Atpakaļ uz afišu

Vladimirs Nabokovs

Lolita

Dž.Dž.Džilindžera versija skumjai komēdijai 2 daļās

 

Pirmizrāde: 2007. gada 15. marts

Nobriedušā Humberta Humberta un tīnītes Lolitas mīlas stāsts ir slavenākais piemērs pasaules literatūrā tieksmei pēc tikko uzplaukušas jaunības, kad grēkā krišanai piemīt aizliegtā augļa kārdinošā saldme. 
Kad Humberts sāk mitināties īrētā dzīvoklī kopā ar divām dāmām - māti un meitu -, viņu aizvien vairāk valdzina jauniņā Lolita, savukārt māte met acis uz Humbertu. Un viņš izšķiras par neprātīgu soli - apprec māti, lai būtu tuvāk meitai. Taču nimfete Lolita apzinās savas pievilcības varu un sagādā Humbertam ne vienu vien pārsteigumu.
Dž.Dž.Džilindžera jaunā versija par mīlestības ceļiem - neceļiem būs mūsdienīga komēdija.

Režisors Dž.Dž.Džilindžers: „Mēdz teikt - „Hamletu" var iestudēt tad, ja ir aktieris, kas var nospēlēt Hamletu. „Lolitas" ideja man radās, redzot, kā izrādē „Spoka sonāte" spēlē pavisam jauniņā Ieva Segliņa. 
Mani interesē galējību cilvēki. Ja mīlestība ir augstākā Dieva dāvana, tad - ko darīt tad, ja cilvēku piemeklē tāda mīlestība, kas ir pretrunā ar sabiedrības normām? Nobriedis vīrietis iemīl nepilngadīgu meiteni, un šīs jūtas ir dziļas un patiesas. Komiski? Smieklīgi? Traģikomiski?
Mani neinteresētu variants, ja šādu jūtu piepildījums vestu uz cietumu, bet gan tas otrs - kā reizē just tikai tā, kā tu jūti, un tomēr pilnvērtīgi dzīvot sabiedrībā, kas to nekad neakceptēs? Kā sadzīvot ar jūtām, kas citiem ir nepieņemamas?
Humberta lomai izvēlējos divus talantīgus māksliniekus. Mārtiņš Vilsons, manuprāt, ir viens no savas paaudzes apdāvinātākajiem Latvijas aktieriem, kura spējas netiek pietiekami izmantotas. Savukārt talantīgais Harijs Spanovskis pēc savulaik vērienīgā „Grāfa Monte Kristo" iestudējuma ir pelnījis radīt jaunu, interesantu skatuves tēlu."

 

Režisors - Dž.Dž.Džilindžers

Horeogrāfe - Inga Krasovska

Kostīmu māksliniece - Ilze Vītoliņa

Scenogrāfs - Mārtiņš Vilkārsis

Gaismu māksliniekks - Mārtiņš Feldmanis

Lomās

Ieva Segliņa (Lolita)
Vita Vārpiņa (Šarlote)
Pēteris Liepiņš (Kuilti)
Aldis Siliņš (Diks)
Pēteris Gaudiņš (Pudeles brālis)
Mārtiņš Vilsons vai Harijs Spanovskis (Humberts Humberts )

Atsauksmes par izrādi

Atsauksmes par šo izrādi