprīlī, kad paredzēta arī režisora Intara Rešetina iestudētās nopietnās komēdijas “Mūsējās” pirmizrāde. Aprīlī jau trešo reizi notiks arī Dailes teātra izrāžu skate.

Ērika Asusa nopietnās komēdijas “Mūsējās” pirmizrāde paredzēta 2.aprīlī Kamerzālē. Intara Rešetina veidotajā iestudējumā spēlēs aktieri Lauris Subatnieks, Gints Grāvelis un Aldis Siliņš. ...Draugs taču ir tas, kuram var piezvanīt nakts vidū, pateikt: „Es izdarīju noziegumu!”, un viņš piedāvāsies palīdzēt aprakt līķi. Makss, Pols un Simons ir draugi jau daudzus gadus. Šis ir parasts vakars, viņi ir nodomājuši iedzert un uzspēlēt kārtis. Katram no viņiem attiecībās ar sievietēm ir kādas problēmas, bet nekas īpašs. Taču, kad ierodas Simons, kļūst skaidrs, ka šoreiz tiešām kaut kas ir noticis. Bet viņi ir draugi. Ir jāatrod kāda izeja...

No 20. līdz 22.aprīlim jau trešo reizi tiks rīkota Dailes teātra izrāžu skate, piedāvājot noskatīties trīs izrādes Lielajā zālē. Izrāžu skatē iekļautajām izrādēm “Doriana Greja portrets” (20.aprīlī), “Peldošie – ceļojošie. II daļa” (21.aprīlī) un “Laulības dzīves ainas” (22.aprīlī) tiks nodrošināts tulkojums angļu valodā titros. Arī izrādei “Brutāls un dēls”, kas 21.aprīlī tiek piedāvāta līdzās skates izrādēm, būs nodrošināts tulkojums angļu valodā austiņās. Dailes teātra izrāžu skates galvenais mērķis ir gūt novērtējumu, rast padomus un ierosmes tālākai darbībai, kā arī veidot dažādu valstu teātru profesionāļu auglīgu dialogu par aktuālām teātra tēmām. Pirmā skate, kas norisinājās 2015.gada pavasarī, aptvēra 17 izrādes, kas pēdējo sezonu laikā ieguvušas Latvijas teātra profesionāļu un skatītāju atzinīgu vērtējumu. Savukārt 2016.gada skate piedāvāja 4 izrādes, nodrošinot tās ar tulkojumu angļu valodā. Lai īstenotu skati, tiek veidoti izrāžu anotāciju un libretu tulkojumi angļu un krievu valodās, izrāžu portfolio ar plašu informāciju, kas atvieglotu izrāžu iekļaušanu arī festivālos vai viesizrādēs ārvalstu auditorijām. Taču galvenais uzdevums ir veidot teātra atpazīstamību arī ārvalstu teātra profesionāļu vidū. Izrāžu skates mērķauditorija ir vietējie un ārvalstu teātra profesionāļi, bet uz to ir aicināts ikviens interesents. Skates producente ir Dailes teātra Mārketinga un komunikācijas direktore Indra Rubene-Vilipsone.

Aprīļa piedāvājums par īpašo cenu būs izrādes “Lielā melu burtnīca” 12.aprīlī (visu biļešu cena 6 EUR) un “Peldošie – ceļojošie. II daļa” 21.aprīlī (visu biļešu cena 5 un 7 EUR).

19.aprīlī pēdējo reizi tiks spēlēta izrāde “Ziloņa dziesma”.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

9
feb
2017
X

AR IZRĀDI "JA TEVIS VAIRS NEBŪTU" DAILES TEĀTRIS VIESOSIES LUKSEMBURGĀ UN HAMBURGĀ

Februāra beigās un marta sākumā Dailes teātris ar Floriana Zellera lugas „Ja tevis vairs nebūtu” iestudējuma izrādēm viesosies Luksemburgā un Frankfurtē.

28.februārī sadarbībā ar asociāciju “Luksemburga - Latvija” izrādi varēs noskatīties kultūras namā “Steinsel”, bet 2.martā, pateicoties sadarbībai ar Frankfurtes latviešu biedrību - teātrī “Die Katakombe”.

Režisora Intara Rešetina iestudētajā izrādē, kas pirmizrādi piedzīvoja 2015.gada septembrī, spēlē aktieri Vita Vārpiņa, Artis Robežnieks, Ivars Auziņš un Dārta Daneviča.

Izrādes radošajā komandā ir arī scenogrāfs Kristians Brekte, kostīmu māksliniece Vita Radziņa, komponists Juris Vaivods, horeogrāfs Agris Daņiļevičs un gaismu mākslinieks Ivars Tilčiks. Lugu no franču valodas tulkojusi Agnese Kasparova.

Florians Zellers ir franču rakstnieks un dramaturgs, kura darbi ir tulkoti daudzās valodās. Vairākas Zellera lugas ir saņēmušas Moljēra balvu, kas ir Francijas augstākā godalga teātrī.

...Anna kopā ar Pjēru ir nodzīvojusi gandrīz divdesmit gadus. Tagad viņas dzīvi saindē šaubas un izmisīga vēlme saprast. Reizēm mums liekas, ka mēs kādu pazīstam, bet īstenībā pazīstam tikai šī cilvēka masku. Un vairs nesaprotam, kas īsti ir noticis patiesībā. Mēs vēlamies izvairīties no sīkām, banālām nodevībām... Bet mūsu dzīvesstāsti tik ļoti līdzinās savā neglītumā.

Iestudējuma atbalstītājs - SIA “Akvedukts”.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

30
jan
2017
X

DAILES TEĀTRIS AR IZRĀDI "ZILOŅA DZIESMA" VIESOSIES ALŪKSNĒ

Sestdien, 4.februārī, Dailes teātris ar izrādi “Ziloņa dziesma” viesosies Alūksnē.

Ar režisora Andreja Žagara iestudēto kanādiešu dramaturga Nikolā Bijona lugu “Ziloņa dziesma” uz Alūksnes kultūras centru dosies aktieri Juris Kalniņš, Gints Grāvelis un Esmeralda Ermale.

„Ziloņa dziesma” ir kanādiešu dramaturga Nikolā Bijona pirmā luga, kas pirmizrādi piedzīvojusi 2004.gadā ASV. 2014.gadā kanādiešu režisors Šarls Binamē tai radījis filmas versiju. Kino kritiķis Deniss Harvejs „Ziloņa dziesmu” nosaucis par smalku lugu, kurā skatītāju aizrauj psiholoģiskās spriedzes, cilvēciskās gudrības un dabas aicinājuma daudzbalsība. Nikolā Bijons savā tvitera kontā bieži ievieto ziņas par jaunatklātām planētām kosmosā. Tieši tāda ir viņa „Ziloņa dziesma” – jauna planēta pie mūsdienu teātra debesīm.

...No sava darba kabineta slimnīcā ir pazudis ievērojams psihiatrs. Pēdējais, kurš ārstu redzējis, ir viņa pacients Maikls. Mēģinot noskaidrot pazušanas iemeslus, slimnīcas vadītājs dakteris Grīnbergs iztaujā pacientu. Savukārt Maikls, manipulējot ar dakteri Grīnbergu, iesaistās smalkā psiholoģiskā spēlē, kas izvēršas grēksūdzē...

Izrādes sākums Alūksnes kultūras centrā - plkst. 17.00.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

Ielādēt vēl