Atpakaļ uz afišu

Šons Grenans

Liec Dievam pasmieties

Plānotāju komēdija 2 daļās

 

Pirmizrāde: 2017. gada 30. marts

No angļu valodas tulkojusi Dana Kalniņa-Zaķe

Trīsdesmit gadu laikā mēs iepazīstam kādu ģimeni, kuras iekšējā dzīve un attiecības atklāj ne tikai viņu sapņus un plānus, bet arī spriedzi un vilšanos. Gan vecāki, gan viņu trīs bērni: topošie priesteris, aktrise un bijusī futbola zvaigzne pieredz savu nenovēršamo pārtapšanu - bērni kļūst pieauguši, vecāki - noveco. Lai ko viņi būtu iecerējuši, bieži vien tas aizved viņus negaidītos, pārsteidzošos virzienos. Jo, kā reiz teicis amerikāņu kino režisors Vudijs Allens: „Ja gribi sasmīdināt Dievu, pastāsti viņam par saviem plāniem."

 

Luga iestudēta saskaņā ar vienošanos ar „Playscripts, Inc." (www.playscripts.com).

 

SARUNA PIRMS PIRMIZRĀDES

Ar izrādes „Liec Dievam pasmieties" režisori Rēziju Kalniņu sarunājas lugas tulkotāja Dana Kalniņa-Zaķe, teoloģe, slimnīcas kapelāne

LASIET SARUNU 

Režisore - Rēzija Kalniņa

Scenogrāfe - Madara Līviņa-Aišpure

Kostīmu māksliniece - Berta Vilipsone

Mūzikas konsultants - Ainārs Rubiķis

Kustību konsultante - Linda Kalniņa

Video māksliniece - Laura Rožkalne-Ozola

Gaismu māksliniece - Jūlija Bondarenko

Lomās

Aktuālās izrādes

5
jan
pk
Liec Dievam pasmieties Liec Dievam pasmieties
Indras Briķes jubilejas izrāde
19:00 2h 10min Mazā zāle EUR 23.00 s.izrade
18
jan
ce
Liec Dievam pasmieties Liec Dievam pasmieties
Viesizrāde Teātra namā "Jūras Vārti"
19:00 2h 10min Mazā zāle EUR 23.00 Pirkt
1
feb
ce
Liec Dievam pasmieties Liec Dievam pasmieties 19:00 2h 10min Mazā zāle EUR 23.00 Pirkt
6
feb
ot
Liec Dievam pasmieties Liec Dievam pasmieties
Izrādi filmē LTV!
19:00 2h 10min Mazā zāle EUR 23.00 Pirkt
7
feb
tr
Liec Dievam pasmieties Liec Dievam pasmieties 19:00 2h 10min Mazā zāle EUR 23.00 Pirkt

Viedokļi

19
apr
2017
X

Dažādas mākslu realitātes

Lauma Mellēna-Bartkeviča //kroders.lv

11. aprīlis “ Liec Dievam pasmieties” Dailes teātra Mazajā zālē Rēzijas Kalniņas režijā. Izrāde, uz kuru dodos ar samērā lielu skepsi. Sadzīves komēdijas pieteikums par “kādas ģimenes attiecībām 30 gadu garumā”, kur turklāt viens no ģimenes trim bērniem ir priesteris, māsa – aktrise un trešais brālis – izbijusi futbola zvaigzne, kas gan izrādes tekstā īsti pieminēts netiek, gribot negribot liek domāt par kaut ko pašterapeitisku Kalniņu ģimenes kontekstā (Šona Brenana lugu no angļu valodas ir tulkojusi Rēzijas Kalniņas māsa Dana Kalniņa-Zaķe) vai pat didaktisku. Taču šis ir gadījums, kad varu atzīties, ka esmu alojusies, un šis fakts pat iepriecina, nevis skumdina. Atšķirībā no režisores iepriekšējiem mēģinājumiem interpretēt pasaules literatūras klasiku, Brenana lugas iestudēšanai noderējusi gan personiskā pieredze, gan jebkuram agrāk vai vēlāk aktuālie jautājumi par dzīves jēgu un paaudžu attiecību problemātika. Izrāde ir smieklīga un brīžiem pat sentimentāla, tomēr lieliskā aktierspēle, izstrādātie tēlu tipāži un emocionālā temperatūra no sadzīviska humora, kas aizsākas ar ģimenes mammas Rutas ik svētku reizē gatavoto Fantāzijas mērci, kura negaršo visiem, bet nevienam nav drosmes to pateikt, pamazām pārvēršas vieglā smeldzītē. Izrāde piedzīvo strauju kāpinājumu, atsedzot varoņu individuālās iekšējās drāmas un to krustpunktus, tā vai citādi pieskaroties jebkura skatītāja personiskajai pieredzei, reflektējot par šķietamības, vēlamības un realitātes trīsvienības mijiedarbību ģimenes attiecībās. Indra Briķe (Ruta) un Pēteris Liepiņš (Viljams) novecojošo vecāku lomās, izmantojot savu skatuves rūdījumu, plastiski “saspiež” laika ritējumu kinematogrāfiskā tempā, savukārt pieaugušie bērni, kurus tēlo Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Lauris Dzelzītis un Gints Andžāns, izvērš psiholoģisko attiecību kontekstu gandrīz čehoviskā tonalitātē. Mazliet krīt uz nerviem tekstu burtiski ilustrējošās popmūzikas izvēle, lai arī pašai par sevi izlasei nav ne vainas (Bobs Dilans, Elviss, The Doors, The Fugees utt.), un par caurviju motīvu izvēlētais “Knocking On Heaven’s Door” (tulk. “Klauvējot pie debesu durvīm”), kas mazliet tomēr aizstūrē banālas didaktikas virzienā. Bet vispār “Liec Dievam pasmieties” piemīt ilga pēcgarša, sevišķi, ja negribot sanāk projicēt caur izrādes prizmu kādu personisku motīvu.

Atsauksmes par izrādi

Atsauksmes par šo izrādi