Atpakaļ uz afišu

Deivids Harovers

Naži vistās

Mīlas trilleris 1 daļā

Pirmizrāde: 2005. gada 10. marts

Foto

Naži vistās Naži vistās

No angļu valodas tulkojusi Gundega Repše

Skotu dramaturga luga "Naži vistās"  ir stāsts par mīlas trijstūri - trilleris par jūtām un vārdiem. Tas risinās laikā, kad valoda vēl nebija līdz galam iekarojusi savu vietu cilvēka dzīvē. "Naži vistās" ir poētiska līdzība par jūtām, par mīlestības pirmatnējo spēku un vārdiem kā nažiem, kas var iznīcināto to, ko tajos nosauc.

Jaunais teātra un kino režisors Gatis Šmits ir atgriezies no mācībām ASV. Dailes teātra skatītāji viņu atceras vēl no "Nepanesamā teātra arteļa" laikiem DT Kamerzālē ("Lidojums pāri Savannai Mr. Spoguļu helikopterā") un citos teātros, savukārt pēdējā laikā kinoskatītāji iepazinuši viņu kā godalgotu kinorežisoru (filma "Aģents iemīlas").

Dramaturga Deivida Harovera zvaigzne uzlēca 90. gadu vidū jau ar pašu pirmo lugu "Naži vistās". Savas slavas gaitas viņš sākaTraverse Theatre Edinburgā 1995. gadā. Kritikas viedokļi slavinoši:

"Jauna, izcila skotu luga: Deivida Harovera lugas "Naži vistās" darbība notiek dievbijīgā senlaiku lauku vidē, tā rit kaislīgi un gudri. Kāda sieviete atklāj, kā valoda mijiedarbojas ar viņas jūtām... Izcila teātra debija." (Guardian)

"Deivida Harovera - profesionāla dramaturga - spoža debija. Viņš ir radījis piesātinātu, poētisku un pilnīgi savpatu pasauli. Es nekad vēl neesmu redzējis tādu lugu... Izejot no teātra, nav šaubu, ka esi redzējis vienu no gada visiepriecinošākajām, pabeigtākajām debijām. Harovers jau šķiet pilnīgi nobriedis rakstnieks." (Daily Telegraph)

Režisors - Gatis Šmits

Scenogrāfs - Rūdolfs Bekičs

Kostīmu māksliniece - Rolands Pēterkops un Mare Mastiņa

Gaismu māksliniekks - Harijs Zālītis

Lomās

Rēzija Kalniņa (Jauna sieviete)
Artūrs Skrastiņš (Gilberts Horns)

Atsauksmes par izrādi

Atsauksmes par šo izrādi