9
aug
2017
X

DAILES TEĀTRIS TRADICIONĀLI AICINA SVINĒT SKOLAS SĀKUMU

31.augustā un 1.septembrī Dailes teātris jau tradicionāli aicina svinēt skolas sākumu, piedāvājot izrādes “Toma Sojera piedzīvojumi” un “Jērādiņa”, kā arī pasākumu “Nosvini skolas sākumu kopā ar Tomu Sojeru!”.

Pasākuma “Nosvini skolas sākumu kopā ar Tomu Sojeru!” laikā teātra foajē tiks pārvērsts par dažādu piedzīvojumu, atrakciju un spēļu virpuli – šoreiz viss risināsies par un ap Toma Sojera piedzīvojumiem.

Tā kā pasākums notiks jau astoto reizi, būs iespēja sastapt Dailes teātra uzticamos draugus. Tāpat kā citus gadus, dažādas radošās darbnīcas piedāvās Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Leļļu teātris, “Latvijas mazpulki”, “Sveču darbnīca”, “Fazer”, fotodarbnīca “FOBO”. Jau otro reizi tiks piedāvāta radošā darbnīca sadarbībā ar Sergeja Jēgera labdarības fondu, bet zinātniskos eksperimentos aicinās piedalīties ZINOO Rīga atraktīvā komanda. Notiks arī mākslinieku meistarklases, kas pārtaps svētku lielformāta gleznā. Gleznas tapšanu vadīs māksliniece Ieva Caruka kopā ar biedrības "Mārupes radošā laboratorija"' jaunajiem māksliniekiem un mākslas pedagoģi Eviju Pamovsku. Sadarbībā ar Latvijas Badmintona federāciju pasākumā būs iespēja pārbaudīt savas badmintona prasmes. Dažādus pārsteigumus piedāvās arī citi pasākuma viesi un Dailes teātra sadarbības partneri - tās būs dažādas aktīvas, intelektuālas un radošas darbnīcas abos Dailes teātra foajē stāvos. Pēc izrādes būs iespēja iegūt Toma Sojera jeb Laura Dzelzīša autogrāfu.

Ieeja pasākumā - ar biļetēm uz izrādēm “Toma Sojera piedzīvojumi” un “Jērādiņa” 31.augustā un 1.septembrī plkst.18.00.

Pasākums sāksies plkst.16.00 - 2 stundas pirms izrādes un turpināsies arī 30 minūtes izrādes “Toma Sojera piedzīvojumi” starpbrīdī.

Režisora Dmitrija Petrenko iestudētās izrādes “Toma Sojera piedzīvojumi” pirmizrāde notika pagājušā gada 31.augustā. Tā ir izrāde visai ģimenei. Bērniem – lai kopā ar izrādes varoņiem dotos aizraujošos piedzīvojumos, savukārt pieaugušajiem – lai tie atcerētos, kādi reiz bija un par ko sapņoja. Toma Sojera lomā ir Lauris Dzelzītis, Haklberiju Finu atveido Gints Andžāns. Pārējās lomās - Mārtiņš Upenieks, Ilze Vazdika, Ērika Eglija, Gints Grāvelis, Lauris Subatnieks, Ieva Florence, Inga Krasovska, Artūrs Dīcis, Artis Robežnieks un Mārtiņš Počs.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

1
aug
2017
X

DAILES TEĀTRIS SĀK 98.SEZONU

Šodien, 1.augustā, Dailes teātra kolektīvs tikās pirmajā jaunās sezonas sanāksmē, lai pēc teātra direktora Andra Vītola un mākslinieciskā vadītāja Dž.Dž.Džilindžera uzrunām, kā arī tradicionālās kopīgās fotografēšanās sāktu darbu pie sezonas jauniestudējumiem un gatavotos pirmajām jaunās sezonas izrādēm.

Šī gada “Spēlmaņu nakts” nominantiem kategorijās Gada aktrise, Gada aktieris un Gada aktrise otrā plāna lomā Latvijas Teātra darbinieku savienība pasniedza dāvanas no atbalstītājiem.

Jau 3.augustā ar izrādi „Kaķis uz nokaitēta skārda jumta” un 16.augustā ar izrādi “Pielūdzēja Nr.1” Dailes teātris Cēsu Mākslas festivāla programmā viesosies Vidzemes koncertzālē „Cēsis”.

31.augustā un 1.septembrī notiks tradicionālās skolas sākuma svinības – jaunie skatītāji tiek aicināti uz izrādēm “Toma Sojera piedzīvojumi” un “Jērādiņa”, kā arī uz pasākumu “Nosvini skolas sākumu kopā ar Tomu Sojeru!”.

Augusta beigās un septembra sākumā skatītājiem ir iespēja redzēt pagājušās sezonas iestudējumus “Liec Dievam pasmieties” un “Mūsējās”, bet 3.septembrī ar izrādi “Ērtas dzīvošanas mirklīši” tiks atzīmēta aktiera Gunāra Placēna 90.dzimšanas diena.

Sezonas pirmā pirmizrāde paredzēta 20.septembrī Lielajā zālē - Tomasa Vinterberga un Mogensa Rukova traģikomēdiju “Svinības” iestudēs viesrežisors no Bulgārijas Aleksandrs Morfovs. Nākamā Lielās zāles pirmizrāde būs 17.novembrī - režisors Dž.Dž.Džilindžers veidos Jasmīnas Rezā lugas “Art” iestudējumu, kam žanra apzīmējums ir “franču izklaide”. Džeza Batervorta cilvēka drāma “Jeruzāleme” pirmizrādi piedzīvos 26.janvārī – jauniestudējumu veidos režisore Laura Groza-Ķibere. Režisors Dž.Dž.Džilindžers iestudēs arī Ainas Rendas romantisku drāmu “Būt Kejai Gondai” – pirmizrāde 23.martā. Sezonas pēdējo jauniestudējumu Lielajā zālē – Antona Čehova dziļu komēdiju “Ivanovs” – veidos Regnārs Vaivars, tā pirmizrāde plānota 18.maijā.

Pirmā pirmizrāde Mazajā zālē gaidāma 22.septembrī - režisors Dmitrijs Petrenko iestudēs Ellas Hiksonas lugu “Zēni”.

Kamerzālē pirmais jauniestudējums pirmizrādi piedzīvos 10.oktobrī - radošo meklējumu cikla „Brīva skatuve” ietvaros Kamerzālē taps Edvarda Olbija attiecību drāma “Kam no Vilka kundzes bail?”. To iestudēs jaunais režisors Toms Treinis.

2017./2018.gada sezonā Dailes teātra aktieru pulkam pievienojas trīs jaunie aktieri – Anete Krasovska, Ieva Florence un Niklāvs Kurpnieks.

Arī jaunajā sezonā Dailes teātris piedāvās radošās programmas – tajās apvienosies izstādes Mākslas telpā “Brīvības 75”, turpināsies lekciju cikls “Dailes teātra Zinību stundas”, kurā plānotas desmit tikšanās, notiks radošās darbnīcas bērniem, sarunas pirms pirmizrādēm un citi tematiski pasākumi. Aprīlī jau ceturto reizi tiks rīkota Dailes teātra izrāžu skate. Dailes teātra radošo programmu vadītāja ir Indra Vilipsone.

Jau trešo sezonu Dailes teātra ģenerālsponsors ir AS „Olainfarm”.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

29
mai
2017
X

MŪŽĪBĀ AIZGĀJUSI AKTRISE VENTA VECUMNIECE

27.maijā mūžībā aizgājusi ilggadējā Dailes teātra aktrise, režisore, Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere Venta Vecumniece.

Māksliniece, kura kopš 2012.gada iekļauta Latvijas teātra Zelta fondā, šogad 3.decembrī būtu svinējusi 90 gadu jubileju.

Teātrī Venta ienāca 1949.gadā kopā ar talantīgu aktieru paaudzi – Dailes teātra Otro studiju (viņu vidū – Eduards Pāvuls, Harijs Liepiņš, Valentīns Skulme, Vija Artmane). Tas bija laiks, kad teātrī vēl valda Eduards Smiļģis, un uz skatuves mirdz Lilita Bērziņa, Alma Ābele, Luijs Šmits.

Aktrises karjera iesākas samērā veiksmīgi, kaut uz skatuves tiek spēlētas galvenokārt otrā plāna lomas, bet ir vēlme īstenot sapni par režiju. Un 1956.gadā Venta Vecumniece ar izcilību absolvē Maskavas Anatolija Lunačarska Valsts teātra institūta Režijas fakultāti.

Turpmākie gadi Dailes teātrī saistāmi ar darbu pie iestudējumiem gan kā režisora asistentei pie Felicitas Ertneres un Eduarda Smiļģa, gan kā patstāvīgai režisorei veidojot savas izrādes. Kopumā V.Vecumniece iestudējusi vairāk nekā 85 izrādes Dailes teātrī, Daugavpils teātrī, Šauļu Drāmas teātrī, Smiltenes Tautas teātrī.

Par savām otrajām mājām māksliniece uzskatīja Radiofonu, kur jau no 1948.gada tapuši neskaitāmi raidījumi bērniem, spēlētas un iestudētas raidlugas.

Venta Vecumniece apliecinājusi sevi arī kā teātra vēsturnieci, sarakstīdama grāmatu “Dailes ugunij rada...” 2 daļās. Līdz ar to uzceļot piemiņas zīmi tiem, kas daudzu gadu garumā veidojuši Dailes teātri un atdevuši tam savu dzīvi.

Režija, pedagoģija, rakstniecība, bet visu mūžu notiek atgriešanās pie teātra spēlēšanas. Aktrises jaunākās lomas bija divos Ērika Hānberga darbu iestudējumos: ”Pirmā grēka līcis” (2012) un “Plikie un pusplikie” (2014). Jaunāko paaudžu skatītāji Ventu Vecumnieci atpazīst pēc Lielmātes lomas Jāņa Streiča filmā “Rūdolfa mantojums” (2011), par ko viņa saņēmusi Nacionālo kinobalvu “Lielais Kristaps” kā labākā aktrise otrā plāna lomā. Tāpat Venta Vecumniece spēlējusi populārajā seriālā “Ugunsgrēks”.

Izsakām visdziļāko līdzjūtību Ventas Vecumnieces ģimenei, tuviniekiem, draugiem un dvēseles radiniekiem.

Dailes teātra kolektīvs

Atvadīšanās - 1.jūnijā no plkst.11.00 līdz 12.30 Dailes teātra Mazajā zālē.
Apbedīšana – plkst.13.30 Pirmajos Meža kapos.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

11
mai
2017
X

DAILES TEĀTRIS SEZONU NOSLĒGS AR KONCERTU "SPANOVSKA BALLĪTE - 3.SĒRIJA (IE)SVĒTĪBAS UN BALLI

15., 16. un 17.jūnijā Dailes teātris ar koncertu “Spanovska ballīte – 3.sērija (ie)svētības” noslēgs 2016./2017.gada sezonu. Pēdējam koncertam 17.jūnijā sekos arī sezonas noslēguma balle.

Dailes teātra sezonas noslēgumā aktieri atkal satiksies jautrā ballītē. No smiekliem līdz nopietnībai un atkal atpakaļ... Protams, ekskluzīvi – tikai 3 koncertos!

Koncertā “Spanovska ballīte – 3.sērija (ie)svētības” piedalīsies Olga Dreģe, Rēzija Kalniņa, Sarmīte Rubule, Aija Dzērve, Ērika Eglija, Inita Sondore, Ieva Segliņa, Lelde Dreimane, Anete Krasovska, Ieva Florence, Juris Strenga, Pēteris Liepiņš, Artis Robežnieks, Gints Grāvelis, Lauris Subatnieks, Aldis Siliņš, Gints Andžāns, Kaspars Zāle, Mārtiņš Upenieks, Edijs Zalaks un Niklāvs Kurpnieks. Koncerta režisors ir Intars Rešetins, mūzikas konsultants – Juris Vaivods, scenogrāfs – Kristaps Skulte, kostīmu māksliniece – Anna Heinrihsone, video māksliniece – Laura Rožkalne-Ozola, horeogrāfe – Inga Krasovska, gaismu mākslinieks – Ivars Tilčiks.

Pēc pēdējā koncerta 17.jūnijā notiks sezonas noslēguma balle. Tajā spēlēs grupa “Coolmans Report”, dziedās aktieri Ieva Segliņa, Gints Andžāns, Ērika Eglija un Gints Grāvelis, kā arī jaunā dziedātāja Nora Anna Geidmane. Balli vadīs Lauris Subatnieks.

Jau otro gadu notiks Dailes teātra darbinieku balsojums, kurā kolēģi izvirzīs Labāko režisoru, Labāko aktrisi, Labāko aktieri un Labāko aizskatuves darbinieku. Veicināšanas balvas tiks pasniegtas arī Izpalīdzīgākajam kolēģim, kā arī nodarbinātākajiem aktieriem. Uzvarētāji tiks apbalvoti pēc pēdējā koncerta 17.jūnijā.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

9
mai
2017
X

AR IZRĀDI "8 MĪLOŠAS SIEVIETES" DAILES TEĀTRIS VIESOSIES VENTSPILĪ

Ar režisora Dž.Dž.Džilindžera iestudēto Robēra Tomā “diez vai kriminālu komēdiju” 2 daļās 17.maijā Dailes teātris viesosies Ventspilī Teātra namā “Jūras vārti”.

Kādā mājā, kas nošķirta no apkārtējās pasaules, ir sapulcējušās 8 sievietes. Tik daudz atšķirīgu sieviešu vienā vietā – tas pats par sevi jau rosina uz nepatikšanām. Viņas ir skaistas, kaislīgas, gudras un bīstamas. Katrai ir savs noslēpums, katrai savs skelets skapī. Un, kad ģimenes tēvs un apgādnieks tiek atrasts miris savā gultā ar nazi mugurā, šie skeleti sāk birt laukā no skapjiem.

Katrai no viņām ir savs rūpīgi slēpts motīvs. Katra no viņām kļūst par aizdomās turamo. Neviena no viņām nav vainīga, bet vienai tomēr ir jābūt vainīgai. Īsts apburtais loks...

Izrādē spēlē Rēzija Kalniņa, Lilita Ozoliņa, Vita Vārpiņa, Indra Briķe, Kristīne Nevarauska, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Dārta Daneviča un Lelde Dreimane. Izrādes sākums plkst.19.00.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

8
mai
2017
X

NO 10.MAIJA - ABONEMENTU MAIŅA UN PĀRDOŠANA 2017./2018.GADA SEZONAI

10.maijā sāksies Dailes teātra 2017./2018.gada sezonas abonementu maiņa un pārdošana.

Nākamajā sezonā Dailes teātra abonementu īpašniekiem tiks piedāvātas piecas izrādes Lielajā zālē.

20.septembrī paredzēta pirmizrāde “Svinības” – Tomasa Vinterberga un Mogensa Rukova traģikomēdiju iestudēs viesrežisors Aleksandrs Morfovs. Režisors Dž.Dž.Džilindžers veidos Jasmīnas Rezā lugas “Art... Ha-ha-ha!” iestudējumu – izrādei, kam žanra apzīmējums ir “franču izklaide”, pirmizrāde būs 17.novembrī. Džeza Batervorta cilvēka drāma “Jeruzāleme” pirmizrādi piedzīvos 26.janvārī – jauniestudējumu veidos režisore Laura Groza-Ķibere. Režisors Dž.Dž.Džilindžers iestudēs arī Ainas Rendas romantisku drāmu “Būt Kejai Gondai” – pirmizrāde 23.martā. Sezonas pēdējo jauniestudējumu Lielajā zālē – Antona Čehova dziļu komēdiju “Ivanovs” – veidos Regnārs Vaivars, tā pirmizrāde plānota 18.maijā.

Atkarībā no sēdvietām zālē, viena abonementa cena piecām izrādēm ir 65 un 75 EUR.

Dailes teātris abonementu īpašniekiem 2017./2018.gada sezonā piedāvās 25% atlaidi Mazās un Kamerzāles izrāžu biļetēm, Vecgada koncertam (režisors Intars Rešetins) un skolas sākuma svinību pasākumiem un izrādēm 31.augustā un 1.septembrī (pirkuma ierobežojums vienam abonementam – 2 biļetes).

Dailes teātra abonementus var iegādāties Dailes teātra kasē. Informācija – http://www.dailesteatris.lv/kase, kā arī pa tālruņiem 67294444, 67279566 vai rakstot uz e-pastu kase@dailesteatris.lv.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

3
mai
2017
X

TOP IVO BRIEŽA LUGAS "UZVARĒT VAR TIKAI VIENS" IESTUDĒJUMS

Vācu režisors Franks Hoiels Dailes teātra Kamerzālē iestudē Ivo Brieža lugu “Uzvarēt var tikai viens”. Pirmizrāde notiks 28.maijā.

Šajā pasaulē pozīcijas nemainās gadiem ilgi un ierakumi jau tiek dēvēti par mājām. Aklums un bezdarbība ir pieņemta kā normālība. Mēs grimstam nespējas purvā, mūs saēd komforts un melanholija. Tāpēc ir jārada jauns ierocis, kas satrieks ienaidnieku lupatu lēveros.

Uzvarētājs var būt tikai viens. Tāpēc par katru cenu jābūt oriģinālam. Ir jāsāk apelēt pie cilvēka pašcieņas un skaistuma ideāliem. Vidusceļa nav, jo tas būtu viduvējību ceļš.

Jauniestudējumā lomas atveidos Ivars Auziņš, Sarmīte Rubule, Juris Bartkevičs un Dārta Daneviča.

Radošajā komandā strādā arī scenogrāfe un kostīmu māksliniece Annika Lei no Vācijas, animāciju autors ir Ivo Briedis, video mākslinieki - Annika Lei un Pēteris Ķimelis.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

24
apr
2017
X

REŽISORE LAURA GROZA-ĶIBERE IESTUDĒ IZRĀDI "KAĶIS UZ NOKAITĒTA SKĀRDA JUMTA"

Režisore Laura Groza-Ķibere Dailes teātrī iestudē Tenesija Viljamsa dramatisku drāmu 2 daļās “Kaķis uz nokaitēta skārda jumta”. Pirmizrāde notiks 25.maijā Mazajā zālē.

„Kaķis uz nokaitēta skārda jumta” ir viens no pazīstamākajiem Tenesija Viljamsa darbiem un viņa paša mīļākā luga, kas ieguvusi Pulicera prēmiju dramaturģijā (1955).

Bagātā uzņēmēja Lielā Tēta ģimene ir sapulcējusies kopā, lai nosvinētu ģimenes galvas dzimšanas dienu. Viesībām tiešām ir iemesls – Lielais Tētis ir uzzinājis labus jaunumus par savu veselību, kas lika raizēties visai ģimenei. Tādai ģimenei, kurā viss ir meli un visi ir meļi...

Satumstot maigajai Amerikas Dienvidu naktij, viņiem visiem kopā un katram atsevišķi nākas saskarties ar tām duļķēm, kas nosēdušās neizrunāto problēmu bezdibeņos. Lielā Tēta dēls Briks ar savu vienaldzību un alkoholismu jau reiz ir izraisījis kādu traģēdiju. Viņa sieva – skaistā „Kaķene” Megija – ir apņēmības pilna melus padarīt par patiesību. Vai nebūtu smieklīgi, ja tā izrādītos patiesība?

Lomas jauniestudējumā atveidos Rēzija Kalniņa (Margarēta), Lauris Dzelzītis (Briks), Lilita Ozoliņa (Lielā Mamma), Juris Žagars (Lielais Tētis), Ieva Segliņa (Meja), Intars Rešetins (Gūpers), Dainis Gaidelis (Dakteris Bo), kā arī Kārlis Pārups un Paula Pārupa (Bērni).

Radošajā komandā strādā arī scenogrāfs un video mākslinieks -8, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka un gaismu mākslinieks Jānis Sniķers. Lugu no angļu valodas tulkojusi Evita Mamaja.

Luga „Kaķis uz nokaitēta skārda jumta” tiek izrādīta saskaņā ar vienošanos ar „The University of the South”, Sewanee, Tennessee”.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

24
apr
2017
X

26.APRĪLĪ - DAILES TEĀTRA IZDEVĪGĀ DIENA

26.aprīlī Dailes teātra Izdevīgajā dienā biļetēm uz vairākām izrādēm līdz sezonas beigām tiks piemērotas atlaides.

Lielajā zālē:
FRANKENŠTEINS 3.maijā (pēdējo reizi!) - 50% atlaide
AR VĪRU NAV VIEGLI 30.aprīlī, 6.maijā - 50% atlaide
REĀLI SLIKTIE PUIŠI 4.maijā - 50% atlaide
BANNIJA MANRO NĀVE 27.un 28.aprīlī, 5., 10.un 11.maijā, 3.jūnijā - 40% atlaide
LAULĪBAS DZĪVES AINAS 13.maijā – 50% atlaide
DORIANA GREJA PORTRETS 26.aprīlī, 16.maijā, 4.jūnijā – 30% atlaide
8 MĪLOŠAS SIEVIETES 18.maijā - 50% atlaide

Mazajā zālē:
ĒRTAS DZĪVOŠANAS MIRKLĪŠI 9.maijā – 50% atlaide
JA TEVIS VAIRS NEBŪTU 7.maijā (pēdējo reizi!) – 50% atlaide
KLUSĀ DABA AR RESNO PUISĒNU 18.maijā - 40% atlaide
LIELĀ MELU BURTNĪCA 2.maijā (pēdējo reizi!) - 50% atlaide

Kamerzālē:
BONIJA UN KLAIDS 7.maijā - 50% atlaide
MANA MĀSA 16.maijā - 50% atlaide
SVĒTA LIETA 3.maijā - 50% atlaide

Biļetes varēs iegādāties visās „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv. Naktīs uz 26. un 27.aprīli nebūs spēkā Nakts kases piedāvājums. Atlaides nesummējas!

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

21
apr
2017
X

LIETUVIEŠU REŽISORS ROLANDS ATKOČŪNS DAILES TEĀTRĪ IESTUDĒ IZRĀDI "KARMENA"

Lietuviešu režisors Rolands Atkočūns Dailes teātrī iestudē izrādi “Karmena” – teātra versijā tās apakšvirsraksts ir “Andalūzijas sapņi 2 cēlienos pēc Prospēra Merimē darba motīviem”. Pirmizrāde paredzēta 26.maijā Lielajā zālē.

Karstajā Spānijā brīvību mīlošā čigāniete Karmena savaldzina seržantu Hosē, ievilinot viņu savā bīstamajā dzīvē. Karmenas un Hosē kaislīgais mīlas stāsts ir īss un liktenīgs. Viņiem nav nākotnes, viss notiek vienīgi šeit un tagad. Mīlestība un nāve ir cieši līdzās. Kaislība un korida, seržants un toreadors. Kā tauriņš Karmena lido uz uguns liesmām, zinot, ka apdedzināsies un ne mirkli to nenožēlojot. Savu slaveno noveli „Karmena” Preospērs Merimē sarakstījis 1845.gadā.

Tur, kur valda korida, mīlestība un nāve ir cieši līdzās. Dzīve ir tik sakāpināta, ka brīžiem atgādina sapni – no kura nav iespējams un negribas pamosties. Totalizatora azarts, trubadūru poēzijas atbalsis cīņas arēnā, toreadora un vērša, vīrieša un sievietes divkauja. Duelis ar nāvi, kas nekad nebeigsies.

Titullomu atveidos Ilze Ķuzule-Skrastiņa. Pārējās lomās – Artūrs Skrastiņš (Hosē), Kristīne Nevarauska (Mikaēla, Hosē līgava), Artis Robežnieks (Cuniga), Ērika Eglija (Fraskita, Karmenas draudzene), Dainis Grūbe (Eskamiljo, toreadors), Lelde Dreimane (Mersedesa), Ieva Florence (Huanita), Anete Krasovska (Marija), Pēteris Liepiņš (Hosiains), Aija Dzērve (Končita, tabakas fabrikas strādniece), Gints Grāvelis (Djego, toreadors), Gints Andžāns (Alehandro, toreadors), Mārtiņš Počs (Hoakins, toreadors), Artūrs Dīcis (Gabriels, toreadors), Edijs Zalaks (Enrike, matadors), Niklāvs Kurpnieks (Huans, matadors), Mārtiņš Upenieks (Manuels, banderiljero), Kaspars Zāle (Rodrigess, banderiljero), Pēteris Gaudiņš (Rafaels Gonzaless, Mikaēlas tēvs), Akvelīna Līvmane (Lola Rosario, Mikaēlas māte) un Aldis Siliņš (Pedro Romero).

Topošā iestudējuma scenogrāfs ir Mārtiņš Vilkārsis, kostīmu māksliniece - Jolanta Rimkute, kustību konsultante - Inga Raudinga, komponists - Giedrius Puskunigis, gaismu mākslinieks – Jevgeņijs Vinogradovs un mūzikas konsultants – Juris Vaivods. Darbu tulkojusi Evita Mamaja.

Informāciju sagatavoja
Liene Jakovļeva
Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja
67270424, 26322111
liene@dailesteatris.lv

Ielādēt vēl