Atpakaļ uz afišu

Suņa sirds

Ekstraverta komēdija 2 daļās.

No krievu valodas tulkojusi Andra Neiburga.

Pirmizrāde: 2008. gada 4. oktobris

Pēc Mihaila Bulgakova motīviem
Lauras Grozas dramatizējums

No brīža, kad cerībā uzlabot cilvēku sugu pasaules mēroga zinātnes spīdeklis profesors Filips Filipovičs Preobraženskis un viņa uzticamais palīgs doktors Bormentāls veic eksperimentālo operāciju, pārstādot tiesātā alkoholiķa orgānus pieklīdušam sunim Šarikam, aristokrātiskajā Maskavas dzīvoklī dzīve sagriežas ar kājām gaisā. Cilvēciskotais tips laka kurpēs nekaunīgi lamājas, dzenā kaķus un katru dienu iet uz cirku, turklāt vēl biedrojas ar šaubīgiem tipiem, kas aizstāv darbaļaužu intereses. Grūti pārvērst par cilvēku būtni, kas paradusi skraidīt pa izgāztuvēm un gulēt pavārtēs. Nekad nevar zināt, kas var iznākt no tāda Šarikova.

Taču nav ko aprunāt suņus. Visšausmīgākais ir tas, ka Šarikovam ir nevis suņa, bet gan cilvēka sirds. Tomēr arvien ir vērts uzmanīties - kas zina, kas slēpjas klaiņojošu suņu smadzenēs.

Izrāde ir jaunās režisores Lauras Grozas diplomdarbs režijā.

 

IZRĀDĒ SMĒĶĒ!

Režisore - Laura Groza-Ķibere

Kostīmu māksliniece - Jurate Silakaktiņa

Kustību konsultante - Inga Krasovska

Mūzikas autors - Ginta Lange un Ivars Auziņš

Scenogrāfs - Reinis Suhanovs

Lomās

Lauris Subatnieks (P.P.Šarikovs)
Ivars Auziņš (I.A.Bormentāls)
Dainis Gaidelis (Švonders)
Ilze Ķuzule-Skrastiņa un Sarmīte Rubule (Zina)
Ligita Skujiņa un Marīna Janaus (Darja Petrovna)
Kristīne Nevarauska (Vjazemskaja/Vasņecova)
Artūrs Grīns (Pestruhins)

Viedokļi

23
feb
2012
X

Martā Dailes teātris viesosies Jelgavā, Ikšķilē un Cēsīs

Martā Dailes teātris ar izrādi „Gūsteknis pilī” viesosies Jelgavā, Lilitas Ozoliņas monoizrādi „Regīna” būs iespējams noskatīties Ikšķilē, bet romantisko komēdiju „Noslēpumainā zvaigzne” – Cēsīs.

3. martā plkst. 14.00 Jelgavas pilsētas kultūras namā aktieri Juris Kalniņš, Gints Grāvelis, Juris Bartkevičs, Pēteris Liepiņš, Lauris Dzelzītis un Pēteris Šogolovs jelgavniekiem piedāvās Raimonda Staprāna dokumentāldrāmu „Gūsteknis pilī”, ko iestudējis Kārlis Auškāps. „Es palikšu savā vietā, jūs palieciet savās,” – cilvēks, kurš teicis šos katram latvietim zināmos vārdus, izolēts no ārējās pasaules un pilnīgi ignorēts, mīt Rīgas pilī. Viss ir jau iepriekš nolemts – kā izrāde, kā traģikomisks leļļu teātris... Pagātni nevar atgriezt, bet var mēģināt izprast – to darīt tiek aicināti arī jelgavnieki. Biļetes var iegādāties Jelgavas pilsētas kultūras namā, „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv. Skolēniem, studentiem un pensionāriem - 50% atlaide.

30. martā plkst. 19.00 Ikšķiles tautas namā viesosies aktrise Lilita Ozoliņa ar monoizrādi „Regīna”, kuras pamatā ir ikšķilietes Noras Ikstenas darbs „Esamība ar Regīnu”. Sievietes un mākslinieces esamība vienmēr ir mīkla. Šī ir iespēja atklāt pavisam citu Regīnu Ezeru, nekā pazīstam no viņas prozas vai latviešu literatūras stundām. Un šī ir arī trīs spēcīgu personību un paaudžu tikšanās. Konfrontējot rakstnieces dzīvi un daiļradi, izrāde sapludina realitāti un spēli, velkot paralēles – rakstniece savu dzīves materiālu pārrada prozā līdzīgi, kā to dara aktrise uz skatuves. Mākslā viņa var atļauties būt labāka, sliktāka, cēlāka, nežēlīgāka, skaistāka, neglītāka nekā dzīvē. Viņa var būt visāda... Pēc izrādes skatītāji aicināti uz tikšanos ar aktrisi Lilitu Ozoliņu, rakstnieci Noru Ikstenu un režisori Lauru Grozu. Biļetes uz viesizrādi var iegādāties Ikšķiles tautas nama kasē.

31. martā Dailes teātris viesosies Cēsīs, kur plkst. 18.00 a/s „CATA” zālē rādīs Mihaila Gruzdova iestudēto Mihaila Sebastiana romantisko komēdiju „Noslēpumainā zvaigzne”. Kādā provinces pilsētiņā, kurā nekad nepietur ātrvilcieni, ierodas Nezināmā. Viņa ir veidota no mazliet smaržas, mazliet slinkuma un zināmas devas fantāzijas. Tāpat kā zvaigznes. Taču zvaigznēm, tāpat kā cilvēkiem, ir pašām savs ceļš – romantisks un skaists liktenis, kas liek tām meklēt vienai otru un nekad neatrast... Izrādē spēlē Inita Dzelme, Gints Grāvelis, Ģirts Ķesteris, Mirdza Martinsone, Juris Žagars, Juris Bartkevičs, Valdis Liepiņš, Aldis Siliņš, Sarmīte Rubule un Olga Dreģe. Biļetes nopērkamas a/s „CATA” kasē, kā arī „Biļešu Paradīzes” kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Viesizrādes atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Atsauksmes par izrādi

Atsauksmes par šo izrādi