Atpakaļ uz afišu

Terenss Maknelijs

Meistarklase

Luga 2 daļās

Pirmizrāde: 1998. gada 11. novembris

Foto

Meistarklase Meistarklase

No angļu valodas tulkojis Raimonds Auškāps

Amerikāņu dramaturģijā T.Maknelijs ir viena no spožākajām zvaigznēm, un šī viņa luga ir atzīšanās mīlestībā operas leģendārajai dīvai - Marijai Kallasai. 

Dailes teātra Mazā zāle ir pārvērsta par operdziedāšanas klasi. Turklāt dziedāt māca aktrise Ausma Kantāne. Un ko? Īstus mūsu Operas teātra solistus. 

Kārlis Auškāps: "Ne velti saka - eņģeļu koris. Ir kāds līmenis, kuru var sadzirdēt tikai izredzētie. Pasaulslavenā operdziedātāja Marija Kallasa bija viena no tām. Luga ir par grandiozu personību ar fantastisku balsi. Taču pienāk brīdis, kad Kallasa vairs nekāpj uz skatuves. Viņa nolemj sākt mācīt jaunos operdziedātājus. Un vadot šīs nodarbības - gan caur negantiem smiekliem, gan caur pasakainu humoru, gan dvēseles vulkāniskiem izvirdumiem - atklājas patiesa talanta drāma, traģēdija, komēdija - viss kopā. Viņa pati vairs neuzstājas, taču viņa izjūt, ka būtu jādzied šiem jaunajiem, un tomēr nespēj tā īsti viņiem palīdzēt. Mēs ieraugām ģēnija vientulību un traģisku talanta nepārmantojamību. Šajā brīnišķīgajā, autora mīlestības piestrāvotajā lugā ieskanas jebkuras lielas radošas personības izjūtas, būtībā - jebkura cilvēka ilgas, sāpes, cerības."

Lugas autors, amerikānis Terenss Maknelijs ir dzimis 1939. gadā Floridā un uzaudzis Teksasā. Viņš ir panākumiem lutināts, veiksmīgs dramaturgs, viņa kontā ir arī lielākie Amerikas teātra apbalvojumi -Tonija balvas. "Meistarklase" ir viena no jaunākajām un tajā pat laikā populārākajām viņa lugām. Tās pirmuzvedums notika 1995. gadā Ņujorkā (režisors - Leonards Fogliass), un tagad tā uzvesta jau apmēram 20 teātros dažādās pasaules malās. Vēl jāmin tādas viņa lugas, kā "Lisabonas "Traviata"" (1989.), kurā jau bija jūtama dramaturga lielā mīlestība pret operas mākslu un it īpaši pret Mariju Kallasu. Savukārt lugas "Mīlestība! Drosme! Līdzjūtība!" un "Frenkija un Džonijs mēnessgaismā" (1987.) ir ne tikai vairākkārt iestudētas, bet arī filmētas (turklāt pēdējā no tām spēlējuši arī Als Pačīno un Mišela Feifere). Ar viņa līdzdalību ir tapuši arī mūzikli (populārākais no tiem - "Zirnekļsievietes skūpsts").

 

 

Režisors - Kārlis Auškāps

Lomās

Atsauksmes par izrādi

Atsauksmes par šo izrādi