Atpakaļ uz afišu

Henrijs Millers

Tas trakais, trakais Harijs

Muzikāli drastiska izrāde 1 daļā

Pirmizrāde: 2007. gada 15. septembris

Foto

Tas trakais, trakais Harijs Tas trakais, trakais Harijs

Intelektuāli erotiskais amerikāņu pleibojs Henrijs Millers (1891-1980) mākslu atzina par vienīgo valstību, kurā iespējams būt vienlaikus vergam un kungam. Un savas apjomīgās egocentriskās prozas lappusēs viņš radīja šo dīvaino, fantastisko, kaprīzo valstību - par bēdām svētulīgiem mietpilsoņiem un par svētību visai lasošajai pasaulei.

Šī ir pirmā un vienīgā Henrija Millera luga - cenzūras vajāts stāsts par trakulīgo Hariju, nepiederīgo, nepieradināmo, dzīvespriecīgo jeņķi, kurš allaž meklējas un allaž atrodas meklējumos. Par īstu maitasgabalu, kurš tomēr nav gluži draņķis. Drīzāk vienkāršs puisis, kas nekad nevēlas citus ievainot. Ja vien tie nepagadās viņa ceļā. Jo ikvienam ir sirds, kuru pazaudēt - arī gangsteru, krogu, meitumāju un spēļu eļļu trakajā karuselī.

Henrija Millera bezkaunīgā ekstāze un atklātā seksualitāte ietekmējusi režisora Dž.Dž.Džilindžera dzīves uztveri vairāk nekā jebkura cita autora daiļrade. Agri vai vēlu viņiem vajadzēja satikties uz skatuves...

Šī izrāde ir Dž.Dž.Džilindžera cieņas reveranss un mīlestības veltījums Henrijam Milleram.

Dž.Dž.Džilindžers: "Mums ar Henriju Milleru ir viena asinsgrupa. Mani fascinē tā iekšējā brīvība, kas viņam piemīt. Kad pirmo reizi lasīju Millera "Vēža tropu", man bija sajūta, ka visu to pats esmu uzrakstījis. Viņa romānus uzvest teātrī ir praktiski neiespējami, tāpēc iestudēt vienīgo Millera lugu - man vienkārši vajadzēja to izdarīt. Tas bija pienākums."

 

Režisors - Dž.Dž.Džilindžers

Horeogrāfe - Inga Krasovska

Kostīmu māksliniece - Ilze Vītoliņa

Scenogrāfs - Kristaps Skulte

Režisora asistente - Laura Groza

Mūzikas autors - grupa "Dzelzs Vilks"

Gaismu mākslinieks - Mārtiņš Feldmanis

Lomās

Ilze Ķuzule-Skrastiņa (Dženija)
Aldis Siliņš (Jauneklis)
Pēteris Gaudiņš (Dakteris un Aklais)
Ilona Balode (Bāra meitene)
Juris Kaukulis un Kaspars Tobis (Apkārt klīstošie muzikanti)
Gvido Elksnis (Bārmenis)
Aleksandrs Radzēvičs (Mazais cilvēks)

Atsauksmes par izrādi

Atsauksmes par šo izrādi