Atpakaļ uz afišu

Endrū Loids Vēbers, Tims Raiss

Jāzeps un raibais brīnumsapņu mētelis

Ģimenes mūzikls 2 daļās 

Pirmizrāde: 2008. gada 12. aprīlis

Atdzejojusi Inese Zandere

Kopš laikiem, kad deviņpadsmitgadīgie draugi Endrū Loids Vēbers un Tims Raiss sarakstīja „popkantāti" skolas koncertam, tādējādi ieskandinot mūzikla "Jāzeps un raibais brīnumsapņu mētelis" pirmās minūtes un savu pasaules slavu, pagājuši jau 40 gadi. Tagad šo mūziklu iestudē visā pasaulē.

Sižeta pamatā ir viens no pazīstamākajiem Bībeles stāstiem par Jāzepu un viņa brāļiem. Endrū Loida Vēbera un Tima Raisa redzējumā tas ir stāsts par sapņotāju, par uzdrīkstēšanos būt citādam, atšķirīgam, īpašam. Tas ir stāsts par iztēli un fantāziju. Tieši tādēļ Jāzepam tiek dāvāts brīnumainais, daudzkrāsainais sapņu mētelis un tieši tādēļ viņš spēj pretoties ciešanām un pārestībām.

"Jāzeps un raibais brīnumsapņu mētelis" ir mūzikls visai ģimenei - pirmais komponista Endrū Loida Vēbera iestudējums uz Latvijas profesionālā teātra skatuves.

Režisore Baņuta Rubesa atzīmē: „Šis darbs uzsver to, ka katram ir tiesības uz saviem sapņiem un tiesības būt savādākam. Es vēlos noķert to jaunības bezbēdību, kas kūsā cauri visam mūziklam. Skatītāji var sagaidīt iestudējumu, kurā smiesies ne tikai bērni, bet arī pieaugušie. Izrāde būs spilgta, asprātīga un mudinās bērnus ticēt saviem sapņiem."

Izrādē piedalās Rīgas Doma kora skolas meiteņu koris (diriģente Aira Birziņa), dejotāji un instrumentālā grupa Jura Vaivodavadībā - Gints Pabērzs (saksofoni), Deniss Paškevics (flauta, saksofons), Viesturs Vārdaunis (mežrags), Konstantīns Jemeļjanovs (tompete), Kārlis Lācis, Gints Žilinskis (taustiņinstrumenti), Kaspars Zemītis (ģitāras), Pēteris Liepiņš (basģitāra),Mārtiņš Linde (sitamie instrumenti), Ivo Krūskops (perkusijas).

 

Režisore - Baņuta Rubesa

Muzikālais vadītājs - Juris Vaivods

Scenogrāfs - Mārtiņš Milbrets

Kostīmu māksliniece - Liene Rolšteina

Horeogrāfs - Alberts Kivlenieks

Lomās

Artis Robežnieks (Faraons)
Juris Bartkevičs (Jēkabs)
Ivars Auziņš, Lauris Dzelzītis, Juris Frinbergs, Gints Grāvelis, Intars Rešetins, Aldis Siliņš, Lauris Subatnieks (Brālis)
Indra Briķe, Esmeralda Ermale, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Sarmīte Rubule, Ligita Skujiņa (Sieva)
Harijs Spanovskis (Potifars)
Juris Vizbulis (Jāzeps)
Anna Krauja (Teicēja)
Ilona Balode (Potifara sieva, sieva)
Gundars Silakaktiņš, Gunārs Kalniņš (Brālis)
Rudīte Būmane, Ilze Rubiķe (Sieva)

Atsauksmes par izrādi

Atsauksmes par šo izrādi