Atpakaļ uz afišu

Karlo Goci

Zaļais putniņš

Komēdija dell'arte 3 cēlienos

Pirmizrāde: 2003. gada 1. oktobris

Foto

Zaļais putniņš Zaļais putniņš Zaļais putniņš

Kas spēj atburt no sastinguma? Kas spēj samierināt nesamierināmu naidu? Kas spēj ļaunu vērst par labu un slavināt dzīves vērtību? Zaļā putniņa dziesma vai mīlestība?...

Šosezon, pievēršot lielu uzmanību klasiskajai dramaturģijai, Dailes teātris sezonu atklāj ar "ZAĻO PUTNIŅU". Un vienlaikus atgādina - komēdijas žanri mēdz būt tik daudzveidīgi!

Komēdija dell'arte ir improvizēta komēdija, kam pamatā bufonāde un ko savulaik spēlēja kanonizētās maskās (PantaloneDoktorsArlekīnsKolumbīne u.c.) no priekšā rakstīta scenārija.

Kad itāliešu dramaturgs Karlo Goci 18. gadsimtā ietiepīgi nolēma polemizēt ar kolēģi Karlo Goldoni un pierādīt, ka bērnībā stāstītās pasakas ar lieliem panākumiem var uzvest uz skatuves arī pieaugušajiem, viņš revolucionāri radīja fiabas - pasaku lugas, kuras līdz pat mūsu dienām žilbina ar savu teatrālo spilgtumu, krāsainību un improvizācijas azartu. K.GOCI (1720-1806) pasaku lugas allaž izaicina morāles jautājumus, sakurina spēcīgas kaislības un uztur kontrastus - nemitīgu labā un ļaunā sadursmi. Viņš ir uzrakstījis 10 delartiskas komēdijas, starp tām ir slavenās: "Mīlestība uz trim apelsīniem" (1761), "Krauklis" (1761), "Karalis briedis", "Turandota", "Sieviete čūska" (visas 1762) un "Zaļais putniņš" (1765).

Dailes teātrī "Zaļo putniņu" iestudē režisors Felikss Deičs, kurš savulaik piedalījās leģendārajā šīs lugas uzvedumā Jaunatnes teātrī (1970, rež. N.Šeiko), būdams aktieris. Tagad - Latvijā jau plaši pazīstams un cienīts režisors - Felikss Deičs pirmoreiz viesosies Dailes teātrī.

 

Režisors - Felikss Deičs

Komponists - Juris Vaivods

Scenogrāfs - Ivars Noviks

Kostīmu māksliniece - Kristīne Pasternaka

Kustību konsultante - Aleksandra Tihomirova

Lomās

Olga Dreģe, Katrīne Pasternaka, Ivars Auziņš, Helēna Vasiļevska, Pēteris Šiliņš, Artis Robežnieks, Jānis Reinis, Mirdza Martinsone, Juris Gornavs, Gundars Silakaktiņš, Ieva Aleksandrova, Gints Grāvelis, Lauris Dzelzītis, Madars Zariņš, Intars Rešetins, Lauris Subatnieks

Atsauksmes par izrādi

Atsauksmes par šo izrādi