Atpakaļ uz afišu

Ēriks Emanuels Šmits

Mazie laulību noziegumi

Detektīvs 2 daļās

Pirmizrāde: 2009. gada 16. septembris

Foto

Mazie laulību noziegumi Mazie laulību noziegumi

No franču valodas tulkojusi Astra Skrābane

Franču rakstnieks un dramaturgs Ēriks Emanuels Šmits (1960) uzskata, ka teātrī nepastāv aizliegtās tēmas - viss ir atkarīgs no tā, kādā veidā par tām runā. Nav brīnums, ka viņš ilgstoši spēj atrasties popularitātes zenītā, katrs viņa darbs ātri kļūst par bestselleru, bet viņa lugās spēlējušas tādas zvaigznes kā Alēns Delons un Žans Pols Belmondo.

Filigrāni izstrādātajā attiecību trillerī „Mazie laulību noziegumi" (2003) satiekas visi trīs 2008. gada skatītāju aptaujas „METAXA teātra zvaigzne" uzvarētāji: labākie aktieri Rēzija Kalniņa un Ģirts Ķesteris, kā arī labākās izrādes „Manu sievu sauc Moriss" režisors Rolands Atkočūns. Ilūziju fantomi un kārdinošie cilvēka apziņas dziļumi veido klasisko, vienmēr aktuālo stāstu par divu dzimumu karu. Kāda laulāta pāra dzīvē ir noticis lūzums, kas mainīs visu nākotnes eksistenci. Vai viņi spēs un vēlēsies palikt kopā vai arī ne? Luga slēpj daudz pārsteigumu un noslēpumu, saglabājot intrigu, kas skatītājam atklājas tikai pamazām.

Mīlēt ilgi - tas ir tīrais ārprāts. Noturēt mīlestību - tas ir izaicinājums. „Mazie laulību noziegumi" ir izrāde intelektuāliem un emocionāliem gardēžiem, kas pierāda, ka filozofija var būt sulīga un aizraujoša, bet vīrieša un sievietes attiecības - mūžam neatminama un allaž vilinoša mīkla.

 

IZRĀDĒ SMĒĶĒ!

Iestudējumu atbalsta VALSTS KULTŪRKAPITĀLA FONDS

 

Režisors - Rolands Atkočūns (Lietuva)

Scenogrāfs - Mārtiņš Vilkārsis

Kostīmu māksliniece - Ilze Vītoliņa

Horeogrāfe - Inga Krasovska

Gaismu mākslinieks - Mārtiņš Kudiņš

Lomās

Atsauksmes par izrādi

Atsauksmes par šo izrādi