Atpakaļ uz afišu

Nurkans Erpulats un Jenss Hilje

Trakās asinis

No vācu valodas tulkojusi Anita Uzulniece

Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktieru diplomdarbs

           

Pirmizrāde: 2016. gada 30. novembris

Izrāde tapusi pēc vācu autoru Nurkana Erpulata un Jensa Hiljes lugas ''Trakās asinis'', kas ar lieliem panākumiem iestudēta Berlīnes Gorkija teātrī. Tās pamatā savukārt ir franču kinorežisora Žana Pola Lilienfelda kinoscenārijs filmai "Svārku diena", kuru noskatoties, kursa vadītāja profesore Māra Ķimele vēlējās, lai viņas bijušais audzēknis režisors Mārtiņš Eihe šo materiālu iestudē ar tagadējiem studentiem. 

Lugā darbība ir pārcelta no Francijas uz Vācijas kontekstu un notiek turku imigrantu rajona skolā, kur projektu nedēļas laikā ne visai ieinteresētajiem musulmaņu vidusskolēniem jāiestudē fragmenti no vācu klasikas - Šillera lugas "Laupītāji". Mēģinājuma laikā atklājas, ka vienam no skolēniem ir līdzi ierocis. Tas nonāk pie literatūras skolotājas, kura paņem klasi par ķīlniekiem, lai vismaz šādā veidā mēģinātu tiem iestāstīt kaut ko par Apgaismības ideāliem. LKA studentu iestudējumā Mārtiņš Eihe nav pārcēlis darbību uz Latviju, bet kopā ar radošo komandu tiecas panākt vispārinājumu un attiecināt lugas problemātiku uz pašiem topošajiem aktieriem arī ļoti personīgā līmenī.

Lomās -  Elīna Avotiņa, Anna Nele Āboliņa, Ilva Centere, Aminata Grieta Diarra, Andris Gindra, Pauls Iklāvs, Anete Krasovska, Emīls Krūmiņš, Klinta Leja un Oskars Vīksne. 

Izrāde tapusi sadarbībā ar ar Dailes teātri, pateicoties Gētes institūta Rīgā un Latvijas Kultūras akadēmijas atbalstam.

 

 

Režisors - Mārtiņš Eihe

Māksliniece - Agnese Kaupere

Lomās

Aktuālās izrādes

5
jūn
pr
Trakās asinis Trakās asinis
Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktieru diplomdarbs Skolēniem, studentiem, pensionāriem - 50% atlaide!
19:00 1h 45min Mazā zāle EUR 6.00 Pirkt

Atsauksmes par izrādi

Atsauksmes par šo izrādi