Atpakaļ uz afišu

Raimonds Pauls, Māra Zālīte

Meža gulbji

Mūzikls 2 daļās pēc Hansa Kristiana Andersena pasakas motīviem 

 

Pirmizrāde: 2005. gada 16. septembris

Dzīvē iet kā pasakā. Cik bieži mūsu vidū parādās ļaunā pamāte, kuras dvēsele ir auksta un tukša, gluži kā Andersena pasakā "Meža gulbji", kur prinči kaļ plānus, kā savu zemi padarīt skaistāku un cilvēkus - laimīgākus, bet pamāte pūlas tikt vaļā no tiem, kas sevī kā dārgāko mantu glabā cilvēcību. Viņa pārvērš vienpadsmit brāļus meža gulbjos, kas dienā laidelējas bez mērķa un ķildojas barības dēļ. Pamāte cer saindēt arī viņu māsas Elīzas skaidrās jūtas, sējot šaubas un apjukumu. Bet saniknotie ļaudis vairs nespēj atšķirt labo no ļaunā...

Elīza saprot, ka ir vienīgā, kas spēj glābt brāļus, bet tad jādodas tiem līdzi pāri jūrai - pretī nezināmajam. Lai pieveiktu burvību, viņa nedrīkst runāt, bet sūrstošām rokām vij vienpadsmit nātru kreklus, dziedot par to, ka "tikai nedrīkst cerību zaudēt". Šī ir iespēja atkal tikties ar Meža gulbju varoņiem un dzirdēt cerību dziesmu "Tikai tāpēc mēs šai pasaulē esam, lai ik mirkli par cilvēkiem vēlētos būt!"

Mūzikls tapa pirms piecpadsmit gadiem, kad Dailes teātris rosināja Māru Zālīti un Raimondu Paulu radīt jaunu izrādi Dailes teātra 75 gadu jubilejai. Savukārt izcilā pasaku meistara Hansa Kristiana Andersena 200 gadu jubilejas gadā Dailes teātris atjaunoja skatītāju savulaik iemīļoto mūziklu.

 

 

Režisori - Valdis Liepiņš , Rēzija Kalniņa

Scenogrāfs - Aigars Ozoliņš

Komponists - Raimonds Pauls

Kostīmu māksliniece - Jurate Silakaktiņa

Muzikālais vadītājs - Juris Vaivods

Kostīmu māksliniece - Baiba Puzinas

Kustību konsultants - Ilona Petrika

Gaismu māksliniekks - Māra Vaļikova

Lomās

Artūrs Skrastiņš, Ivars Auziņš, Ģirts Ķesteris, Dainis Gaidelis, Lauris Dzelzītis, Lauris Subatnieks, Gints Grāvelis, Aldis Siliņš, Intars Rešetins (Princis)
Pēteris Liepiņš (Ķēniņš)
Juris Frinbergs (Uts)
Artis Robežnieks (Jaunais ķēniņš )
Esmeralda Ermale, Sarmīte Rubule, Kristīne Nevarauska, Ligita Skujiņa (Roze, putns, dāma)
Marīna Janaus (Jūras balss)
Gundars Silakaktiņš (Princis)
Katrīne Pasternaka (Pamāte)
Andris Morkāns (Ods)
Varis Vētra (Ministrs)
Ieva Ertmane, Ieva Aleksandrova, Helēna Vasiļevska, Ilona Balode (Roze, putns, dāma)

Atsauksmes par izrādi

Atsauksmes par šo izrādi