Atpakaļ uz afišu

Tomass Bernhards

Varoņu laukums

2 daļās

Pirmizrāde: 2008. gada 31. janvāris

Foto

Varoņu laukums

No vācu valodas tulkojusi Margarita Zieda

Dailes teātrī nozīmīga vieta tiek atvēlēta izcilākajiem pasaules dramaturgiem, īpaši akcentējot to rakstnieku daiļradi, kuru darbi Latvijā vēl nav uzvesti.

 Austriešu prozaiķa un dramaturga Tomasa Bernharda (1931 - 1989) darbi Eiropas kultūrā ieņem īpašu vietu. Viņa tekstu valdzinošā muzikalitāte apvienota ar skaudri analītisku cilvēkpētniecību, ierindojot T. Bernhardu izcilāko 20. gadsimta rakstnieku vidū, bet viņa radikāli nonkonformistiskais dialogs ar sava laika sabiedrību - arī pie vientuļākajiem 20. gadsimta māksliniekiem.

T. Bernharda drāma „Varoņu laukums" rakstīta pēc pasūtījuma Vīnes Burgtheater 100. dzimšanas dienas svinībām, un tās pirmizrāde 1988. gada 4. novembrī izraisīja lielāko teātra skandālu Austrijas vēsturē. Bulvāravīze Neue Kronen Zeitung un vairākas Austrijas politiskās partijas visiem spēkiem centās panākt iestudējuma aizliegšanu vēl pirms pirmizrādes. Un tas - 1988. gadā, demokrātiskajā Vīnes sabiedrībā!

„Varoņu laukums" stāsta par cilvēku kopīgo dzīves telpu, par tās kvalitāti. No fašistiskās Austrijas emigrējušais izcilais zinātnieks Šusters pēc kara pieņem uzaicinājumu atgriezties Vīnes augstskolā. Kādā dienā Oksfordas profesors izlec pa logu, beidzot dzīvi pašnāvībā. Kāpēc?

Izrādē piedalās pianists Aldis Liepiņš.

 

Režisors - Viesturs Kairišs

Scenogrāfe un kostīmu māksliniece - Ieva Jurjāne

Lomās

Vita Vārpiņa (Anna)
Olga Dreģe (Hedviga)
Lilita Ozoliņa (Citeles kundze)
Juris Strenga (Profesors Lībigs)
Lidija Pupure (Lībiga kundze)
Lauris Subatnieks (Landauers)
Aija Dzērve (Herta)

Atsauksmes par izrādi

Atsauksmes par šo izrādi