Atpakaļ uz afišu

Nepamet savu planētu

Maskavas teātra "Sovremeņņik" viesizrāde krievu valodā projekta "Iepazīstinām ar draugiem" ietvaros

Izrāde pēc Antuāna de Sent-Ekziperī stāsta «Mazais princis» motīviem

Konstantīns HABENSKIS
Jurijs BAŠMETS
Kameransamblis «MASKAVAS SOLISTI» 
12. decembrī uz Dailes teātra skatuves uzvedīs izrādi-fantāziju, kurā sastapsies drāmas teātra aktieri, klasiskās mūzikas izpildītāji, neparasta scenogrāfija un mūsdienīga video māksla.

 

Režija, scenogrāfija un tērpi:
Viktors KRĀMERS
Komponists Kuzma BODROVS
Gaismu mākslinieks Igors FOMINS
Video mākslinieki: Kirils MALOVIČKO,
Oļegs MIHAILOVS, Vadims DUĻENKO,
Poļina SIROVJATKINA
Skaņas dizains: Grigorijs ŠMIDKO
Režisora asistente Larisa MAKOVSKA
Idejas autors Dmitrijs GRINČENKO

 

«Šie ir pieauguša cilvēka spriedumi, kas tiek pausti bērna valodā... Mazā Prinča nāve ir pieauguša cilvēka pašnāvība, kad tas līdz dzīlēm iepazinis [dvēseles] krēslu.» 
(Mišels Otrāns)

Veidojot muzikālā teātra izrādi, kurai par pamatu ņemts šedevrs, kas pasaules lasītāko grāmatu sarakstā konkurē ar Bībeli un Kārļa Marksa «Kapitālu», mums nebija nodoma šo visiem kopš bērnības zināmo stāstu par puisēnu ar zeltainajiem matiem «ekranizēt» vai «pārtulkot skatuves valodā».
Vispirmām kārtām mēs veidojām FANTĀZIJU par «Mazā Prinča tēmu».
Pamatā vizuālu un muzikālu FANTĀZIJU.
Un tieši šī daudzējādā ziņā dominējošā muzikālā komponente noteica to, ka mūsu FANTĀZIJA ir padevusies visai brīva.
Mūsu izrādē Lidotājs pa īstam, nevis «kā pasakā» mirst tuksnesī un, cik spēdams, cenšas salabot lidmašīnu. Tikmēr slāpes, smiltis un tveice dara savu - viņš sāk sapņot nomodā, to nemaz neapzinādamies. Un skatītājiem, tāpat kā izrādes galvenajam varonim, nav jābūt līdz galam izprotamam tam, vai šis puisēns, kurš ieradies uz Zemes no asteroīda B 612 un tik uzstājīgi mudina varoni atcerēties bērnības vērtību, ir īsts vai mirāžas tēls... 
Saprotams ir tikai viens - kamēr lidotājs cenšas glābt savu dzīvību, savu ķermeni, Princis, lai arī pavisam naivā veidā, meklēdams atbildes uz saviem ne-bērna jautājumiem, mudina viņu glābt savu garu, savu dvēseli.
Šis zvaigžņu ceļinieks «aizies» tikai tad, kad sapratīs, ka ir izglābis lidotāju, kad atdos viņu viņam pašam... Kad būs devis viņam padzerties «ūdeni sirdij», kad būs drošs, ka draugs ir sapratis, ka «visskaistākais... ir tas, kas nav acīm saredzams»!

 

Izrādi piedāvā SIA "Art Forte"

Biļetes pieejamas "Biļešu paradīze" kasēs un internetā

Atsauksmes par izrādi

Atsauksmes par šo izrādi