Atpakaļ uz afišu

Jaroslavs Hašeks

Šveika jaunās dēkas

Muzikāla izrāde 2 daļās

Pirmizrāde: 2000. gada 8. janvāris

No čehu valodas tulkojuši Jānis Grots un Pauls Melnais
Kārļa Auškāpa dramatizējums

Ja Jaroslavs Hašeks ar saukli "Visi uz fronti!" ieaicina savā romānā viskolorītākos karotājus, kādus jebkad rakstnieka spalva ir radījusi, tad Dailes teātris aicina: visi uz "Šveika jaunajām dēkām"! Dailes teātra jaunās tūkstošgades pirmā pirmizrāde uz lielās skatuves bija tieši šī. 

 Režisors Kārlis Auškāps: "Ar ko atšķiras otrā daļa no pirmās? Ar visu un neko. Tas pats autors! ...vienīgi mēs esam kļuvuši pāris gadus vecāki. Vai gudrāki?.. Mūslaiku pasaulei tomēr ir apbrīnojama līdzība ar to, ko radījis Hašeks. Nekas jau nav mainījies, - tās pašas aplamības, tā pati muļķības atražošana, - neatkarīgi no sabiedriskās iekārtas. Katrā ziņā - Šveiks nenāca netīšām. Dailes teātrī viņš ierodas apmēram reizi 30 gados. Trīsdesmitajos - pirmais Smiļģa iestudējums, sešdesmitajos - leģendārais Placēna tēlojums. Arī šobrīd šī kareivja parādīšanās tika gaidīta un silti uzņemta. Manuprāt, Dievs caur viņu mums ir piespēlējis tādu kā glābšanas riņķi, lai mēs smeltos vitalitāti, sirdsgudrību, spēku un tajā pašā laikā aptvertu: mīlīši, tā muļķība pati no sevis neiznīks".

Spēlē un dzied Andris Freidenfelds (Fredis) kopā ar grupu "Labvēlīgais tips".

Režisori - Kārlis Auškāps , Dž.Dž.Džilindžers

Scenogrāfs - Aigars Ozoliņš

Kostīmu māksliniece - Ilze Vītoliņa

Komponists - Valts Pūce

Dziesmu teksti - Pēters Brūveris

Kostīmu māksliniece - Baiba Puzinas

Horeogrāfs - Vladislavs Burakovs

Lomās

Artūrs Skrastiņš, Gundars Āboliņš, Jānis Reinis, Artis Robežnieks, Dainis Gaidelis, Juris Frinbergs, Juris Gornavs, Pēteris Liepiņš, Gunārs Placēns, Kārlis Streips

Atsauksmes par izrādi

Atsauksmes par šo izrādi