Atpakaļ uz afišu

Manu sievu sauc Moriss

Komēdija 2 cēlienos.

Tulkojusi Evita Mamaja.

Pirmizrāde: 2008. gada 18. septembris

Pēc Rafija Šarta motīviem

Kad Mikelandželo veidoja savu Dāvidu, viņš kļuva par citu cilvēku. Kad Pols Verlēns satika jauno Artūru Rembo, viņš aizmirsa savu ģimeni. Bet, kad Žoržs satiek  asociācijas „Iemīli savu tuvāko" aktīvistu Morisu, viņš vairs nevalda pār sevi.

Neuzticīgi, greizsirdīgi neveiksminieki vīri un krāpnieces sievas, laulāto draugu kaislības un ģimenes skandāli - komiskas un traģikomiskas situācijas tiek izspēlētas vodeviļas pikantajā vieglumā. Situāciju komēdijas attiecības, kas samudžinās arvien vairāk, atklāj slepenos instinktus, atgādinot par šarmanto filmu „Džezā tikai meitenes" un tās vīriešiem, kuri pārģērbjas par sievietēm. Katrā vīrietī ir sievišķais sākums, kam var būt un var arī nebūt sakara ar kleitu, zeķu un augstpapēžu kurpju valkāšanu. Dzīve ir spēle. Taču spēles ar pārģērbšanos nekad nav nevainīgas, un spēlētājs viegli kļūst par savas spēles upuri.

Lai spēli ar pārģērbšanos novestu līdz kulminācijai, visās sieviešu lomās iemiesosies tikai vīrieši. Vienīgā sieviete viņiem līdzās ir mūžīgā kārdinātāja Ieva...

 

Iestudējumu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds

Režisors - Rolands Atkočūns (Lietuva)

Scenogrāfs - Mārtiņš Vilkārsis

Kostīmu māksliniece - Ilze Vītoliņa

Kustību konsultante - Inga Krasovska

Gaismu mākslinieks - Mārtiņš Feldmanis

Lomās

Gints Grāvelis vai Egons Dombrovskis (Žoržs Morfejs)
Lauris Dzelzītis vai Intars Rešetins (Katrīna)
Lauris Subatnieks (Mariona Morfeja)
Pēteris Liepiņš (Truabāla kundze)
Pēteris Gaudiņš (Rožē)

Atsauksmes par izrādi

Atsauksmes par šo izrādi