Atpakaļ uz afišu

Dorota Maslovska

Divi nabadzīgi rumāņi

Huligānisks izlēciens 2 daļās

Pirmizrāde: 2009. gada 19. novembris

Foto

Divi nabadzīgi rumāņi Divi nabadzīgi rumāņi Divi nabadzīgi rumāņi

Tulkojis Ilmārs Šlāpins

„Sūds uz rožaina šķīvīša" - tā provokatīvā poļu autore Dorota Maslovska (1983) nosauc mūsdienu glamūrīgo sabiedrību un tās falšo vērtību sistēmu, kuru apraksta savos darbos. Jaunās rakstnieces literārā debija 19 gadu vecumā izraisa vētrainus strīdus un bumbas sprādzienam līdzvērtīgu efektu. Vieni viņu slavē, bet citi lamā. Un ir, par ko...

Divi nabadzīgi rumāņi - tie ir divi modīgo pilsētas tusiņu pārstāvji, kuri tīrās izklaides dēļ nolemj nolaisties līdz sabiedrības padibenēm. Narkotiku reibumā viņi nesas pa Poliju, bēgot paši no sevis un savas dzīves bezcerības. No viņiem nav iespējams tikt vaļā. Par elementāru uzvedības kultūru vispār nav ko runāt. Viņi peldas vulgārismu pārbagātībā un atbaidoši lauzītā slengā. Bet notiekošā absurds kļūst smieklīgs, aizraujošs un uzjautrinoši kolorīts.

Te nekas nenotiek pa īstam, realitāte svārstās kā piedzēries kuģis, un notiekošais atgādina vispārēju halucināciju. Varbūt tas ir dramaturģisks šedevrs, bet varbūt tikai lēts ziepju burbulis. Pārliecinieties paši.

 

Režisors - Dž.Dž.Džilindžers

Kostīmu māksliniece - Ilze Vītoliņa

Horeogrāfe - Inga Krasovska

Gaismu māksliniekks - Mārtiņš Kudiņš

Lomās

Lauris Subatnieks (Parha)
Elīna Dzelme (Džīna)
Aldis Siliņš un Intars Rešetins (Autovadītājs vai Veseks)
Sarmīte Rubule (Sieviete)
Gints Grāvelis (Vectēvs)
Inga Krasovska (Bārmene)

Atsauksmes par izrādi

Atsauksmes par šo izrādi