Atpakaļ uz afišu

TAUTAS DEJU ZELTA GRAUDI

Labāko pilsētas tautas deju kolektīvu - Vektors, Teiksma, Daiļrade, Līgo, Dancis - koncerts

Foto

TAUTAS DEJU ZELTA GRAUDI

Zelta graudi - tas ir retums un vērtība, no tiem šodien izaug bagātākā raža ar visaugstāko raudzi. Tā arī tautas dejas mākslā no retiem un augstvērtīgiem horeogrāfiskā etnosa graudiem izauguši slavenie latviešu tautas deju horeogrāfi, kuru daiļrades mantojumu šodien mēs saucam par zelta fondu. Savukārt mūsdienu horeogrāfu paaudze smeļas iedvesmu un balsta savu darbu tieši šajā mantojumā, ko atstājuši Uldis Žagata, Harijs Sūna, Atis Spura, Irēna Strode, Helēna Tangijeva-Birzniece, Aija Baumane un citi meistari.
Koncertā tiks izpildītas tādas slavenas tautas dejas, kā Gatves deja un Rucavietis, Aiz ezera augsti kalni un Pūt, vējiņi, kā arī mūsdienu horeogrāfu dejas, par kurām droši var teikt, ka tās jau šodien ir kļuvušas par iemīļotām. 
Priekšnesumu virkni pārtrauks un iekrāsos video sižeti, kuros tiks atspoguļots dejas tapšanas radošais process. Tie mums atgādinās arī par zelta mantojuma deju numuru autoriem un ieskicēs valsts horeogrāfijas vēsturi sižetos ar cilvēkiem, kuri lielu daļu savas dzīves veltījuši latviešu tautas dejai.
Koncerta mākslinieciskais vadītājs Vladimirs Ponomarjovs.

 

Koncertu piedāvā "Vladimira Ponomarjova biedrība"

Biļetes pieejamas "Biļešu Paradīze" kasēs un internetā

Aktuālās izrādes

30
okt
pr
TAUTAS DEJU ZELTA GRAUDI TAUTAS DEJU ZELTA GRAUDI
Koncerts
19:00 - Lielā zāle EUR 10.00 - 20.00 Viesizrāde

Atsauksmes par izrādi

Atsauksmes par šo izrādi