Atpakaļ uz afišu

Raimonds Pauls, Guntars Račs

Leģenda par Zaļo jumpravu

Modīgs mūzikls par fantastiskiem piedzīvojumiem un dramatiskiem notikumiem Anglijā un Latvijā 2 daļās

Pirmizrāde: 2000. gada 10. jūnijs

Mūžvecās karalistes Anglijas skolēni brauc ekskursijā uz eksotisko, nevienam taču nezināmo, kāviņtursauc - Latviju. Lidmašīna avarē, un smalkie mūzikas skolas audzēkņi piezemējas kādā "mīnētā" pļavā, kur tos sastop latvju puika Kaža. Viņš viesus vedina apmesties tuvējā senajā pilī, taču izrādās, ka tur joprojām spokojas Zaļā Jumprava, kurai piemīt tāda vara, kas negaidītos ciemiņus nobur. Un no tās var vaļā tikt vienīgi tad, ja sirdī ir īsta mīlestība...

Režisors Valdis Liepiņš: "Izrāde ir domāta tīņiem, jo tieši viņiem šobrīd teātros nav ko skatīties, - ir bērnu izrādes, ir izrādes pieaugušajiem, taču gribētos piesaistīt teātrim tos, kas būs tā galvenie skatītāji nākotnē. Viena no izrādes tēmām ir šāda - ar ko atšķiras mīlestība no patikšanas. Tieši tīņu vecums ir tas, kad sāk veidoties nopietnākas attiecības starp puišiem un meitenēm, parādās pirmās jūtas, un parasti jau tieši pirmā mīlestība paliek atmiņā uz visu mūžu. Man bija ļoti svarīgi, lai jaunā mīlētāja lomiņā būtu aktieris, kas ar kaut ko atšķiras. Jo parasti jau tā ir, ka skolā ir viens maziņais, kuru visi apceļ, tāpēc, ka tas nevar izdarīt to, ko citi var, bet varbūt viņam savukārt jūtiņas ir dziļākas nekā pārējiem. Un beigās izrādās, ka tieši apceltais un atstumtais ir pārējo glābējs. Mūzika šai izrādei ir mazliet netipiska, atšķirīga no tā Raimonda Paula, ko mēs esam pieraduši klausīties, jo viņš to ir uzticējis aranžēt grupai "BET BET", un tie savukārt ir mēģinājuši mūziku pielāgot tai deju mūzikai, ko klausās tīņi. Mēs esam maksimāli mēģinājuši pietuvoties tam žanram, ko tiešām sauc par mūziklu."

Vienā no galvenajām lomām - jaunā popmūzikas zvaigzne Gunārs Kalniņš, pārējos tēlus atveido Dailes teātra 8. studijas audzēkņi (Latvijas Kultūras akadēmijas Ekrāna un teātra mākslas nodaļas studenti).


Spēlē grupa "BET BET".

Režisors - Valdis Liepiņš

Kostīmu māksliniece - Ilze Vītoliņa

Scenogrāfs - Elmārs Gaigalnieks

Kustību konsultants - Agris Daņiļevičs

Vokālais pedagogs - Juris Vaivods

Lomās

Atsauksmes par izrādi

Atsauksmes par šo izrādi