Atpakaļ uz afišu

Aleksandrs Dimā

Grāfs Monte Kristo

Arņa Ozola dramatizējums
Raimonda Paula mūzika
Romānu tulkojis Rainis

Pirmizrāde: 2000. gada 24. septembris

Foto

Grāfs Monte Kristo Grāfs Monte Kristo Grāfs Monte Kristo

DIEVS, LIKTENIS UN CERĪBA...


Sen lolotu Dailes teātra ieceri ir īstenojis režisors Arnis Ozols - noslēpumainais grāfs Monte Kristo mīl un atriebj divu aktieru veidolā - Egons Dombrovskis spēlē Edmonu Dantesu jaunībā, bet Harijs Spanovskis - galveno varoni brieduma gados. Viens no būtiskākajiem jautājumiem tajā ir: vai atriebt ir Dieva nolikts liktenis vai paša cilvēka izraudzīts ceļš... 


Kad intrigas izjauc ne tikai jaunā jūrnieka Edmona kāzas ar daiļo Mersedesi, bet arī noved to cietumā, viņš tur sastop citu ieslodzīto -Fariu, kas izstāsta viņam par lieliem dārgumiem Monte Kristo salā. Bagātības Edmonam dod iespēju atgriezties pie tiem, kas savulaik viņu nodevuši. No vienas puses - viņu vada īsteni romantiski dziņa pēc taisnīguma, no otras - vajā paša atriebēja dvēseles nemiers, atdarot.


Izrādās, ka Aleksandrs Dimā par Monte Kristo salas eksistenci uzzinājis, būdams kādā izbraucienā kopā ar princi Napoleonu, un nolēmis, ka tās nosaukums būs ietverts jaunā romāna nosaukumā. Tikai vēlāk, meklēdams sižetu, izpētījis kādu Parīzes policijas arhivāra grāmatu un atradis tajā aprakstu "Briljants un atriebība", kas tad arī bijis impulss tik slavenā romāna tapšanai. Tādējādi 1844. gads izvērtās par ārkārtīgi nozīmīgu A.Dimā daiļradē - ar laikraksta palīdzību lasītāji jau iepazina "Trīs musketierus", kad parādījās arī "Grāfa Monte Kristo" publikācijas. 

Izrādē piedalās Dailes teātra 8. studijas audzēkņi (Latvijas Kultūras akadēmijas Ekrāna un teātra mākslas nodaļas studenti).

 

Režisors - Arnis Ozols

Scenogrāfs - Aigars Ozoliņš

Kostīmu māksliniece - Jurate Silakaktiņa

Komponists - Raimonds Pauls

Režisora asistents - Pēteris Gaudiņš

Kustību konsultante - Aleksandra Tihomirova (Sanktpēterburga)

Lomās

Vita Vārpiņa, Ģirts Ķesteris, Artis Robežnieks, Juris Kalniņš, Mirdza Martinsone, Juris Frinbergs, Pēteris Gaudiņš, Katrīne Pasternaka, Esmeralda Ermale, Olga Dreģe, Āris Rozentāls, Rēzija Kalniņa, Ivars Auziņš, Pēteris Liepiņš, Juris Strenga, Uldis Vazdiks, Juris Gornavs, Aivars Siliņš, Pēteris Šiliņš
Andra Biseniece, Andris Makovskis, Viktors Čestnovs

Atsauksmes par izrādi

Atsauksmes par šo izrādi